Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Alickina premena: „Pevne verím, že fotka z februára je minulosť, už tak nikdy nechcem vyzerať.“

„Pevne verím, že fotka z februára je minulosť, už tak nikdy nechcem vyzerať.“ Táto veta od Alicky sa hodí na začiatok rozhovoru najviac.  Pustila sa s nami do Novoročnej výzvy 2020 a jej výsledky sú úžasné 😊! Tešíme sa, že sa s vami o jej premenu môžeme podeliť.

Alicka, vašu premenu som si všimla v našej skupine na FB. To, čo sa vám podarilo počas novoročnej výzvy, je úžasné. Povedzte nám, s akými myšlienkami a snami ste išli do výzvy? Čo ste od nej čakali?

O Fitshakeri som sa dozvedela od kolegyne z práce. Všimla som si, že schudla. Len zo zvedavosti som si pozrela, čo to Fitshaker vlastne je. Zaujalo ma to hneď, no neodhodlala som sa robiť nič. Až vo februári, keď som zháňala šaty na ples a všetko mi bolo malé, som už začínala mať na seba riadnu zlosť. Nakoniec som síce šaty zohnala, boli krásne, ale fotky z plesu ma presvedčili, že je najvyšší čas začať niečo robiť. Ples bol v sobotu a ja som si hneď v pondelok spustila novoročnú výzvu. Ďalším dôvodom bola letná dovolenka, dostali sme ju ako darček na Vianoce a ja som nechcela vyzerať pri mori ako vorvaň… Vtedy som však netušila, že z tohtoročnej dovolenky v Turecku asi nič nebude :-(.
Od výzvy som očakávala, že budem vyzerať krajšie, príťažlivejšie – to,  myslím, chce každá žena… A chcela som sa viac páčiť sama sebe, manželovi i okoliu…
premena
 

Ako sa vám vo výzve darilo? Bolo ťažké každý deň cvičiť a nájsť si na to čas?

Vo výzve sa mi darilo celkom fajn. Po prvých tréningoch však prišla neskutočná svalovica… Zísť dole schodmi, sadnúť si na záchod alebo sa schuti zasmiať či zakašľať – to bola boleeesť :-). Vtedy som si však povedala,  že pod tou hromadou tuku asi fakt sú aj nejaké svaly, keď to bolí :-).
Keď som výzvu začala, ešte som chodila do práce, vždy som teda cvičila večer. Prv som sa napr. so synom naučila veci do školy a potom cvičila. Často cvičieval so mnou aj syn. Jeho som síce musela k tomu dokopať, ale ako-tak sa zúčastňoval i on, samozrejme, nie v plnej intenzite, keďže je ešte dieťa.
 

Aký bol váš výsledok? Koľko kg a cm sa vám podarilo zhodiť 😊?

Výsledok ma veľmi potešil, posledný týždeň výzvy som neodcvičila všetko, no pracovala som v záhrade, to bolo moje cvičenie. Schudla som plus-mínus 4 kg a 22 cm na celom tele, mne to stále skáče, i centimetre mi skáču hore-dole. Asi to bude tým, ako zadržiavam vodu, v ktorej časti cyklu som, neviem. Dôležité je, že nemám brucho ako vo februári, a „špeky“ na chrbte sa tiež strácajú.
Moje chudnutie je večný kolotoč, schudnem, priberiem, schudnem, priberiem… Je to však mojou vinou, lebo akoby som stratila motiváciu − keď zaznamenám nejaký pokrok a potom si poviem, veď už to je lepšie, už nemusím makať… Tentoraz to je však iné, aspoň dúfam :-). Pevne verím, že fotka z februára je minulosť, už tak nikdy nechcem vyzerať.
zdrave chudnutie
 

Zmenili ste počas výzvy aj stravu?

Áno, ako som začala novoročnú výzvu, zmenila som i stravu, bez toho to podľa mňa ani nejde. Ale tentoraz som zvolila stratégiu 6+1 :-D. Tak som ju nazvala… Šesť dní v týždni stravu dodržiavam, jeden deň mám voľno a vtedy si dám to, na čo mám chuť. Mne to takto vyhovuje, lebo viem, že keby som bola na striktnej diéte, vzdám to. Takto mám vidinu dňa v týždni, keď sa akoby odmením. Mojím takýmto dňom je sobota.
 

Kto z vášho okolia si ako prvý všimol vašu premenu? A kedy ste si prvé výsledky začali všímať vy?

Keďže pre koronavírus pracujem z domu a nechodievam takmer nikde, moju premenu si nemal veľmi kto všimnúť. Samozrejme, manžel a syn áno :-). Kolegyne, ktorým som poslala fotku s mojou premenou :-).
Manžel mi je veľkou oporou, často mi pripraví skvelé raňajky, obed alebo večeru. Pracujem pri PC a práca z domu mi príde náročnejšia, keďže neriešim len prácu, ale i domácnosť, naše dva psy a tak… Takže mi veľmi dobre padne, keď mi manžel pripraví jedlo. Tých 6 dní v týždni jem podľa kalorických tabuliek, čiže mi ho dokonca aj váži tak, aby mi vošlo do kalorického príjmu. Prvé zmeny som si začala všímať 2-3 týždne od začiatku :-).
 

Pokračujete s nami aj v plavkovej výzve 😊?

Jednoznačne áno!!! A tentoraz sa zapájam i do súťaže, keďže už mám aj Fitshaker diár :-). Novoročnú výzvu som šla bez súťaže, začala som vo februári, ale teraz už idem aj súťažne :-).
ako schudnúť na bruchu
Ďakujeme Alicke za krásny rozhovor 😊.
 
Aj ty môžeš začať meniť svoje telo a získať pevnejšiu, štíhlejšiu, zdravšiu postavu. Ak ti vyhovuje cvičenie na doma, neváhaj a pridaj sa k nám. V ponuke nájdeš vyše 600 tréningov, je si z čoho vyberať:
domáce cvičenie
 
Mohlo by ťa inšpirovať aj:
Jankina premena: „Celkovo, odkedy s vami cvičím, sa mi podarilo schudnúť 16 kg.“
Alenkina premena: „Išla som do výzvy naplno a chcela som schudnúť, to bola moja priorita.“
Peťka (-7,2 kg): „Cvičenie sa stalo mojou dennodennou rutinou a časom pre seba, ktorý si určite nedám vziať.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.