Gratulujeme! Máš už odcvičené!

Video sme ti práve pripísali do tvojho kalendára

Chceš si zacvičiť toto video?

Aktivuj si členstvo a získaj tak prístup k videám a mnoho ďalšieho...

Šport a jeho benefity pre mozog

PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBA
PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBANOVOROČNÁ VÝZVA 2024
Náučné video
4.6
13 min
0 videní

Informácie o cvičení

Vitaj pri 1. videu novoročnej výzvy!

Každý piatok bude pre teba pripravené motivačné video s úžasným odborníkom, uznávaným neuropsychológom PhDr. Robertom Krausem, PhD., MPH, MBA, ktorý ti odovzdá poriadnu dávku motivácie a inšpirácie.

Táto výzva totiž nebude len o trénovaní tela, ale i mysle. Len ak máme telo a myseľ v rovnováhe, dokážeme uskutočniť čokoľvek, po čom túžime. A v tomto sa ti budeme usilovať pomôcť. :-)

V prvom videjku si povieme viac o ľudskom mozgu. Vedela si o tom, že ľudský mozog sa vplyvom pohybu mení? Ak si chceme niečo lepšie zapamätať, mali by sme sa pri tom hýbať. Skvele to funguje napr. pri učení sa.

V tomto videu si posvietime aj na tieto otázky:

 • Čo sa s mozgom deje pri športovej aktivite?
 • Prečo je cesta dôležitejšia ako samotný výsledok?
 • Ako nielen uskutočniť zmenu, ale ju i udržať?
 • Čo nám môže pomôcť, ak sa nám už nechce pokračovať v cvičení?
 • A veeeľa ďalšieho.

Toto videjko je skutočne výživné a plné krásnych inšpiratívnych myšlienok, ktoré ťa vedia pekne naštartovať na tvojej ceste za lepším a krajším JA. Určite v ňom nájdeš mnoho AHA momentov, ktoré ťa podporia, keď to budeš potrebovať :-).

Určite nezabudni ani na úlohu týždňa, ktorú sa dozvieš na konci rozprávania. Ak nevládzeš na začiatok cvičiť 30 minút alebo máš svalovicu, môžeš sa pohybu venovať aj kratšie alebo ho nahradiť prechádzkou. Ale určite si ho pravidelne dopraj, aby si si vytvorila návyk hýbať sa.

A teraz si už priprav šálku čaju či vody, sústreď sa a vypočuj si toto video. Prajeme ti, nech pri ňom stráviš príjemný čas :-).

Pomôcky

Bez pomôcok

Inštruktor

PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBA
PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBANOVOROČNÁ VÝZVA 2024
Štúdiu psychológie sa začal venovať pred viac než desiatimi rokmi. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov . Ako dobrovoľník pôsobil napríklad na detskej onkológii a tiež v organizácii UNICEF. Svojimi prednáškami sa aktívne zapájal aj do projektu Školy pre Afriku. V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú, a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. V roku 2023 ho prestížny magazín Fobres zaradil medzi TOP 5 najvyplyvnejších slovákov. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Ako dobrovoľník pôsobil napríklad na detskej onkológii a tiež v organizácii UNICEF. Svojimi prednáškami sa aktívne zapájal aj do projektu Školy pre Afriku. V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú, a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 36 národností. V súčasnosti zastrešuje významné programy neurovied a neuropsychológie v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Ako odborníka ho veľmi často oslovujú popredné slovenské a zahraničné médiá. Začiatkom roku 2020 ukončil postgraduálne certifikačné štúdium na 1. Le­kárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe – v odbore neuropsychológia . V roku 2020 ukončil štúdium Executive Master of Business Administration na Paneurópskej vysokej škole. V roku 2023 ukončil špecializačné štúdium Master of Public Health. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách: UKF v Nitre a Vysoká škola múzických umení v Bratislave. Bol odborným garantom pravidelnej rubriky Rádia Slovensko s názvom Dr. Krause – Záhady mysle a online seriálu Televízie Markíza ­ s názvom Spoznaj myseľ s Dr. Krause. Počas pandémie COVID-19 bol súčasťou odborného konzília predsedu vlády SR. Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy . Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér. Tvrdí, že úspech ho neurobil šťastným, ale šťastie ho urobilo úspešným.
Čítať viac

Moja poznámka

Vyber si svoje členstvo

Členstvo si môžeš zrušiť kedykoľvek stlačením tlačidla Ukončiť členstvo. Navyše máš u nás 100% garanciu vrátenia peňazí, ak nebudeš spokojná.

Free

0,00 € / mesiac
 • Živé prenosy bez archívu

Vybrať Free

Premium

9,90 € / mesiac
 • Viac ako 1 100 cvičebných videí

 • Viac ako 150 náučných videí o strave

 • Archív videí zo živých prenosov

 • Zľavové kódy do Fitshaker e-shopu

 • Darček v časti Na stiahnutie

 • Notifikácie motivujúce k cvičeniu

 • Štatistiky cvičenia a prehľadný kalendár

Vybrať Premium

VIP

Uvádzacia cena
24,90 € / mesiac
 • Plný obsah PREMIUM členstva

 • Jedálničky na chudnutie s porciami na mieru

 • Rozšírenie jedálnička o 10 receptov každý mesiac

 • Zodpovedanie otázok o zdravej strave e-mailom

Vybrať VIP