Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

FOTOTRÉNING: Ako uvoľniť bolesť v krku a ramenách? Zacvič si týchto 10 cvikov

Problémy s krkom patria medzi jedny z najčastejších bolestí. Stuhnutý krk vie znepríjemniť akúkoľvek aktivitu počas dňa. Príčinou býva nesprávne držanie tela, ktoré spôsobuje dlhodobé sedenie pri počítači, šoférovaní alebo pozeraní do svojich mobilných telefónov. Celkovo si týmito činnosťami neprimerane a jednostranne zaťažujeme krčnú chrbticu, výsledkom čoho je bolesť v krku a stuhnuté ramená. Ak aj teba trápia podobné bolesti alebo cítiš, že potrebuješ natiahnuť krčnú chrbticu, zacvič si týchto pár jednoduchých a efektívnych cvikov z jogy.

Pohľad do strán a tlak proti ruke

Sadni si do pohodlného sedu a vystri chrbát. Pomaly s výdychom pretáčaj hlavu do pravej strany. Chvíľu podrž a potom pridaj pravú ruku z pravej strany tváre a tlač proti sebe. Voľne dýchaj a potom vymeň strany.
uvolnenie krku
 

Hlava k ramenám

Pritiahni hlavu k pravému ramenu a ľavú ruku polož na ľavé rameno. Podrž a dýchaj. Následne vymeň strany.
cvik na uvolnenie krku
 

Pohľad hore a dole

Vyťahuj bradu vysoko hore s nádychom a pomaly dole na hrudník s výdychom. Zopakuj aspoň 4x.
joga na bolest krku
 

Prepletené prsty za hlavou, pretláčanie proti sebe

Prepleť si prsty za hlavou a otvor lakte široko. Potom tlač hlavu dozadu proti rukám. Uvoľni, vymeň tlak, ruky tlač proti hlave. Celý čas pokojne dýchaj.
cviky na uvolnenie bolesti v ramenach
 

Krúženie hlavou

Pomaly krúž do jednej strany a potom vymeň. Pokojne dýchaj a vnímaj svoj krk, ako sa uvoľňuje.
kruzenie hlavou
 

Úklon do strany

Zatlač v sede panvu do zeme a vytiahni pravú ruku z pravého boku ponad hlavu, napni ruku a celý bok. Podrž, dýchaj a potom vymeň strany.
uklon do strany
 

Vytiahnutie do strán

S nádychom zdvihni ruky vysoko hore a s výdychom sa pretoč do pravej strany. Podrž a dýchaj. Potom vymeň strany.
natiahnutie do stran
 

Pozícia kravy

Sadni si tak, že prekrížiš nohy a položíš kolená na zem na seba, chodidlá smerujú von od tela. Ak je to nepríjemné, tak použi akýkoľvek pohodlnný sed. Zdvihni pravú ruku a pokrč v lakti, ľavou tlačíš dolu. Ak sa dá, tak si spoj ruky za chrbtom. Podrž niekoľko nádychov a potom vymeň strany, aj nohy.
pozicia kravy
 

Mačka

Prejdeš do polohy na kolenách a položíš dlane pod ramená. S nádychom otváraš hrudník a pohľad smeruje hore, s výdychom zaguľať chrbát. Opakuj niekoľkokrát.
pozicia macky
 

Predklon s prepletenými rukami za chrbtom

Pomaly sa postav a prepleť si prsty za chrbtom. S výdychom sa predkloň a podrž niekoľko nádychov. Potom rozpleť prsty a ostaň v predklone s uvoľnenými rukami, hlavou a pokrčenými kolenami niekoľko nádychov a výdychov. Na záver sa pomaličky vyroluj smerom nahor do stoja.
urob predklon
Cviky na uvoľnenie krčnej chrbtice nájdeš aj v mojom videu na Fitshakeri. Prajem ti príjemné cvičenie a uvoľnený krk. ;-)
 
Viac cvičení s Nikol nájdeš aj v našich cvičeniach na Fitshakeri.
joga pre začiatočníkov
 
Na našom blogu nájdeš ďalšie zaujímavé články o joge, pozri napríklad:
15 vecí, ktoré sa s tebou stanú, keď budeš cvičiť jogu
Ktorý druh jogy si vybrať?
Joga na posilnenie imunity
Fotka autora
Nikol Chovancová
Trénerka jogy vo Fitshaker

Som mamou dvoch synov, inak tiež jogínka a koučka, ktorá miluje život. Viac ako 10 rokov sa intenzívne venujem práci na mojom osobnostnom raste. Absolvovala som množstvo seminárov a workshopov. Cvičím jogu a využívam rôzne formy meditácií na svoj sebarozvoj. Pochopila som, že pre život v rovnováhe a radosti je dôležité byť v spojení so svojím telom, ovládať svoju myseľ a neustále na sebe pracovať. Ak by ste si chceli so mnou zacvičiť, moje videá nájdete aj na Fitshakeri. Ak sa potrebujete v živote posunúť ďalej, zvládnuť ťažké obdobie alebo chcete žiť naplno a v radosti, rada sa stanem vašim osobným koučom. Mojim klientom ponúkam bezpečný a dôverný priestor na rozhovor, v ktorom sa zastavíme a preskúmame život z rôznych uhlov. Viac o mne a mojich aktivitách: www.nikolchovancova.sk.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.