Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Začal ti druhý trimester tehotenstva? Zacvič si s nami tieto 3 nenáročné cviky

Čakáš bábätko, sleduješ svoje tehotenstvo týždeň po týždni a práve sa prehuplo do druhého trimestra? Ak sa konečne cítiš plná energie, využi tento čas na spevnenie tela. Joga ti pomôže vytvoriť pružné, ale zároveň pevné telo pre pohodový pôrod. Prehĺbi tvoj vzťah k dieťatku a naučí ťa lepšie vnímať svoj dych. V tomto článku ťa naučím jogovú pozíciu Bojovník II, ktorá ti dodá silu a stabilitu. Ideme spolu na to?

Pozícia Bojovník II natiahne vnútorné stehná, ale zároveň spevní celé nohy. Otvára bedrá, čo je potrebné pri pôrode. Prehlbuje kontakt so zemou a prináša ti cez dych ešte väčšiu rovnováhu. Učí ťa prekonať s pokojnou mysľou a dychom nové výzvy. Otvára hrudník a prehlbuje nádych v tele.
Pri cvičení rešpektuj svoje telo a cvič len toľko, koľko vládzeš. Snaž sa stále ostať v spojení s dychom. Môžeš ju cvičiť aj v treťom trimestri, kým vládzeš. Ak strácaš rovnováhu, postav sa blízko steny. V prípade, že máš bábätko už veľmi nízko uložené, skráť výdrž alebo necvič vôbec. Nezabudni prestriedať obe strany.
Túto zostavu je vhodné cvičiť ráno alebo cez deň, pretože nabíja telo novou energiou. Zacvičenie celej zostavy ti zaberie približne 20 min., záleží však od výdrže v jednotlivých pozíciách.

3 cviky v polohe Bojovník II

 

Základný postoj

Postav sa naširoko, vytoč jednu špičku dopredu. Obe chodidlá by mali byť v jednej línii za sebou. Predné koleno je nad pätou a smeruje dopredu. Ruky vystrieš rovnobežne so zemou. Zároveň necháš uvoľnené ramená a pohľad smeruješ dopredu cez prsty. Vydrž v pozícii aspoň päť dlhých nádychov a výdychov nosom. Pozícia spevňuje nohy a naťahuje vnútorné stehná.
joga pre tehotne
 

Úklon dozadu

Ostaň v bojovníkovi II a natiahni prednú ruku ponad hlavu. Vyťahuj sa z bokov a pokojne dýchaj. Telo je od pása dole nehybné. Vydrž v pozícii aspoň päť dlhých nádychov a výdychov nosom. Pozícia posilňuje a zároveň naťahuje nohy aj boky.
tehotenstvo a joga
 

Úklon dopredu

Ostávame v bojovníkovi II a natiahneme zadnú ruku ponad hlavu dopredu, vyťahujeme sa zo zadného boku a prednú ruku si oprieme lakťom o stehno. Vydrž v pozícii aspoň päť dlhých nádychov a výdychov nosom. Spevňuješ stehná a naťahuješ boky.
cviky pre tehotne
Fotka autora
Nikol Chovancová
Trénerka jogy vo Fitshaker

Som mamou dvoch synov, inak tiež jogínka a koučka, ktorá miluje život. Viac ako 10 rokov sa intenzívne venujem práci na mojom osobnostnom raste. Absolvovala som množstvo seminárov a workshopov. Cvičím jogu a využívam rôzne formy meditácií na svoj sebarozvoj. Pochopila som, že pre život v rovnováhe a radosti je dôležité byť v spojení so svojím telom, ovládať svoju myseľ a neustále na sebe pracovať. Ak by ste si chceli so mnou zacvičiť, moje videá nájdete aj na Fitshakeri. Ak sa potrebujete v živote posunúť ďalej, zvládnuť ťažké obdobie alebo chcete žiť naplno a v radosti, rada sa stanem vašim osobným koučom. Mojim klientom ponúkam bezpečný a dôverný priestor na rozhovor, v ktorom sa zastavíme a preskúmame život z rôznych uhlov. Viac o mne a mojich aktivitách: www.nikolchovancova.sk.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.