Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Nikolka (-15 kg): „Leto bude moje a už nebudem sedieť v šatách na brehu ako 3 roky po sebe.“

ako naštartovať chudnutie

S radosťou vám predstavujeme absolútnu víťazku našej Novoročnej výzvy 2021 Nikolku 😊.

Jej príbeh je úžasný a určite sa v ňom nájde mnoho z vás. Aj Nikolka začínala od zajtra, od pondelka, od prvého dňa v mesiaci. Vidíš sa v tom aj ty? Poď si prečítať, kedy naozaj začala.

Jej krásny príbeh zhltneš za pár minút 😊.

Nikolka, vy ste sa stali absolútnou víťazkou našej novoročnej výzvy. Keď ste sa do nej hlásili, napadlo vám, že ju celú vyhráte?

Prihlásila som sa do novoročnej výzvy, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že vyhrám, keď som videla, čo baby pridávajú, aké super premeny.

ako schudnut z podbruska

Aké boli vaše pocity, keď ste si prečítali e-mail od nás, že sa stávate absolútnou víťazkou výzvy?

Moje pocity boli neskutočné. Boli sme s mužom u mojej mamy, zašla som si na chvíľu na internet a prišiel mi e-mail. Blahoželáme, vyhrali ste v novoročnej výzve.

Začala som čítať nahlas... Absolútna víťazka. Cez slzy radosti som dočítala celý e-mail a všetci sme sa veľmi tešili. Hneď som obvolala pol rodiny a dva dni som sa spamätávala zo šoku.

ako schudnut po porode z brucha

Prečo ste sa rozhodli prihlásiť do výzvy? Kedy nastal ten zlom, keď ste si povedali, že idete do toho s nami?

Nikdy som nemala problém s váhou, mala som maximálne 64 kg, až kým som neotehotnela. To sa moja váha zmenila zo 64 na 94 kg, pribrala som presne 30 kíl.

Mala som ťažký pôrod a nakoniec som rodila cisárskym rezom – radšej by som rodila punčovým alebo dobošovým rezom, ale čo už 😄.

Vtedy sa môj život otočil a najvzácnejším na svete sa stal môj syn.

Bola som rada, že sme po pôrode obaja v poriadku, a postava mi bola ukradnutá.

Pýtala som sa doktora, kedy môžem začať cvičiť, a on povedal, aby som s brušákmi a činkami počkala aspoň 4 mesiace... Tak som pomaly začala lenivieť.

Raz sa mi podarilo schudnúť, ale to som hneď nabrala späť, lebo sme mali v rodine tri pohreby a dva boli počas 4 dní. Telo neoklamete, začala som zajedať žiaľ, jedla som samé sladkosti, ktoré si raz-dva vyžiadali svoju daň, a pomaly som sa dostávala na váhu pred pôrodom. S pribúdajúcimi kilami sa začali zlé nálady, pocity hnevu na samu seba a celkovo som sa začala neznášať a každý zlý pocit som zajedala dačím sladkým.

V decembri 2020 som sa približovala k váhe 87 kg.

Mojej maminy sa 3 zákazníčky pýtali, či čakáme druhé. Dokonca mi raz jedna vraví – ako si opeknela, presne ako pri prvom – a ja som sa začala rehotať, vravím kdeže.

Aj suseda si myslela, že čakáme prírastok, však postavu som takú aj mala a ešte moja teta čakala pred bránou s balením plienok pre bratovu dcéru, tak to aj dávalo zmysel 😄.

Bol december a moja mama mi vraví: „Tak ty naberáš a rehoceš sa na tom.“

Vtedy som sa váhou netrápila, lebo som vedela, že od 1. 1. 2021 idem zmeniť svoj život a makať na svojom tele.

Prišli Vianoce a chcela som sa pofotiť s mužom a so synom pri stromčeku. Mám asi 50 šiat, tak som prišla do šatníka a začala vyberať, ktoré si dám.

Išla som rad za radom a pozerám – nevojdem, nevojdem, tieto skúsim, aha, nevojdem... A takto to pokračovalo, až sa môj výber zúžil na dvoje šiat. Jedny som si obliekla a tie ma strašne ťahali na rukách, tak si vravím, ak nechcem byť nervózna ešte aj na Vianoce, tieto si nemôžem obliecť. Takže mi zostali tie, ktoré som dokola nosila posledné dva mesiace – teplákové, rovný strih.

Vtedy vo mne nastal zlom a ja som si povedala: „Od 1. 1. začínam nový život, takto ma to už nebaví. “

Stále som sa hnevala, že neexistuje, aby mi bolo všetko malé. Obviňovala som z toho škriatkov, ktorí prichádzajú vždy v noci do môjho šatníka a prešívajú mi veci na menšie. Ale prečo chodia len mne a mužovi nie?

Vravím si a dosť! Leto bude moje a už nebudem sedieť v šatách na brehu ako 3 roky po sebe. Už prišiel čas, keď výhovorky typu „som po pôrode“ prestali zaberať, lebo keď som už sedela na tom brehu, ako zákon schválnosti pri nás zakotvila rodinka – mama, oco, dieťa, všetci v našom veku – a mamina vysekaná a ja našľahaná. Tak ešte na Silvestra som zjedla všetko, čo som mohla, však od zajtra chudnem.

TAKTO som vždy odsúvala termín, kedy začnem so sebou niečo robiť, od pondelka, od zajtra a takto som jedla každý deň, ako keby bol posledný. Ja som nevedela, že existuje dáky Fitshaker, až kým mi kamoška neposlala link. Fitshaker, novoročná výzva, že či idem do toho. A takto sa to začalo, ďakujem ti, Aďka.

Ale som rada, že som pribrala 30 kg, lebo už sa viem vcítiť, aké to je a čo všetko to prináša 😊.

ako rychlo schudnut bez tabletiek

Páčila sa vám výzva? Vyhovovali vám videá? Cvičili ste pravidelne každý deň 😊?

Ja som typ, čo zbožňuje výzvy a stávky, vtedy idem bomby.

Videá mi vyhovovali a cvičím každý deň doteraz. Každý deň som cvičila video, ktoré bolo na konkrétny deň, ani raz som si nezapla ľahšiu verziu a šla som tempom ako tréneri.

Skrátka, dala som sa viesť. Výzvu robilo veľa odborníkov a vedia, prečo je to tak vyskladané. Aj počas svojich dní, so silnými kŕčmi, som cvičila. Akurát bola v ten deň Dianka, že makačka na krásne brucho 😄. Zistila som, že klin sa klinom vybíja, ku koncu cvičenia už som necítila nič 😄.

Mne to vyhovuje, že nemusím rozmýšľať, čo idem dnes cvičiť. Samozrejme, keď mi bolo málo, dala som si ešte video z archívu alebo dáke spred pár dní.

Kebyže mám cvičiť podľa seba, neviem, koľkokrát by som sa donútila cvičiť HIIT 😄... a vôbec dačo cvičiť.

Veľmi sa mi páči, že sa prirátavajú spálené kalórie a že sú označené odcvičené aj neodcvičené dni. Pre mňa je to motivujúce a cítim sa, ako keby som prechádzala dáke levely, a vidím, koľko práce mám za sebou.

ako rýchlo a efektívne schudnúť

Kto si ako prvý okrem vás všimol vašu premenu? A aké reakcie okolia boli na vašu novú krásnu postavu?

Prvú zmenu som si všimla ja, ale odvážila som sa až pred koncom výzvy, aby som sa nedemotivovala. Celá rodina si všimla zmenu v krátkom čase.

Zmena životného štýlu si žiada úpravu jedálnička, ako ste upravili ten svoj?

Ja som zmenila úplne celé stravovanie. Vylúčila som sladkosti, alkohol, mastné jedlá.

Začala som konečne piť vodu, 2,5 litra denne, to robí zázraky, lebo keď nepijeme, telo si spraví dáku 3-kilovú zásobu tam, kde to najmenej čakáme.

Ovocie som jedla len doobeda a po piatej som už nejedla.

A snažila som sa jesť podľa nedeľných videí o stravovaní, aby som mala v každom jedle aj bielkoviny, sacharidy, zeleninu, aby bola strava vyvážená.

Začala som jesť hodne zeleniny.

ako schudnut z pasu

Po výzve sa to nekončí, však? Cvičíte aj naďalej 😊?

Momentálne cvičím v plavkovej výzve 😊.

Povzbudili by ste pár vetami žienky, ktoré sa momentálne o novú zdravú postavu usilujú vo výzve do plaviek?

Určite choďte do výzvy a nebojte sa odfotiť. Ja som rada, že som sa odfotila, a ak som motivovala aspoň jednu z vás, tak to malo celé význam. Odkedy cvičím, som spokojná, veselá, a keď je žena spokojná, je aj celý dom 😄. Každý mesiac sa za poctivé cvičenie a stravu odmeňte a niečo si kúpte. A tie, ktoré ste prečítali tento môj srdcový výlev až do konca, určite dáte aj výzvu 😉.

Prajem vám veľa odhodlania do plavkovej výzvy!

ako zhodiť tuk z brucha

Ďakujeme za krásny rozhovor a držíme palce vo výzve 😊.

Pridaj sa aj ty k tisíckam žien a vyskúšaj domáce cvičenie vďaka nášmu online fitnesku Fitshaker.sk, kde nájdeš stovky cvičení pre začiatočníkov až po pokročilých:

ako zdravo schudnúť
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.