6 láskyplných odkazov nielen na Valentína aj pre teba!

Valentín nemusí byť vnímaný len ako komerčný sviatok „zaľúbených“. Popravde, môže byť vnímaný tak, ako ho sami budeme chcieť vnímať. Tento rok to môže byť o láske, ktorá by mala byť základom u každej jednej z nás. Láske k sebe. Z tejto lásky totiž vychádza tvoje sebavedomie, vyžarovanie, charizma… skrátka všetko, do čoho sa môže zaľúbiť aj tvoje okolie. Najprv to však musíš zvládnuť ty. 😊

Či už to máš zvládnuté, alebo potrebuješ zapracovať, mám pre teba niekoľko láskyplných odkazov. Je to môj „zlatý výber manažérky šťastia“ na základe toho, s čím sa v správach od vás stretávam. Pomohla som si citátmi, ktoré mi utkveli v pamäti a tiež krásnymi slovami našich Fitshakeráčiek, ktorých celé príbehy nájdeš aj v rozhovoroch na blogu v časti Premeny. Poďme na to!

# 1: Zaslúžiš si VŠETKO, o čom dokážeš snívať

Ak si si niekedy v živote povedala pri akejkoľvek túžbe, že si to nezaslúžiš… prosím ťa. Už to nerob! Človeka s veľkými snami, ktoré sa snaží dosahovať a maká na nich, sa proste nedá nemilovať. 😊 Preto si zapamätaj (alebo zapíš/vytlač na viditeľné miesto) tieto slová.

krasny valentin

 

# 2: Na NIČ nie si slabá, stará, nešikovná…

Mohla by som použiť nejaký citát od neznámeho autora, no toto je lepšie! Miška – naša Fitshakeráčka to povedala prekrásne. Skús si jej slová vziať k srdcu a namodeluj ich na svoju situáciu.

„Ja som si tiež myslela, že už som na cvičenie stará, že už je neskoro, že to už nepôjde, ale… Všetko sú to len výhovorky a obmedzenia, ktoré si vytvárame my sami. Je to len a len o tom, ako si to nastavíme v hlave. Poznám ľudí, ktorí boli starí už v 20-tke. A takisto poznám takých, čo sú aktívni a vitálni aj v dosť vysokom veku. Každý musí začať v prvom rade od seba. Mať sa rád zahŕňa veľa vecí… starať sa o svoje telo, svoju pokojnú vyrovnanú myseľ, nájsť si v každodennom zhone aspoň chvíľku len pre seba. Všetko sa dá, ak sa naozaj chce.“

stojka

 

# 3: Záleží na tom, čo si o sebe myslíš TY

Myslíš, že existuje univerzálny recept na to, ako si vyhnať z hlavy pochybnosti o tom, čo si kto pomyslí? Ak by som ho objavila, isto sa podelím. No najbližšie k nemu majú v mojich očiach tieto slová:

na valentina

 

# 4: Zdravé telo, o ktoré sa pravidelne staráš, sa “miluje” jednoduchšie

Neláska k sebe samej nie je niečo, čo vznikne zo dňa na deň. Obyčajne sa to stupňuje. Nesadne mi blúzka, rifle, nezabehnem toľko km, koľko som čakala, na tréningu som bola najviac dopotená z celej skupinky, moja pleť je horšia než v puberte… Mohla by som pokračovať však?

Ver či nie, no vonkajšia krása reflektuje vnútro. Telo, na ktoré sa v zrkadle nechceš ani pozrieť, to telo, ktoré hejtuješ pri tréningu, či tvár, na ktorú sa mračíš, lebo nevidíš jej dokonalý obraz…  Ako môže vyzerať, spolupracovať a kvitnúť, keď necíti lásku od teba? Ako ju môže čakať od okolia?

Nechaj sa rozkvitnúť. Ber svoje telo ako parťáka, ktorého počas tréningu vyhecuješ a na konci si tľapnete a zagratulujete k výkonu. Pozeraj sa na svoju tvár ako na odraz svojho vnútra. Bude žiariť. A drobné nedostatky ti len pripomenú, čo všetko si doma, v práci či tréningu zvládla.

citaty na valentina

 

# 5: Nájdi svoj kľúč k vlastnému šťastiu

Možno si sa už stretla s logikou, že ak chceš nejaký problém vyriešiť, musíš ho najprv identifikovať. Ak vieš s čím „bojuješ“, ide to jednoduchšie. Nasleduje stanovenie cieľového stavu a krokov, ako sa tam dostať. 😊

Inšpiruj sa postupom Fitshakeráčky Simonky.

„Keď som začala v novej práci, tak som bola tak vystresovaná zo všetkého, z nového režimu, mala som pocit ako keby som nemala na nič čas a len som jedla. Necítila som sa vôbec príťažlivá, moje sebavedomie bolo mizerné. Z usporiadaného života bol jeden veľký chaos a ja som sa bála, že mi to tak aj zostane. Ale zaprela som sa a našla som si čas, aby som sa začala znovu venovať aj cvičeniu, pretože už som sa naozaj cítila zle, moje telo bolo celé stuhnuté a unavené.

V januári, keď začala výzva, tak ja som stála zas na začiatku. To čo som pokazila, som mala za úlohu opraviť.“

joga

 

# 6: Zaslúžiš si všetku lásku. Aj tú, ktorú si mala dostať a nedostala si ju

Neoddeliteľnou časťou bezpodmienečnej lásky je odpustenie. Odpustenie ostatným a odpustenie sebe.

Ak si prežila niečo, na čo nie si pyšná, alebo ťa trápi nedostatok lásky z okolia – teraz či v minulosti, odpúšťaj. Hnev a smútok zaberajú láske, zážitkom a šťastiu v srdci zbytočne veľa miesta. A nezaslúžia si to. Nadýchni sa, precíť každý pocit krivdy a výdychom ho nechaj ísť.

Jeho miestečko nahraď niečím hodnotným. 😊

valentin citaty

Pamätaj si. Láska k sebe ti pomôže cítiť sa krásnou a milovanou aj bez toho, aby ti to musel hovoriť niekto ďalší. Na svete je toľko ľudí, ktorí ťa majú radi a považujú ťa za krásnu.

Dám ti jeden valentínsky tip.

Staň sa jednou z nich. 😊

 

Lásku k sebe si vieš prejavovať aj tak, že budeš svoje telo vyživovať chutnými zdravými jedlami. Mnoho receptov presne na takéto jedlá nájdeš aj v našich knihách:

zdravé jedlá

 

Nech sa páči, tu sú aj nejaké konkrétne recepty, ktorými môžeš potešiť svoje chuťové poháriky aj brušká:

Tip na jednoduchý rýchly dezert nielen na Valentína: čokoládové suflé s horúcimi malinami

Božský čokoládový cheesecake na každú slávnostnú príležitosť, napr. aj na Valentína

Tip na valentínske raňajky: Kakaové palacinky s proteínom bez lepku

Baška Línek

Článok bol pridaný dňa 14/02/2020 a zaradený do kategórie: Sebarozvoj a motivácia   |   Autor: Baška Línek

Komentáre