Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Fitness večera: Chrumkavé cuketové placky

Cuketa sem, cuketa tam. Dá sa s ňou vyčarovať toľko receptov a všetky chutia úžasne. Napríklad také placky. Veľmi obľúbené jedlo, avšak plné nezdravého tuku a cholesterolu. My ti ho však prinášame v zdravom šate. Vyskúšaj placky - pečené. Tejto chrumkavej cuketke s hŕbou šalátu jednoducho neodoláš a hlavne, môžeš si ju dopriať úplne bez výčitiek :-).

Cuketa je skutočne úžasná plodina, čomu nasvedčuje aj fakt, že je skvelým prostriedkom detoxikácie organizmu. Okrem toho, že dokáže tvoje telo vyčistiť od toxínov, je vďaka vysokému obsahu vody, aj málo kalorická a vhodná pri úmysle zníženia hmotnosti, resp. pri redukčných diétach. 100 gramov tohto zázraku obsahuje len 20 kalórií, keďže sa skladá takmer celá z vody. Paráda, však :-)?
Čo budeme potrebovať?

  • 1 stredne veľkú cuketu

  • ovsené vločky v pomere 1:1 k cukete

  • 1 vajíčko

  • 2 strúčiky cesnaku

  • 1 malá cibuľa

  • štipku soli, pomletého čierneho korenia a majoránky


Ako na to?
1. Nastrúhame si olúpanú tekvicu a posypeme ju soľou, aby vypustila vodu. Tak necháme 10 minút a potom ju ešte poriadne vyžmýkame a preložíme do inej nádoby. Rúru dáme nahriať na 180 stupňov.
2. Zmiešame s ovsenými vločkami, vajíčkom, cibuľou, cesnakom, čiernym korením a majoránkou.
3. Cesto poriadne pospájame dokopy a následne z neho lyžicou odštiepujeme veľké kúsky, ktoré na plechu rozpučíme do plochého (nie úplne) kruhu.
4. Pečieme 20 minút. Po vybratí môžete posypať postrúhaným syrom, ktorý sa roztopí a placky tak získajú ešte lepšiu chuť :-).
fitshaker_blog_cukinove_placky1
 
fitshaker_blog_cukinove_placky
 
fitshaker_blog_cukinové_plackz3
 
fitshaker_blog_cukinove_placky4
Už zostáva len jediné. Nechaj si chutnať :-).
Ďalšie fantastické recepty, ideálne na večeru:
Gazpacho - najlepšia letná polievka
Lahodné kuracie nugetky so zeleninou
Sardinkovo-cuketová bomba so zdravými hranolkami
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.