Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Janka (- 6 kg) „Verím, že kombinácia tohto všetkého, čo som sa vďaka Fitshakeru naučila, priniesla môj konečný výsledok.“

Prinášame ti jeden krásny archívny rozhovor. Hovorí sa, že aj víno musí dozrieť, preto sme počkali skoro rok a pol :-D. Nie, vôbec sa nám nezatúlal, pssst, skôr čakal na svoju chvíľu, ktorá práve nastala. Teraz, počas Výzvy do plaviek sme si povedali, že Jankina premena môže aj teba nakopnúť a povzbudiť.

Janka, gratulujem vám k výhre a veľmi sa s vami teším. Aká bola vaša úplne prvá reakcia po tom, čo ste sa dozvedeli, že ste vyhrali?

Bola som veľmi milo prekvapená, úprimne som tomu ani nevedela uveriť, keďže som si uvedomovala, aké nespočetné množstvo žien sa do výzvy zapojilo a ako tvrdo všetky dreli a podporovali sa. Sledovala som ich príspevky na Facebooku a bolo ich hodne, ktoré dosiahli ozaj krásne výsledky, čiže dozvedieť sa, že ja som bola tou, ktorá podľa Fitshakeru „zamakala“ najviac, bolo pre mňa hodne neuveriteľné, v každom prípade som sa veľmi tešila.
premena
 

Vráťme sa na úplný začiatok, do mesiaca január 2019. Ako prebiehal začiatok výzvy u vás? Aké myšlienky vás hnali k tomu, aby ste sa prihlásili?

Bolo to hneď po Vianociach, a keďže som už nezapla svoje obľúbené rifle a vyzerala som ako kvalitný povianočný „vypapkanec“, vedela som, že sa musím okamžite „unormálniť“ a niečo so sebou robiť, aby to nedopadlo ešte horšie... Ono ja som mala na sebe ešte stále nejaké kilá, ktoré sa mi nepodarilo schudnúť po narodení mojej druhej dcéry − stále bolo na práci niečo dôležitejšie, ako dať sa do formy, no zrazu tu bolo obdobie, keď som si povedala: „Jana, veď Milla má už vyše dvoch rokov, popôrodným obdobím by si sa mohla prestať ospravedlňovať, je na čase niečo so sebou spraviť.“
Na konci februára ma čakal aj ples, tak som sa „hecla“, nech sa zmestím aspoň do tých plesových šiat :-).
 

Užili ste si výzvu? Čo sa vám najviac páčilo a čo by ste pozmenili?

Výzva bola skvelá, pre mňa celý Fitshaker koncept ako šitý na mieru, nemala som čas na nič a zrazu som si ho vedela nájsť, zacvičiť si z domu bez nutnosti dohadovať stráženie detí, vybrať si cvičenie, ktoré vyhovovalo mojej kondičke, vkusu či výdrži. Podporné skupinky na FB mali tiež svoje čaro a skutočne motivovali hýbať sa viac a papať zdravo.
 

Aké boli vaše výsledky, všetkých nás zaujímajú čísla. Koľko kíl a centimetrov sa vám podarilo schudnúť?

Ja si už ani nepamätám, koľko presne to bolo hneď na konci výzvy, vtedy som, myslím, schudla nejakých 6 či 7 kíl, v každom prípade, odvtedy sa hýbem ďalej. Napíšem to úprimne a tak, ako to cítim − keď som pravidelne cvičila vo výzve tie tri mesiace, už boli cviky, ktoré som si osvojila aj bez toho, aby som si denne púšťala celé video. Teraz si proste vytiahnem karimatku a zacvičím si zopár Zoriných či Janyho cvikov alebo pilates, alebo si zavesím doma TRX či prebehnem na jumping class 2-krát do týždňa.
Stravovacie a nutričné videá boli obrovským prínosom a verím, že kombinácia tohto všetkého, čo som sa vďaka Fitshakeru naučila, priniesla môj konečný výsledok. Nakoplo ma to správnym smerom, trávim viac času vonku, viac času športom a stravu mám ozaj príkladnú :-). Na konci minuloročného augusta som mala 56 kíl.
chudnutie po pôrode
 

Zmenil sa u vás doma aj jedálniček? Našli ste si nejaké nové chutné a zdravé recepty, ktoré pred tým vo vašej rodine neboli?

Jedálniček sa pozmenil jemne, keďže ja som vždy mala rada skôr zdravšie formy jedál, ale vyradila som veci, ktoré mi evidentne nerobili dobre − obmedzila som lepok, sladké aj večerný pohár vínka pri televízii :-). Nepíšem, že si ho sem-tam nedám, ale určite podstatne menej ako kedysi :-).
 

Odkázali by ste na záver niečo babám, ktoré sa chceli zúčastniť, ale nakoniec nenabrali odvahu?

Fitshaker predsa nie je o odvahe, zapojiť sa dá aj bez toho, aby sa niekde zverejnila vaša tvár či telo v plavkách, urobí to z vás nielen krajšieho, ale najmä zdravšieho a veselšieho človeka :-).
výzva
 

Ako skoro rok a pol po výzve vnímate to, čo ste vtedy dokázali? Ste rada, že ste sa odhodlali a urobili prvý krok?

Určite − je to krok, ktorý nikdy neoľutujem, prešiel rok a pol a ja si svoju váhu stále pekne držím. Mala som menšiu pauzu, kým sme si našli systém počas koronavírusu − deti, povinnosti, domáce štúdium, zavreté fitneská −, a to bol úžasný moment pripomenúť si, čo som najmä vďaka Fitshakeru dokázala, a k cvičeniu som sa aj po pauzičke opäť vrátila. Momentálne si užívam parádnu svalovicu po cvičení s Janym :-).
 

Aké úspechy sa vám ešte podarili? Ostali ste na rovnakej váhe ako na konci výzvy, alebo ste chudli a formovali ďalej?

Cvičila som naďalej a udržiavala si aj zdravší životný štýl. Pri novoročnej výzve som šla dolu z cca 70 kg na 62-64, teraz mám aktuálne niekde okolo 56-58 kg a s mojou váhou som spokojná − už len spevňujem do tých plaviek :-). Čiže, vďaka, FITSHAKER − ostávam ti verná!
zdrave chudnutie
Kočky, dúfame, že sa vám vo výzve bude dariť rovnako ako Janke. Užite si ju na maximum a radujte sa z každého kroku vpred.
 
Odlož svoje výhovorky a poď makať aj ty na svojom zdravom pevnom tele. Nie kvôli plavkám, či obdivným pohľadom druhých, ale kvôli svojmu zdravšiemu veselšiemu JA:
cvičenie na doma
 
A že Janka nie je sama, komu sa vo výzvach darilo, si môžeš prečítať napr. aj v týchto rozhovoroch:
Mamička dvojičiek Tánička (- 6 kg): „Človek sa musí prispôsobiť podmienkam, ak chce mať výsledky.“
Mamička Martinka (- 9,5 kg): „Kto chce, cestu si nájde, kto nechce, nájde si výhovorku. “
Mamička dvoch synčekov Peťka (- 4 kg): „Nikdy som sa necítila tak dobre, ako počas výzvy.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.