Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ivankina premena: „Na začiatku som trpela pri HIIT, časom som si práve tieto makačky obľúbila.“

cvičenie doma
Mladá mamina Ivanka si pred výzvou povedala, že toto je jej posledná šanca schudnúť. Túto vetu si povedala už každá z nás. No u Ivanky to nakoplo novú éru. Obdobie plné športu, pohybu a dobrej nálady z krásneho výsledku. :-)

Milá Ivanka, na začiatok nám povedzte niečo o sebe

Ahojte, volám sa Ivana, mám 32 rokov a 2 deti - 3-ročnú dcéra Elišku a 8-mesačného syna Stanka. V oboch tehotenstvách som pribrala po 15 kg. Kým po tom prvom to šlo relatívne rýchlo dole a bez snaženia, po druhom sa mi váha zasekla na 61 kg a nijako sa mi nedarilo vrátiť späť do formy.
Niekedy v marci som si povedala, že zmením stravu, no stále žiadne výsledky. Tak som si doma kysla, ľutovala sa, obliekala voľné veci, až môj manžel, ktorý už roky aktívne beháva, schudol. Mňa to nakoplo, že takto to proste ďalej nejde, on bude pekný a ja nie :-D? Mám na Facebooku lajknutý Fitshaker, spomenula som si, že robievate plavkové výzvy, pogooglila a rozhodla sa prihlásiť.

Ivanka, bola Výzva do plaviek 2019 vašou prvou výzvou s Fitshakerom? Ako ste si ju užili? Čo sa vám páčilo?

Nebola moja prvá. Tuším môj prvý pokus bola Novoročná výzva 2017, no tam som nevydržala ani týždeň. Do plavkovej som šla, lebo to už bola moja posledná možnosť ako schudnúť a cítiť sa dobre a páčiť sa sama sebe aj manželovi. Mala som od začiatku v hlave predstavu, že sa odfotím na začiatku a na konci výzvy tiež, a bude to wau zmena :-D.
A zapáčilo sa mi to hneď od začiatku, našla som si systém, veľmi mi vyhovovalo, že nemusím premýšľať, čo budem dnes cvičiť, proste prihlásiš sa, vidíš kalendár, červené čísla a chceš, aby boli zelené :-). Na začiatku som trpela pri HIIT a podobných videách, ale časom som si pravé tieto makačky obľúbila, a postupne vynechávala pilates a jogu, a nahrádzala buď behom alebo inými cvičeniami.
na materskej
 

Ako vyzeral váš deň, keď ste do neho potrebovali zakomponovať ešte cvičenie? Dlho ste si hľadali systém, alebo to prišlo hneď?

Problém nájsť si čas na cvičenie som nemala. Syna uspím do 19:30 a potom mám už čas pre seba. Dcéru uspáva buď manžel tiež o takom čase, alebo, ak spí na obed, tak chodieva až o 9-tej večer. Vyhovuje mi cvičiť takto večer, aj vďaka tomu sa vyhýbam pojedaniu “somarín” pred telkou :-).
 

Aké cvičenia a športy patria medzi vaše obľúbené? Cvičíte len s Fitshakerom, alebo si občas aj vybehnete zabehať alebo na prechádzku?

Zo začiatku výzvy som cvičila len video na daný deň. Časom som si začala pridávať cviky na brucho. Pozrela som si prvé video z programu Sixpack, kde Maggie vysvetlila správnu techniku. Koncom výzvy som už začala aj behávať, aby bola zmena. Ale nič dramatické, zatiaľ dám max. 4 km, no máme kopcovitý terén. A keď som naštartovaná od behu, nedá mi a ešte si pocvičím brucho, zadok, stehná, moje problémové partie :-).
cvičenie vonku
 

Ako vyzerá váš jedálniček počas dňa? Zmenilo sa na ňom niečo počas výzvy? Čo doňho pribudlo a čo naopak stratilo miesto?

Jedálniček som postupne začala meniť asi mesiac pred výzvou, ale priznávam, nič extra. Pravdupovediac ani nič, čo by som odporúčala ďalej, každému vyhovuje niečo iné :-). Ja som vynechala pečivo (pred 1.tehotenstvom som tiež pečivo nejedla), nahradila som ho “polystyrénovými” ryžovými chlebíkmi, na raňajky si ich dávam s paštétou a večer s cottage. Obedy jedávam úplné klasické slovenské jedlá, ale aj zdravé - mäso, zelenina, kuskus. No hlavne som vynechala čipsy a sladkosti. Teda také tie jedlá, čo človek pojedá z nudy. Aspoň tak je to u mňa :-).
Jedávam väčšinou 3x denne. Samozrejme, sú dni, keď to poruším, ale “za trest” si večer viac zacvičím :-).
 

Koľko kíl a cm sa vám podarilo počas tejto výzvy stratiť?

Moja váha pred tehotenstvom a aj môj ciel bolo 57 kg. To sa mi podarilo :-). Teraz, koncom júla (pozn. redakcie: v čase, keď sme robili rozhovor) mám dokonca 56 kg. Takže sa teším, že to stále klesá. A centimetre tiež ubudli - z pásu 9 cm, zadok -2,5 cm a stehna -3 cm. No je pravda, že som sa na začiatku výzvy neodmerala, až neskôr. Ale mám na porovnanie miery z decembra, a tam je teda rozdiel ešte väčší :-).
S cvičením a Fitshakerom však určite nekončím, ešte je na čom pracovať.
premena
 

Čo by ste odkázali ženám, mamičkám, ktoré sa snažia chudnúť a nejde im to?

Uff, ja si netrúfam radiť. Každá z nás je iná, chudne z inej váhy, má iné ciele, a hlavne aj iné domáce zázemie. Najdôležitejšie asi je, či má čas, energiu a podporu rodiny. Ja chvalabohu áno. Možno sa to o nejaký čas zmení. Možno, ak budem po materskej chodiť do práce, tak bude cvičenie to posledné, na čo pomyslím :-D.
Ak sa nedarí schudnúť (tiež som mala pár kríz), treba si len uvedomiť, že cvičenie a zdravá strava je jediná forma ako sa dopracovať k cieľu. Iná cesta nie je, nikto iný za nás neschudne, proste niekomu to ide rýchlo, iný si to musí vydrieť. Ja som sa tiež po 1. tehotenstve vrátila do “pôvodného stavu” ani neviem ako, a zrazu po druhom to už nešlo. Takže len makať a “nežrať” :-D. To platí u mňa :-).
 
Ivanke ďakujeme za milý rozhovor. Veríme, že inšpiruje k pravidelnému pohybu aj mnohé z vás. Vyskúšať ho môžeš aj v našom online fitku Fitshaker z pohodlia svojej obývačky, či tak ako Ivanka, zo záhradky:
cvičenie na doma
 
Prečítaj si aj ďalšie inšpiratívne príbehy iných mamičiek, ktoré cvičili a chudli s Fitshakerom:
Ako zvládla mamička Janka zmanažovať svoje deň a našla si čas na cvičenie, rodinu a domácnosť?
Aj mamička Katka si zamilovala pravidelný pohyb
Danielka má doma 2 malých krpcov a tiež si vie nájsť čas na cvičenie. Ako to robí?
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.