Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako sa zbaviť dvojitej brady?

Ľudovo nazývaná dvojitá brada, alebo inak povedané je to tuková hmota priamo pod bradou. Vadí ti, pretože z vizuálneho hľadiska je to niečo, čo ti deformuje tvár a znižuje sebavedomie. Veľmi dobre poznám pocit, kedy som si dvojitú bradu skrýval mikinou s vyšším golierom. Bolo to presne v období, keď som mal o 25 kg viac. Počas akejkoľvek akcie v spoločnosti som sa necítil najlepšie. Moje sebavedomie bolo na bode mrazu. Dokonca som zažil pocit tiaže tuku na tvári aj v situácii, keď som sa naklonil do strany a líca mi ovísali. Vtedy som už vedel, že to zašlo do extrému a musím s tým niečo robiť. Čo konkrétne som urobil pre to, aby som sa zbavil nielen dvojitej brady, ale aj celkovo tuku?

1. Nebola to tvárová gymnastika

Síce posilňovanie pomáha, pretože buduje svaly a opticky spevní postavu, ale nemôžeme povedať, že cvikmi určenými na konkrétnu partiu z tejto partie aj schudneš.
Lokálne chudnutie neexistuje, a preto je dôležité precvičovat celé telo.

To ti urýchli metabolizmus a pomôže schudnúť z dlhodobého hľadiska.

2. Neboli to spaľovače tuku

Síce spaľovače majú svoje miesto, ale tie som na zbavenie sa dvojitej brady nepoužíval. Resp., inak povedané, použil v inej forme. Využíval som zelený a čierny čaj, ktoré obsahujú pomaly vstrebateľný kofeín, ktorý pomáha spaľovať tuk. Pil som ich v cykloch. Jeden cyklus trval 2-3 týždne a potom nasledovala pauza a po pauze sa cyklus opakoval.
ako schudnut
 

3. Neboli to redukčné diéty

Síce sa pomocou diéty dá schudnúť, ale tento efekt je krátkodobý, a to nebolo mojím cieľom. Chcel som schudnúť a tento výsledok si aj udržať, preto som sa rozhodol vydať cestou budovania zdravého životného štýlu, ktorý úzko súvisí aj so zdravou stravou.
Postupne som vymenil staré potraviny za nové, za tie, ktoré mi pomáhali dosahovať výsledky v podobe redukcii tuku. Ponechal som si dostatok priestoru na to, aby som vybudoval nové návyky a tie staré postupne vyhasínali.
ako sa zbavit dvojitej brady
 

4. Neboli to špeciálne zariadenia určené na chudnutie

Zariadenia som používal, ale nešlo o tie zázračné, ktoré sľubujú mega výsledky bez akejkoľvek námahy. Používal som skôr tie, ktoré mám overené. Šlo o činky, stroje a kardio zariadenia, na ktorých som trávil množstvo času, aby boli výsledky podľa mojich predstáv, hoci aj ja som zažíval obdobia, kedy sa ani váha ani centimetre nehýbali.
cvicenie
 

5. Nebolo to žiadne preprogramovanie mysle za hodinu u hypnotizéra

Nenavštívil som žiadneho odborníka na „prestavenie hlavy“, len som mal svoj cieľ, motiváciu a chuť denne na tom pracovať. Ak denne opakuješ určité nové vzorce správania, tak sa postupom času zmeníš. Fyzicky aj psychicky.
chudnutie
Na záver chcem len opäť dodať, že chudnutie je komplexný proces a zahŕňa nielen zmenu stravy, zvýšenie pohybovej aktivity ale aj zmenu myslenia. Ako som už spomínal, ponechal som si dostatok priestoru na to, aby som budoval nové návyky a tie staré postupne vyhasínali a zo mňa sa stával štíhly človek, ktorému zmizla aj dvojitá brada.
Lokálne sa schudnúť nedá, a preto, ak sa chceš zbaviť dvojitej brady, uprav svoju stravu, začni sa viac hýbať a uvažuj nad všetkým inak ako 90% ľudí a bude sa ti dariť. Schudneš tak nie len z brady, ale aj z celého tela.
Ak si nie si istá, čo máš jesť, tak ti ponúkam zdarma zdravú tašku, ktorá ťa to naučí.
 
Začni s chudnutím pokojne v pohodlí domova. Bude ti stačiť nejaká podložka na cvičenie a chuť makať na sebe. Naši PREMIUM členovia majú prístup k viac ako 18 programom s viac ako 700 cvičebnými videami.
Navyše, v ponuke máme aj výzvy na chudnutie aj z minulých ročníkov, kde si môžeš rovno vyskúšať viac druhov cvičení a zároveň sa dozvedieť niečo nové o zdravom stravovaní. Pridaj sa k nám ešte dnes. ;-)
cvicenie doma
 
Zo zdravých receptov pre teba vyberáme napríklad:
Kuracie prsia na hríboch so zelerovým šalátom - skvelé na obed či na večeru
Nesmažené tekvicové placky pripravené zdravo v rúre
Cviklovo-cícerové fašírky s hummusom - zachutí aj nievegetariánom
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.