Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čo pomáha na chudnutie? Stanka ti prezradí jej plán, ako schudla 14 kg

Kedy si dopriať obrovskú dávku motivácie, ak nie práve teraz, počas novoročnej výzvy :-). Nejaký ten týždeň už od jej začiatku ubehol a pre niektoré žienky je práve teraz ten správny čas na nakopnutie. Poď si aj ty po dobrom tréningu dopriať relax v podobe čítania príbehu našej Stanky, ktorá prezradí, čo podľa nej pomáha na chudnutie, aký bol jej plán. A my veríme, že o niekoľko týždňov či mesiacov budeš na Stankinom mieste a rozhovor nám dáš ty ;-).

Stanka, na začiatok sa nám predstavte a povedzte, ako sa začal váš príbeh s Fitshakerom.

Ahojte, volám sa Stanka, mám 27 rokov a od augusta som vydatá :-). Som obyčajná baba, ktorá miluje dobré jedlo, domácu pohodu a svojich blízkych.
Viac-menej odmala som patrila k tým plnším a nevadilo mi to. Na strednej škole som pribrala na 72 kg, skúšala som také tie časopisové „zázračné“ týždňové diéty typu vajíčko a šalát na raňajky, bola som akurát tak vyhladovaná a efekt nikde. Tak som to pekne zabalila :-D.
Popravde ja som bola so sebou spokojná alebo teda som si neuvedomovala, že sa s váhou a jedlom dá niečo robiť. Vyhovárala som sa sama pred sebou, že sú to gény a nikdy nebudem štíhla. Šport som doslova nenávidela, telesnú výchovu som neznášala celých 13 rokov, čo som chodila do školy, a vždy som tie hodiny pretrpela. Radšej som mala dve hodiny matiky ako jednu telesnú :-D.
plán na chudnutie pre ženy
 

Takže ste sa rozhodli, že skúsite niečo iné?

Zlom nastal jedného dňa, ktorý sa pamätám úplne presne. Bol koniec januára 2014, pozrela som sa na seba do zrkadla v spodnej bielizni − ten okamih si pamätám ako dnes. Prebehlo mi hlavou, že toto už nikdy nechcem vidieť.
ako najefektivnejsie schudnut
 

Cieľ ste teda mali, čo ste urobili na jeho dosiahnutie?

Začala som postupne stravou, vyradila som sladké, bielu múku a biele pečivo som nahradila špaldovými a celozrnnými zložkami, pridala som viac zeleniny, obmenila prílohy, prestala sladiť čaje, vyradila som biely cukor. Bol to boj − hlavne vzdať sa sladkého a naučiť sa jesť zeleninu. Napríklad brokolicu som nemohla ani cítiť, dnes je to moja obľúbená zelenina :-).
Kúpila som si motivačné rifle a šaty. Postupne som sa dostala k zumbe, ktorá bola vtedy veľký hit, a zistila som, že športovať sa dá aj bez traumy a že to ide aj takto − zabaviť sa a páliť kalórie. Postupne som využívala YouTube, kde som si hľadala cvičenia s vlastnou váhou, a centimetre a kilá išli dole. Ten slastný pocit zadosťučinenia, keď som si obliekla svoje motivačné šaty a rifle, bol na nezaplatenie :-).
treningovy plan pre zeny na chudnutie
 

Ako ste sa dostali k nám? K Fitshakeru?

K Fitshakeru som sa dostala na Facebooku, objednala som si Fitness diár, prihlásila sa do novoročnej aj plavkovej výzvy. Je to super skupina, kde sa ženy so svojimi úžasnými premenami podelia s ostatnými a motivujeme sa navzájom.
Veľmi obľubujem Andrejku Peniakovú a Dianku. A stravu idem podľa Fitshakeru, parádne a chutné recepty. Zúčastnila som sa aj na harmonickej výzve, tá je balzam na dušu.
 

Koľko kíl sa vám podarilo od začiatku vašej cesty schudnúť?

Celkovo sa mi podarilo schudnúť 14-15 kg. Niektorí ľudia sa pýtali, či nie som náhodou chorá, hlavne starká mala starosti, či vôbec jem :-D. Potom sa našli aj takí, ktorí ma ani nespoznali, keď ma stretli po dlhšom čase :-).
Už sa veľmi teším na ďalšie výzvy, v ktorých by som rada dala dole ešte 2 kilá a spevnila hlavne stehná a zadok.
co pomaha na chudnutie
 

Máte pre naše žienky nejakú radu?

Rada na záver pre všetky baby, ktoré sú rozhodnuté to skúsiť: robte to hlavne pre seba a nie pre druhých. Keď budete vnútri presvedčené, že to chcete, určite sa to podarí. Verím tomu, my ženy sme predsa levice. Krízy prídu, aj ja som ich mala, ale vždy si spomeňte, že to robíte pre seba a ten výsledok bude stáť za to.
 
Aj tebe ponúkame tréningový plán pre ženy na doma. V našom online fitnesku Fitshaker.sk nájdeš už vyše 700 tréningov vo viac ako 18-tich programoch. Vyber si to, čo ti bude vyhovovať najviac:
ako zacat cvicit doma
 
Prečítaj si aj:
Zuzka (- 18 kg): „Z veľkosti takmer XL som opäť prešla na M.“
Anett (- 11 kg): „Úspech je len vo vytrvaní.“
Kika (- 15 kg): „Predtým som tak nevládala, aj po schodoch vyjsť mi robilo problém, aj lenivá som bola.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.