Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako rýchlo schudnúť cvičením? Začni naplno plniť tieto 3 body

rýchle chudnutie
Ak je tvojou motiváciou schudnúť, a to fakt rýchlo, len vďaka cvičeniu, potrebuješ riadne dupnúť všade tam, kde sa môže vtesnať pohyb. Teraz vysvetlím, čo všetko to môže v praxi pre teba na dosiahnutie tohto cieľa znamenať. Stačí, ak začneš naplno plniť najbližšie tri body.

  1. Komplexný tréningový plán

  2. Zvyšovať každý týždeň náročnosť tréningov

  3. Hýbať sa pri každej príležitosti


Aj napriek tomu, že tento spôsob chudnutia je veľmi výhodný, pretože nemusíš zmeniť stravu a budeš aj tak dosahovať výsledky, odporúčame ti zaradiť aj zmenu jedálnička (ak ho doteraz nemáš zdravý a vyvážený). Určite dosiahneš výsledky ešte rýchlejšie a zároveň nebudeš len chudnúť, ale nabehneš aj na zdravší životný štýl. Prípadne zaraď zmeny postupne − teraz sa zameraj na pohyb, a keď sa ti podarí schudnúť prvé kilogramy a pohyb bude pre teba prirodzený, zameraj sa na zmenu stravy.
Poďme si teraz vysvetliť 3 body z úvodu, aby si mala lepšiu predstavu, čo znamenajú.

# 1: Komplexný tréningový plán

Nech tvoj plán obsahuje nasledovné:

1) Posilňovací tréning

Posilňovacie cvičenia vykonávané v pomalom tempe v troch až štyroch sériách po dvanásť až dvadsať opakovaní. Napríklad drepy, ženské kľuky, mostík, superman a podobne.
tréningový plán pre ženy na chudnutie

2) Intervalový tréning

Cvičenia s vlastnou váhou, ale v tempe. Buď kruhový tréning, alebo hiit tréning, tabata a podobne.
plán na chudnutie pre ženy

3) Konštantne vykonávané kardio

Kardio ako rýchla chôdza, beh, bicykel, plávanie, tanec a podobne v tepe, pri ktorom spaľuješ tuk. Ak máš hodinky a tepové zóny na nich, tie ti to presne ukážu, ak nie, dá sa to zmerať buď prístrojmi, alebo kedysi sa používal veľmi základný vzorec pre výpočet: 220 -vek * 0,6 až 0,7 − a vyjdú ti dva výsledky ako rozpätie, v akých tepoch sa máš pri tomto kardiu pohybovať.
ako najefektivnejsie schudnut

4) Intervalové kardio

Rovnaké kardio aktivity ako v predošlom odseku, ale vykonané so zmenou rýchlosti.
Napr. 20 alebo 30 metrov ideš rýchlo a ďalších 20 alebo 30 metrov ideš pomaly.
Intervaly si môžeš nastaviť akokoľvek, či už pôjde o vzdialenosť, alebo o čas. Rozhodnutie je na tebe.
ako rychlo schudnut cvicenim

# 2: Zvyšovať každý týždeň náročnosť tréningov

Potrebuješ každý týždeň poriadne dupnúť na plynový pedál. Ak nebudeš zvyšovať každý týždeň náročnosť tréningov, budeš stáť na mieste. Nedávaš telu dôvod, aby sa menilo, keď budeš trénovať stále v rovnakej úrovni. Šliapni na to poriadne a rob každý tréning náročnejším, to je najrýchlejšia cesta k tomu, aby si mala výsledky.
Napríklad v prvom týždni odbehni 3 km a v druhom sa snaž o 3,5 km. Pri intervalovom tréningu si daj interval zaťaženia 30 s a interval oddychu 20 s, nasledujúci týždeň už 35 s záťaž a 20 s oddych atď.
ako rýchlo a efektívne schudnúť

# 3: Hýbať sa pri každej príležitosti

Hýb sa! Hýb sa všade, kde môžeš. Vykašli sa na auto, choď pešo, choď sa ešte okrem tréningu navyše prejsť, vezmi svoje deti spred telky a vymysli im nejakú hru, pri ktorej sa budete všetci spolu hýbať. Urob všetko, čo ti napadne, a spoj to s pohybom 😉.
rady ako schudnut

Prajem ti veľa úspechov. Máš na to, aby si to zvládla ;-).

Aj v našom online fitnesku Fitshaker.sk si vieš vybrať tréningy, ktoré sú zamerané na kardio či intervaly. Napríklad taká TABATA či HIIT programy sú v tomto prípade pre teba ako stvorené. Vyskúšať obe budeš môcť aj v Novoročnej výzve 2023:

ako schudnut doma
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.