Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Cícer s mangovo-karí pastou na indický spôsob

15 min
3 porcie
cicerove kari

Potrebujeme: 

  • 1 hrnček Basmati ryže (príp. akejkoľvek ryže, akú máme doma)
  • 3 lyžice mangovo-karí pasty (link na recept nájdeš v tipe)
  • cícer z konzervy
  • ½ konzervy kokosového mlieka
  • čerstvý koriander
cicerove kari

Máš rada indické jedlá? Uprednostňuješ exotickú kuchyňu práve pre jej rozmanitosť, vôňu, koreniny a chute? Tak táto kombinácia manga, cícera a karí ulahodí všetkým tvojim chuťovým pohárikom.

Čas prípravy

  • 10 minútpríprava pasty (ak ju nemáš predripravenú)
  • 15 minútpríprava ryže a cíceru

Ako na to?

1

Uvaríme si Basmati ryžu.

2

Kým sa nám varí ryža, na rozohriatu panvicu si dáme 3 lyžice mangovo-karí pasty, pridáme cícer a zalejeme všetko kokosovým mliekom.

3

Povaríme a premiešame, aby sa nám spojili chute.

4

Podávame spolu s ryžou a vrch posypeme čerstvým koriandrom.

Tip: Ak máte radi tofu, pokojne si ho pridajte k cíceru. Stačí ho nakrájať na malé kúsky, opiecť z každej strany na kvapke oleja, aby sa stiahol, pridať spolu s cícerom k mangovo-karí paste a zaliať kokosovým mliekom.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

413 kcal

1738 kJ

T:

10 g

B:

10 g

S:

70 g

V:

6 g

cicerove kari s ryzou

Vyskúšaj aj ďalšie chutné recepty podľa receptov z našich kníh:

fitness knihy
Fotka autora
Stanka Šišková
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Stanka, no môžete mi kľudne hovoriť aj Gigi. Považujem sa za zdravojeda. Mojou filozofiou pri varení je nahradiť tie nezdravé suroviny zdravšími alternatívami a v rámci možností nákupu aj dostupnými a nie príliš drahými potravinami, ktoré sa dajú kúpiť v každom obchodnom reťazci. Keďže som dvojnásobná mama zamestnaná na plný úväzok, viem ako to je s varením a časom v kuchyni. A tiež, aké náročné môže byť nakupovanie a zháňanie tých správnych surovín s dvomi malými deťmi. Rýchlo, zdravo a chutne, to je každodenné motto pri varení alebo pečení, ktorým sa riadim. V mojich receptoch nájdete prirodzené produkty ako zelenina, ovocie, strukoviny, obilniny, ryby, kuracie mäso a taktiež mám rada, keď to na tanieri všetko pekne farebne ladí. To ma priviedlo aj k foteniu jedál a viac mojich receptov nájdete aj na mojom instagram účte @gigivari. Rada experimentujem v kuchyni a kombinujem rôzne chute a aj rôzne kultúry. Rada sa inšpirujem orientálnou a exotickou kuchyňou, no mám rada aj slovenskú klasiku. Odkedy som mama, tak čím ďalej, tým viac ma zaujíma problematika zdravého stravovania a jeho vplyv na naše zdravie. A aj preto som sa rozhodla absolvovať kurz Poradca výživy, aby som mohla pomôcť aj iným v otázkach stravovania. Teším sa už teraz, keď ti moje recepty budú chutiť, ušetria ti čas v kuchyni a pritom budeš mať gurmánsky zážitok ????.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.