Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Barborka (-17,2 kg): „Som rada, že som túto zmenu podstúpila, udržala a zotrvávam, pretože pre mňa je už pohyb závislosť.“

ako najrychlejsie schudnut

Krásne telo v plavkách je niečo, po čom túži každá z nás. Barborka zistila, že čarovnými diétami sa k takémuto telu nedopracuje. Preto začala cvičiť. Svoju cestu z veľkosti XL na veľkosť S nám opísala v rozhovore.

Barborka, musím začať hneď tým, čo spôsobilo tento veľký ošiaľ pod vaším príspevkom. Myslím vaše brucho. Toľko komentárov plných chvály sa len tak nevidí. Aký to bol pocit, keď ste si uvedomili, že ste práve týmto príspevkom motivovali toľko žien?

Ja som chcela v prvom rade motivovať, o to mi išlo, chcela som hlavne ukázať, že keď sa chce, dá sa všetko, veď sme ženy.

A, samozrejme, sa chcem poďakovať. Veľmi, naozaj veľmi ma prekvapili všetky pozitívne a krásne komentáre od dievčat. Naozaj som nečakala, že budú také zlaté, milé, úprimné… Tak veľmi som sa z toho tešila, to sa ani nedá opísať, myslím, že som sa ani nedostala ku každej na odpísanie, za čo sa ospravedlňujem, a dúfam, že touto formou to napravím.

ako najlepsie schudnut

Vráťme sa ešte k začiatku vašej premeny. Vždy si ženy vravia – začnem od zajtra, od pondelka, od prvého dňa v mesiaci. Kedy bol ten váš prvý deň? Kedy ste si povedali, že začínate?

V prvom rade musím povedať, že som začínala toľkokrát, že sa to nedá ani zrátať. Zlom prišiel pri vašej novoročnej výzve v roku 2020, keď som sa odfotila s kalendárom na začiatku, pozrela som sa na tú fotku a chcelo sa mi plakať.

Bola som smutná z toho, ako vyzerám.

Nikdy som si nemohla obliecť, čo sa mi naozaj páčilo, a keď som niečo pekné náhodou našla, mali, samozrejme, veľkosti S a M, čo pri mojej vtedajšej veľkosti XL, poprípade L bolo nemožné na seba natiahnuť. Lenže ja som si kúpila veľa vecí, čo som na seba nenatiahla, a povedala som si, že do tohto sa raz navlečieš, aj keby čo bolo! A teraz sa to stalo a ja sa tak teším sama zo seba, ako malé dieťa, keď dostane hračku. Tieto pocity vďačnosti venujem sebe a som rada, že som túto zmenu podstúpila, udržala a zotrvávam, pretože pre mňa je už pohyb závislosť. Inokedy to bola čokoláda 😊.

ako schudnúť cvičením

Úprava stravy je samozrejmosťou pri zmene životného štýlu, ako ste svoje stravovacie návyky upravili vy?

Ja som na úpravu stravy zo začiatku išla veľmi zle. Čítala som kadejaké bludy o tom, že keď chcem schudnúť, môžem len kuracie mäso varené vo vode alebo napríklad nejesť prílohy, ako je ryža a zemiaky, a už keď si, nedajbože, dám, nech nepresiahnem porciu sacharidov nad 50 g. Toto bola taká chyba, že som si z jedla urobila nechuť, a tak ako som začala, aj som skončila.

Tak som to skúsila cez kalorické tabuľky, začala som si pekne rátať denný príjem a takto som sa naučila papať chutne a zdravo. Najväčšia zmena v mojom jedálničku je to, že obmedzujem na úplne minimum bielu múku. Tú nahrádzam špaldovou alebo celozrnnou, samozrejme, to striedam. Poprípade pri pečení používam kokosovú, mandľovú, ovsenú…

Ďalšia vec, čo som obmedzila, je biely cukor, tiež vždy hľadám zdravšie varianty ako xylitol, med, trstinový cukor. Keďže aj ja rada papám sladké, vždy si napečiem niečo zdravé a chutné za odmenu, napríklad v nedeľu ku kávičke 🙂. Takže žiadne radikálne zmeny sa nediali a určite aj ja raz za čas zhreším nejakým hamburgerom, pizzou alebo sladkým koláčikom 😊.

ako zdravo schudnúť

Veľa žien sa pýtalo, ako ste to dokázali, ako to, že máte také vypracované bruško. Prezradíte nám, aké videá a cviky a ako často ste cvičili? Bolo to každý deň?

Ja si vždy veľmi rada pre zmenu zacvičím Fitshaker, momentálne som sa prihlásila do plavkovej výzvy. Zbožňujem Janyho a jeho hlášky. Dianka vždy nakopne, proste všetci ste top. Za to, čo pre dievčatá robíte, sa chcem všetkým veľmi poďakovať.

No, moje brucho... Ani sama neviem, ako som sa k nemu dopracovala, ale bude to asi tým, že posledného pol roka cvičím 5- až 6-krát do týždňa. Približne pol hodinku až hodinku. Toto je pre mňa taký relax a celý deň som nabudená s dobrou náladou. Cvičím už skôr s činkami, stiahla som si aplikáciu do mobilu, keďže fitnesko, kam som chodila predtým, mi zavreli, musela som si nejak poradiť a idem podľa aplikácie. Teraz, keď fitneská otvorili, sem-tam zavítam aj tam, ale už som si zvykla cvičiť doma. Ďalší relax je pre mňa bicykel.

najucinnejsie chudnutie

Každý má občas chuť vynechať deň cvičenia alebo si dopriať zmrzku či čokoládu. Prepadali aj vás takéto myšlienky? Čo ste robili, keď sa opakovali príliš často? Poprípade ako ste odolali dobrotám? Zacvičili ste si aj napriek tomu, že sa vám nechcelo?

V prvom rade počúvam svoje telo, keď mi hovorí, že dnes chce pauzu, dnes necvič, tak to tak urobím. Myslím, že ono si to pýta samo, že potrebuje zregenerovať. Takže, samozrejme, mám aj ja také dni. Raz za čas to príde.

Tak a teraz k tým chutiam. Ja som zástankyňou toho, že pokiaľ mám chuť na zmrzlinu, aj si ju dám. Myslím, že nie je ani dobré všetko si odopierať. Predsa z jedného nezdravého jedla nepriberieme a z jedného zdravého neschudneme. Ale, samozrejme, nedám si tú zmrzku každý deň. Dám si ju za odmenu. Keď viem, že na sebe makám, niečo dobré, čo mám rada, si raz za čas doprajem. Ak prídu chute moc často, mám vždy poruke horkú 70 % čokoládu a dám si trošku na jazyk a cuckám. Nič nesilím a nebudem sa predsa týrať.

ako zhodit brucho

Chcela by som vás v mene našich žienok poprosiť o nejakú radu, ako začať cvičiť a vytrvať. Veľa z nich sa nevie odhodlať, čo by ste im poradili?

V prvom rade je dobré nastaviť si nejaký cieľ, samozrejme, splniteľný. Napríklad chcem schudnúť do týchto šiat – a mať tie šaty pred očami, aby sme mali cieľ stále pred očami 😊.

Určite to zvládne každá jedna z vás, a aj keď niekedy sú ťažšie dni, treba dať hlavu hore a povedať si – nevadí, zajtra to bude lepšie a pôjdem na 100 %❤️.

Chcem všetkým dievčatám odkázať, že keď už raz začnete, nepoľavujte, ono to pôjde niekomu pomalšie, niekomu rýchlejšie, no zmena príde. Držím palce každej jednej, ste super a držte sa. Dievčatá, ak chcete, pridajte si ma na Instagrame: barbiquie. Pridávam tam aj recepty, inšpirácie, spolu to zvládneme. Ak budete potrebovať nejakú radu alebo čokoľvek, rada vám odpoviem do správy. Tak sa držte, fitshakeráčky, nech sa na tých kúpaliskách môžeme spokojne opaľovať.

Vyskúšaj cvičenie na doma aj ty. Či už hľadáš niečo posilňovacie, alebo viac kardio, alebo chceš cviky na zdravý chrbát, niečo krátke a intenzívne, alebo niečo pre pokročilých makačov, u nás si vyberieš:

ako schudnúť bez cvičenia
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.