Anett (- 11 kg): „Úspech je len vo vytrvaní.“

Anetka v skupine predviedla fenomenálnu premenu 😊. Mnoho žien sa ozvalo práve pod jej príspevok, kde ich zaujímalo, ako to zvládla a dokázala. A my máme odpoveď, ako sa jej podarilo dosiahnuť takýto úspech 😊.

Pod príspevkom od vás v skupine na Facebooku sa strhol ošiaľ 😊. Veľa žien chcelo vedieť, ako ste to dokázali, ako ste sa k takej postave dopracovali. Poďme pekne od začiatku, prvá fotka bola z januára, vtedy ste sa rozhodli, že idete do toho? Že začnete makať na novom zdravom ja?

Ošiaľ veru nastal a milo ma to prekvapilo, keďže ja som to až tak nevnímala. Už pred Vianocami som si povedala, že stačilo! V novembri som bola na preventívnej prehliadke, kde mi doktor povedal, že by som mala chodiť plávať. Rok predtým som totiž za 12 mesiacov pribrala 13 kg… Ďalší rok som to skúsila zhodiť a aj sa čosi podarilo − za prvý polrok 7 kg, ale potom som to pekne postupne nabrala späť :-(.

Na Vianoce zažívam v práci totálne šialenstvo, pracujem ako manažérka v obchodnom centre, kde mám na starosti 3 fast foody. Osem rokov som poriadne nemala dovolenku a telefón mi vyzváňa aj počas nej. A na nový rok som sa tešila už od Vianoc. Dá sa povedať, že som začala už niekedy medzi sviatkami, ale nevážila som sa, takže ťažko povedať, koľko som zhodila, kým sa 9. 1. začala výzva. A to som makala poctivo!

Rozhodla som sa, že tento rok bude môj, že to proste dám! V polovici februára ma odstavila choroba, dosť agresívna chrípka, asi 3-4 týždne som necvičila vôbec a bola som rada za akékoľvek jedlo, ktoré mi manžel nachystal. Výzva sa skončila, ale ja som to všetko v marci dohnala.

No a potom nastalo voľno počas „korony“. Tak som si povedala, že túto senzačnú dovolenku musím využiť. Doma som bola 2 mesiace, takže času bolo viac než dosť. A ja som ho využívala naplno a nevedela som sa dočkať výzvy do plaviek. Nahovorila som aj susedu na materskej, aby sa pridala, a na moje prekvapenie sme nielenže parádne schudli, ale myslím, že sa medzi nami vytvorilo naozajstné úprimné priateľstvo, čo je pre mňa najväčšia odmena, pretože sme sa presťahovali 130 km od domova. Navzájom sme sa podporovali a potiahli jedna druhú, a aj keď sa nám nechcelo, vždy sme to cvičko dali!

zdrava strava a chudnutie

 

Ako ste sa dozvedeli o Fitshakeri? A prečo ste sa rozhodli práve pre nás 😊?

Fitshaker poznám už roky, prakticky od prvého diára, myslím, že to bol rok 2016… Do roku 2018 som schudla parádne a mala som postavičku, s ktorou som bola spokojná. Potom však nastali stresy v práci a do toho stavba domu a, samozrejme, sa to na mne odzrkadlilo.

Mám všetky knižky, diáre, šálky a tašky, aj meter… Ja som totiž Fitshaker FANÚŠIČKA, aj nový web som vám bola konzultovať v Žiline :-D. Knižky a diáre som pravidelne nakupovala i rodine na sviatky a podobne.  

ako cvičiť doma

 

Kedy ste si na sebe všimli prvé zmeny? Všímalo si ich aj okolie? Ako reagovalo?

Prvé zmeny som si všimla asi začiatkom februára a okolie až niekedy koncom marca, ale je pravda, že na mňa kričala už z diaľky spomínaná kamoška, že som schudla a ako som to urobila :-). Ona bola úplne prvá! Môj manžel mi to povedal, až keď som mu vyčítala, že Monika bola prvá, ktorá si to všimla :-).

Počas „korony“ ma teda veľmi veľa ľudí nevidelo, ale potom, keď som koncom mája nastúpila do práce, všetci boli v šoku a chválili ma :-).

ako schudnúť doma

 

Koľko kíl sa vám zatiaľ podarilo schudnúť 😊?

Úplne presne to neviem, keďže som sa na Vianoce na váhu nepostavila … Neodvážila som sa odvážiť, bála som sa, že mi tam ukáže viac ako 90 kg, a to by som fakt asi nezvládla! Tak som upravila stravu a cvičila. Kúpila som si permanentku na plaváreň. Takže vyše 11 kg to už bude určite!

ako zdravo schudnúť

 

Upravili ste aj stravu? Pomohli vám naše stravovacie videjká 😊?

Stravu som upravila, ale len tak podľa seba. Zozačiatku mi dosť pomohli kalorické tabuľky, kde som si približne zapisovala jedlá. Stravovacie videá od Matúša boli náučné, ale väčšinu som poznala od báb z výziev predtým. Či od Ivky, Lucky, alebo aj Janky Budayovej, tá bola, myslím, úplne prvá a tam som sa naučila najviac.

Matúško ma naučil otužovať, zvládnem niekoľkominútovú sprchu čisto studenou vodou zo studne, takže pekne studenou :-). Robím to každý deň.

Evka mala veľa zaujímavých teórií, ale vytvoriť si jedálniček je pre mňa nereálne. Pracujem v gastre, takže obedujem v práci. Dá sa tam vybrať aj z menu alebo keď už neviem čo, dám si lososa s dusenou zeleninou a podobne :-). Vyprážané jedlá jem iba na Vianoce. Takže toto ma vôbec neláka, práve naopak.

Doma mám samé kvalitné potraviny a kupované polotovary, sladkosti a podobne u mňa nenájdete. Všetko si urobím sama, dokonca kváskujem už nejaký ten rok a počas „korony“ som vypekala aj sladké, aj slané… Nedá sa teda povedať,  že by som držala nejakú diétu. Iba som si na stravu dávala pozor :-).

Dokonca som si aj vypila, nie raz, takže aj pár prázdnych kalórií tam bolo :-(.  Ale všetko sa dá. Keď som zjedla anglický rožok, pridala som si cvičenie alebo som si šla zabehať. Nevzdala som to ako po minulé roky.

domáce cvičenie

 

Pokračujete s nami aj naďalej? Aký je váš cieľ 😊?

Samozrejme, že pokračujem, mám zaplatené na ďalšie 3 mesiace. Chystám sa buď na tabatu, alebo tých 15 minút, plus letné aktivity*. Na meniny som dostala bicykel, tak idem spoznávať okolie a Monika mi poukazuje, kde čo je, aspoň spoznám krajinu, kam som sa presťahovala.


* Poznámka redakcie: Rozhovor sme obdržali koncom júla.


 

Čo by ste odkázali všetkým žienkam, ktoré stále váhajú, či sa k nám majú pridať 😊?

Nech sa nevzdávajú, a keď si jeden deň dajú koláčik či slaninku, nech ďalší deň na sebe zamakajú viac!

Úspech je len vo vytrvaní.

Mňa predtým roky vždy odstavila nejaká zákerná choroba a už som sa potom opustila a bola som zase v jednom kole…

Inak ma dosť motivovala Gabika, ktorá pridávala fotky do skupiny po celý rok a raz napísala, že si splnila svoj cieľ schudnúť do štyridsiatky. Ja som si povedala, že to dám do tridsiatky! Tú som mala koncom marca, bolo nereálne to stihnúť, ale pokračujem ďalej. Gabika, nepoznáme sa, ale ďakujem! Bola si také slniečko v skupine, keď už ma unavovali niektoré komentáre nespokojných dievčat, ktoré isto výzvu ani nedokončili a len sa sťažovali :-(. Bolo to aj minulý rok, ale cez „koronu“ som to cítila intenzívnejšie, a keby nebolo Gabiky alebo tréneriek, ktoré nás tam občas povzbudzovali, už by som veru aj skupinu opustila… Bolo toho veľa negatívneho. Časom sa to však ubralo tým správnym smerom.

Na záver by som sa chcela poďakovať tímu Fitshakeru, že vás mám! Všetci ste skvelí − od tréneriek cez manažérky, redaktorky, všetci, čo sa podieľajú na diároch a receptoch, keďže ja som gurmánka a chcem všetko vyskúšať. Svoju prácu robíte skvele!

Ďalej moje ďakujem patrí mojej sestre Baške, ktorá s vami tiež cvičí a aj napriek tým kilometrom sme si volali skoro každý deň, čo sme odcvičili, čo pre nás bolo náročné a čo bola malina.

Ďalej ďakujem svojmu manželovi, že aj napriek sťažnostiam, že som schudla z pŕs, ma podporoval a nehundral, že stále cvičím.

A úplne na záver ĎAKUJEM Monike a jej rodinke za to, že ma potiahla, keď sa mi nechcelo, a podporovala ma aj v ťažkých časoch a dokopala ma cvičiť, aj keď sa mi vôbec nechcelo. Motivovala ma hlavne tým, že má malé dieťatko a veľmi veľa starostí a ten čas si našla a dala to ako pani! Monika, perfektne si schudla! Ideme ďalej! A hlavne ti ďakujem za priateľstvo a dôveru. 🥰

ako efektívne schudnúť

Aj my ďakujeme Anett, že sa s nami podelila o svoj príbeh. Veríme, že pre mnohé z vás je veľmi inšpirujúci a navedie vás na cestu za zdravším a krajším JA. 

 

Ak sa chceš aj ty začať hýbať, prihlás sa napr. do našej harmonickej výzvy, začni tým, že si zvykneš na pravidelný pohyb, zlepšíš flexibilitu a postupne prejdeš na náročnejšie tréningy, prípadne rovno budeš pokračovať v novoročnej výzve. ;-)

cvičenie na doma

 

Pozri aké úžasné výsledky dosiahli aj iné kočky, ktoré s nami začali cvičiť:

Natália (-7,8 kg): „Viac vládzem, nie som hneď unavená, som ohybnejšia a celkovo sa cítim zdravá a plná energie.“

Silvia (- 15 kg): „Na začiatku výzvy som si spravila fotky, ako už nikdy nechcem vyzerať.“

Silviina premena: „Môjmu starému ja by som odkázala, nech sa už nikdy v živote nevracia.“

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 20/10/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre