Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Toto je nová mini VÝZVA: 21 dní na zlepšenie držania tela

držanie tela

Aj ty sa veľa hrbíš? Chceš chodiť viac vzpriamene, cítiť sa sebavedomejšie, jednoducho mať istejší postoj? Pripravili sme pre teba mini výzvu na 21 dní. Ako bude táto výzva prebiehať, si povieme v nasledujúcich bodoch.

Základné informácie

 • Čo máš cvičiť, sa dozvieš každý deň prostredníctvom e-mailu alebo v príspevku v skupine na Facebooku.
 • Zapojiť sa môžu všetci členovia (PREMIUM aj VIP). Ak ešte nie si člen, radi ťa medzi sebou privítame. Členstvo u nás stojí od 9,90 € na mesiac.
 • Väčšina cvičení je vhodná aj pre ženy po pôrode (keďže cca 99 % čerstvých mamičiek bolí chrbát buď z dôvodu oslabeného hlbokého stabilizačného systému, alebo nerovnomernej pozície, keď nosia dieťatko jednostranne, alebo nevhodnej pozície pri dojčení), ale ak pociťuješ pri niektorých cvičeniach nekomfort, vynechaj ich a navštív odborníka (fyzioterapeuta).

# 1: Cvičenie na každý deň

Našu mini výzvu odštartujeme v pondelok 11. 3. 2024. Pripravený bude harmonogram cvičenia vyskladaný z tréningov, ktoré ti pomôžu držať správne postavenie tela, ale zároveň aj posilnia bruško či spodnú časť tela, teda svaly, ktoré sú priamo napojené na chrbtové svaly a majú takisto výrazný vplyv na držanie tela.

Ak nemáš v obľube skákačky a intenzívne cvičenia, určite si prídeš na svoje 😉.

V tejto mini výzve pôjde hlavne o posilňovanie chrbtových svalov, medzilopatkových svalov, pridáme aj rôzne naťahovačky, a ako sme spomínali, aj cvičenia na bruško či spodnú časť tela. Všetko skvelé tréningy pre ľudí, ktorí počas dňa veľa sedia, prípadne pozerajú veľa do mobilov a hrbia sa.

Môžeš sa tešiť na cvičenia s Maggie Kažimírovou, Andrejkou Peniakovou, Lenkou Velínskou, Nikol Chovancovou a Jankou Jánošíkovou.

Harmonogram cvičení na nový týždeň pošleme na e-mail tým, ktorí potvrdia záujem o zasielanie týchto informácií. Zároveň ho pripneme do našej facebookovej skupiny. Očakávať ho môžeš vždy v nedeľu večer. Aby sme ti to však uľahčili, každý deň skoro ráno ti pošleme e-mailom informáciu, čo sa v daný deň cvičí. Túto informáciu nájdeš rovnako aj v skupine.

Túto mini výzvu zatiaľ nenájdeš medzi našimi programami. Ak ju chceš cvičiť s nami, sleduj, prosím, skupinu na Facebooku alebo sa prihlás na odber newslettrov špeciálne k tejto mini výzve.

# 2: Recept dňa

Ak máš chuť venovať sa popri cvičeniu aj zdravej strave, môžeš to vyskúšať aj štýlom, že oživíš svoj jedálniček novými alternatívami jedál. Počas 21 dní ti preto každý deň ponúkneme recept dňa, ktorý bude zdravý, sezónny a hlavne chutný. Pretože zdravé neznamená bez chuti.

Ak s nami touto výzvou ešte len začínaš a iba výber receptov na každý deň by ti nestačil, potom vedz, že ak sa chceš venovať zdravej strave hlbšie, ako člen máš tieto možnosti:

 • pozrieť si náučné videá o strave, ktoré sme natočili s mnohými výživovými odborníkmi (s výberom ti rady pomôžu aj naše manažérky šťastia),
 • pozrieť si sekciu na stiahnutie, kde nájdeš kopec hotových vzorových jedálničkov a ďalších receptových e-bookov, z ktorých môžeš pri zmene jedálnička čerpať,
 • stať sa VIP členom a dať si vytvoriť jedálniček na svoj optimálny denný príjem od Miška Páleníka a jeho tímu firmy Planeat.

# 3: Motivácia dňa

Aby sme ťa podporili na ceste za správnym držaním tela, môžeš sa tešiť na pravidelnú dávku motivácie a inšpirácie od nás. Tá bude v podobe prívetivých slov a povzbudení, ale aj tipov na rozhovory, ktoré by si si mala vypočuť/prečítať, či napríklad ďalších tipov na získavanie nových informácií k danej téme.

Ak ešte nie si súčasťou, pridaj sa do našej facebookovej skupiny, kde ťa čaká skvelá komunita žien. Je nás v nej už vyše 48-tisíc. Spoločne sa motivujeme, radíme si, pomáhame, ale aj sa chápeme :-).

# 4: Bonusy

K tejto výzve dostaneš rovno 2 bonusy. Ten prvý bude k dispozícii už od samotného začiatku a bude ním video jogy s Nikol Chovancovou na uvoľnenie stuhnutého a unaveného chrbta, ktoré si môžeš stiahnuť do svojho zariadenia a púšťať, aj keď budeš v režime offline.

Druhý bonus bude e-book s veľkonočnými receptami, ktorý budeme posielať všetkým našim členom 25. marca.

# 5: Súťaž

A aby sme ťa namotivovali ešte viac, 5 z vás, ktoré splnia naše podmienky, odmeníme. Pripravili sme si tieto ceny:

 1. Raňajky na jeden mesiac (balíček bude obsahovať 2x balenie kaše, 2x Fitnutky, 2x čaje a 2x proteín) - Dana S.
 2. Fit(shaker) outfit podľa tvojho výberu (balíček bude obsahovať 1x vršok, 1x športovú podprsenku, 1x spodný diel) - Jana K.
 3. Výbavu do tvojho domáceho fitneska (balíček bude obsahovať 1x podložku na cvičenie, 1x balenie expanderov, 1x overball, 1x slidery) - Sabína M.
 4. 2x inšpiráciu do fit kuchyne (3x kuchárky podľa tvojho výberu) - Andrea F., Jana D.

Podmienky súťaže

Aby si o ne mohla hrať, stačí, ak budeš od 11. 3. do 31. 3. cvičiť podľa našich videí.

Odporúčame držať sa nášho harmonogramu, ak by ti však niektoré video nesadlo, prípadne si budeš chcieť poradie vymeniť, môžeš. Ak si v cvičení pokročilá, je v poriadku pridať si medzi tieto cvičenia aj HIIT či TABATU.

Následne v utorok 2. 4. pridáme do skupiny a pošleme na e-mail odkaz na kratučký dotazník. Z tých z vás, ktoré ho vyplníte a splníte podmienku cvičiť podľa našich videí, budeme žrebovať výherkyne. Výherkyne oznámime najneskôr 30. apríla 2024.

Tip: Odporúčame ti urobiť si pred výzvou fotku spredu a zboku pri uvoľnenom postavení tela (čiže bez toho, aby si sa akokoľvek snažila mať správne držanie tela a postavenie chrbtice). Rovnaké fotky si urob po skončení tejto mini výzvy. Fotky nemusíš nikde nahrávať, nebudú súčasťou hodnotenia.

# 6: Koľko ma to bude stáť?

Pokiaľ si už Fitshaker člen, tak nič navyše.

Ak zatiaľ členom nie si, môžeš si vybrať medzi PREMIUM a VIP členstvom.

Premium členstvo v sebe zahŕňa:

 • prístup k viac ako 1 100 cvičebným videám
 • prístup k viac ako 150 náučným videám o strave
 • prístup k archívu vyše 600 videí zo živých prenosov
 • zľavové kódy do Fitshaker e-shopu
 • darčeky v časti Na stiahnutie
 • notifikácie motivujúce k cvičeniu
 • štatistiky cvičenia a prehľadný kalendár

VIP členstvo v sebe zahŕňa:

 • plný obsah PREMIUM členstva
 • jedálničky na mieru od Michala Páleníka
 • rozšírenie jedálnička o 10 receptov každý mesiac
 • zodpovedanie otázok o zdravej strave e-mailom
 • zľavu 35 % na knihy

Čiže ako náš člen budeš mať k dispozícii okrem tejto mini výzvy aj prístup k zvyšnému obsahu, kde nájdeš mnoho skvelých tréningov, výživových rád, videoreceptov a kopec iného.

# 7: Ako sa mám do mini výzvy pridať?

Na zapojenie sa do výzvy stačí splniť 2 podmienky:

 1. byť naším členom (pozri bod 6)
 2. pridať sa na odber newslettrov

Pridaj sa aj ty do mini výzvy, ktorá nás nasmeruje k zlepšeniu držania tela.

Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Redaktor vo fitshakeri

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.