Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Hynek Medřický: „Mali by sme tráviť čo najviac času na dennom svetle.“

spánok

Hynek Medřický je uznávaným expertom na svetlo, ktorému sa venuje 30 rokov, je ochrancom prírody a vynálezca prokognitívneho osvetlenia a biodynamickej žiarovky.

Do širokého povedomia vniesol problematiku pôsobenia modrého svetla na naše každodenné životy. Svetlo má na nás fyziologický aj psychologický vplyv, ktorý môže byť pozitívny a tiež negatívny. Denné svetlo je pre ľudský organizmus najprirodzenejšie a je teda potrebné, aby bolo umelé osvetlenie čo najviac podobné tomu slnečnému.

S Hynkom sme sa rozprávali najmä o svetelnej hygiene. Jej dodržiavanie, venovanie pozornosti osvetleniu a úprava našej dennej rutiny v súlade s cirkadiánnym rytmom môžu zlepšiť kvalitu spánku a celkový zdravotný stav.

Ak máš radšej pozeranie podcastov, nech sa páči, prinášame ti ho aj vo video podobe:

Pozývame ťa do tohtoročnej 60-dňovej Výzvy do plaviek 🤗.

Ani tento rok nebude chýbať naša spoločná jazda, na ktorej odhalíš svoju silu, odvahu a sebavedomie ❤️. Čaká ťa nielen nadupaný program pre začiatočníkov aj pokročilých, ale takisto stravovacie videá s výživovým odborníkom Mgr. Michalom Páleníkom a rozhovory s fitshakeráčkami, ktoré sa podelia so svojimi silnými príbehmi.

Tak si nenechaj nič ujsť a pridaj sa k nám! Už 6. mája začíname 👇.

plavkova vyzva
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.