Ako schudnúť po pôrode? O svoj návod sa podelí trojnásobná mamička Klaudia

Tri deti, trojnásobné povinnosti. Určite to mnohé z vás poznajú, občas je ťažké nájsť si systém a zosúladiť všetky povinnosti. Ako sa to podarilo Klaudii sa dočítaš v dnešnom rozhovore. Prečítaš si aj ultra jednoduchý receptík na jej obľúbenú polievku, či o tom, aké cvičenie okrem toho na Fitshakeri si Klaudia ešte obľúbila.

Mladá mamička s veľkým kusom práce za sebou. Pôrody určite zmenia ženské telo, no vy ste krásnym dôkazom ako sa vie telo prispôsobiť a zmeniť, ak sa na tom pracuje. Prihlásili ste sa do výzvy s týmto zámerom, alebo to malo aj iný dôvod?

Ďakujem :-). Tehotenstvo veru telo ženy zmení, najmä keď si budúca mamička dopraje, čo sa jej žiada a vo veľkom množstve. Kilá sa potom ľahko nabaľujú, čo bol aj môj prípad. Ale upokojovala som sa tým, že keď som ich zhodila po prvom pôrode, zhodím aj po druhom, treťom… Po treťom pôrode však bolo pre mňa ťažké vytrvať napr. pri zmenách v jedálničku. Ťažko som sa vedela vzdať sladkostí. Až raz som zbadala premenu mojej kamarátky, ktorá za pol roka krásne schudla a bol z nej iný človek! Ona bola mojím vzorom.

Uzavrela som stávku s manželom, že za dva mesiace sa dostanem na istú váhu (ciele som si stanovila rozvážne, pekne pomaly, keďže som kojila a naďalej som kojiť chcela). Veľa dievčat to vzdá, keď po týždni či dvoch nevidia výsledky na váhe, ale nemôžeme chcieť schudnúť niečo za týždeň, čo sme poctivo nabaľovali na seba mesiace.

A tak som si povedala: „Za 9 mesiacov som pribrala 20 kg, za 9 mesiacov ich dám aj dole.“

Správnou motiváciou a aj vďaka Fitshakeru sa mi to aj podarilo.

tehotenstvo

 

Ako sa vám páčila Výzva do plaviek? Čo ste na nej najviac ocenili a ako ste si ju užili?

Toto bol môj druhý „pokus“ s vašou výzvou. Prvýkrát som ju skúsila po druhom tehotenstve. Lenže vtedy som si nezakúpila váš diár, takže motivácia (vyhrať aj niečo viac ako krajšiu postavu) u mňa klesla, plus sa pridružila choroba, vynechala som pár dní, zopár cvičení a už som sa nevedela nakopnúť. Teraz som si dala druhú šancu a povedala som si, že idem do toho naplno a že sa skúsim zapojiť aj do súťaže.

Výzva sa mi veľmi páčila pre rôznorodosť cvičení. Nebolo to stereotypné. Najviac mi sedel Jany, ten jeho humor…. vždy ma „okríkol“ v správnej chvíli, že neseď tam, vstávaj! :-D Cvičenia s ním mám odložené ako obľúbené a aj po výzve cvičím najradšej práve s ním. Sadla mi aj Olinka a jej HIIT, i keď som išla dušu vypľuť a po jej cvičení som jazyk ťahala po zemi, milovala som to.

po porode

 

Pridali sa k vám aj deťúrence? Cvičili ste spolu? Ako sa vám podarilo nájsť si cez deň chvíľku a odcvičiť si video?

Staršie deťúrence chodia do škôlky. Vždy som sa snažila si tú chvíľku nájsť tak, aby to nešlo na úkor času stráveného s nimi. Necvičila som každý deň v rovnakom čase. Najčastejšie sa mi podarilo odcvičiť si video počas obedného spánku, niekedy síce s kojacimi prestávkami, ale to niekedy patrí k tomu.

Boli dni, keď náš najmenší vstával okolo piatej, ostatní všetci spali. Tak sme sa zavreli do izby a šli sme na to. Malý ma buď sledoval alebo sa tú chvíľku zahral. Tie dni som mala najradšej, lebo ten pocit hneď ráno, že už mám odmakané, stál za to! Stalo sa ale, a nie raz, že som sa k cvičeniu dostala až po 21. hodine alebo aj neskôr, keď už chalani spali.

Veľkou výhodou je, že videá majú tak do 30 minút, čo je čas, ktorý si podľa mňa dokáže nájsť každý. Chce to len správny time management. Pre mňa je cvičenie relax. Podľa mňa psychohygienu potrebuje každá matka, ja som si ju našla práve v cvičení.

Chodím aj na TRX, je to skupinové cvičenie, ťaháme sa navzájom. Je to o 20:00, čo mi maximálne vyhovuje, lebo deti sú už dané na poriadok a v posteli, odchádzam z domu si to užiť a hlavne vypnúť. To, že robím niečo aj pre svoje telo je už len bonus.

trx

 

Ako doma varíte? Predsa len, ste 5-členná rodina. Ako sa vám darí nakŕmiť vyvážene a zdravo celú rodinku, aby boli všetci spokojní?

Bolo to zaujímavé, keďže najmenší drobec v čase, keď som sa rozhodla zmeniť moju stravu, začínal s príkrmami. Takže varila som jemu (ale zas také jedlá zaberú chvíľočku), chalani zas potrebujú mäso, takže veľakrát som to riešila tak, že som jedla to, čo oni, akurát prílohu sme mali rozdielnu. Keď mali oni niečo, čo u mňa neprichádzalo do úvahy, spravila som si rýchlu polievku.

Moja obľúbená: pór nakrájaný na menšie prúžky, škrabkou na zemiaky nakrájaná mrkva na pásiky, zaliate horúcou vodou, dochutiť trochu soli a kratučko povariť. Mala som rada tú chuť, keď to nebolo rozvarené domäkka, ale naopak, chrumkalo to. Na záver už len nastrúhať do taniera syr. Jednoduché jedlo, pričom pre mňa je to delikatesa.

Víkendy boli (sú) ťažšie, keďže sa o naše brušká stará babka. Jedna vyvára a druhá vypeká, niekedy sa odolať proste nedá.

 zdravá strava

 

Čo sa v jedle zmenilo konkrétne u vás? Čo ste úplne odstránili z jedálnička a čo nové doňho pridali?

Začala som s obmedzím pečiva a sladkostí. Po 2 mesiacoch ako som videla výsledky, obmedzila som aj cestoviny. Veľmi mi pomohli videá s Margit a jej rady. Vyradila som ryžu a zemiaky a nahradila ich zeleninou, či už čerstvou alebo tepelne upravenou. Ako radila, vždy aspoň polovicu taniera tvorila zelenina.

Netvrdím, že som si nedopriala sladké. Jasné, že áno, ale vždy som sa zamyslela, čo ma v ten deň čaká. Ak ma čakal ešte plus tréning mimo videí z výzvy, tak som si dala, prečo nie. Ak som zvýšila príjem, zvýšila som aj výdaj.

ako schudnut

 

Pustili by ste sa s nami do ďalšej výzvy?

Určite áno, aj hneď teraz!!

premena

 

Čo by ste odkázali kočkám, ktoré váhajú, či sa do výzvy majú pustiť s nami?

Nech to určite skúsia! Nemajú čo stratiť, iba ak tak kilá, za ktorými im určite smutno nebude :-D. Cena za mesačné členstvo (7,90 €) je v porovnaní s tým, čo za to dostanú, ozaj smiešna. Veď keby ste šli do fitka, tak to máte možno na 1 – 2 vstupy. Tak prečo si neurobiť fitko doma v obývačke? :-)

Ďakujem Fisthakeru za ich skvelý nápad niečo takéto zrealizovať!

ako schudnut po porode

Aj my ďakujeme Klaudii, že sa s nami podelila o svoju cestu za vytúženou postavou. Držíme palce, nech sa jej darí aj naďalej. :-)

 

Skvelé cvičenia, či už so spomínaným Janym (hľadaj v programe SexyBody), alebo HIIT s Olinkou, či všetky výzvy a pod. nájdeš v našom online fitku Fitshaker.sk:

cvicenie doma

 

Prečítaj si aj:

Zuzkina premena začala najprv harmonickou výzvou, kedy si utriedila myšlienky v hlave

Čo priniesla Výzva do plaviek Amy?

Ako zmenila Výzva do plaviek Ivankin postoj k cvičeniu? Ktoré si obľúbila?

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 15/10/2019 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminkyPremeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre