Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako nájsť svoju motiváciu a vytrvať? Unikátne motivačné videá s neuropsychológom Robertom Krausem

novoročná výzva

Vedela si o tom, že ľudský mozog sa vplyvom pohybu mení? Že keď sa budeme pravidelne hýbať, nebude to prospešné len pre naše telo, ale benefitovať z toho bude i myseľ? Ak si napríklad chceme niečo lepšie zapamätať, môže nám pomôcť, keď sa budeme hýbať. Skvele to funguje napríklad pri učení. O dôvod viac, prečo sa zapojiť do novoročnej výzvy, nemyslíš 😊?

Aby tvoja motivácia skutočne vydržala...

Nechceš sa zapojiť do výzvy, pretože sa bojíš, že tvoje odhodlanie rýchlo vyhasne? Že stratíš motiváciu ešte skôr, ako poriadne začneš? Vieme, aká je motivácia na tvojej ceste za zdravším JA dôležitá, preto sme do tejto výzvy začlenili aj špeciálne motivačné videá. Každý týždeň budeš mať v kalendári naplánovaný deň, keď sa budeš vzdelávať a budeme ťa inšpirovať. Aby si vytrvala, nevzdala to a našla si v živote viac spokojnosti a nadšenia. A možno i lepšie spoznala samu seba 😊.

Stretávať sa budeš s uznávaným odborníkom Dr. Krausem

Týmito videjkami ťa bude sprevádzať jeden z najznámejších neuropsychológov PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBA, ktorý vo svojej praxi pomohol už tisíckam ľudí. Poznať ho môžeš aj z televízie alebo rádia či zo sociálnych sietí. Tvrdí, že „úspech ho neurobil šťastným, ale šťastie ho urobilo úspešným“. A cez sériu unikátnych videí ti čo-to prezradí o ľudskom mozgu, ale odhalí ti aj praktické tipy, vďaka ktorým môžeš krôčik po krôčiku zmeniť svoje návyky a dostať sa tak k svojim vytúženým cieľom.

neuropsychológ Robert Krause

Čo všetko ťa v motivačných videách čaká?

Pripravili sme pre teba 7 videí plných zaujímavých informácií a inšpiratívnych myšlienok. Aby tvoja cesta skutočne stála za to a ty si po skončení výzvy bola silnejšia, spokojnejšia a odhodlanejšia. Pozri, aké témy ťa počas výzvy u nás čakajú:

1. Šport a jeho benefity pre mozog

Čo sa deje s naším mozgom pri športovej aktivite? Ako nám môže byť pohyb prospešný? V úvodnom videjku sa dozvieš nielen to, ako zmenu uskutočniť, ale i to, ako ju udržať.

Pozri si ukážku, na čo sa môžeš tešiť:

2. Čo je dôležitejšie ako cieľ?

Ak chceme urobiť zmenu, je dôležité mať motiváciu a cieľ, ku ktorému kráčame. No je ešte niečo podstatnejšie ako samotný cieľ a k tomu sa dostaneme v tomto videjku.

Kúsoček z neho ti prinášame už teraz:

3. Regenerácia a jej potenciál pre myseľ

Spánok a regenerácia je pre naše telo nesmierne dôležitá, no i napriek tomu im mnoho z nás nepripisuje veľký význam a odsúvame ich na vedľajšiu koľaj. No čas na odpočinok by sme si mali vedome vytvárať, aby naše telo fungovalo tak, ako má. Tiež náš mozog regeneruje počas spánku, preto mu venujme patričnú pozornosť.

Mrkni na ukážku z tohto videjka, v ktorej sa dozvieš o tejto téme niečo viac:

4. Vnútorný kritik a ego ako naše vlastné prekážky v raste

To, akou rečou sa sami so sebou rozprávame, je nesmierne dôležité. A ak si k sebe často tvrdá a častuješ sa nelichotivými výrazmi, nie si v tom sama. No len ty jediná s tým vieš niečo urobiť. Pretože platí, že kvalita nášho vnútorného rozhovoru určuje aj kvalitu nášho života.

Dr. Krause vraví, že v živote chyby nerobíme. Pusti si kúsoček z tohto zaujímavého videjka:

5. Asertívna komunikácia ako cesta sebalásky

Často vnímame samých seba na základe toho, ako sa na nás pozerajú ostatní. No mali by sme si uvedomiť, že každý z nás na svet nazerá inak a len my sami sme zodpovední za to, aký vzťah máme sami so sebou. A nemusíme byť takí, za akých nás majú druhí. Vypočuj si slová Dr. Krauseho:

6. Zaneprázdnenosť nie je produktivita

Počula si už nasledujúcu myšlienku? „Ak chceme začať stíhať, mali by sme sa prestať ponáhľať.“ Ľudia majú často pocit, že keď spomalia, nedosiahnu svoje ciele. No opak je pravdou. Práve ak spomalíme, náš mozog nám ponúkne AHA nápady. Malú ochutnávku nájdeš v tejto ukážke:

7. Emócie – vieme s nimi vedome pracovať?

Asi každý z nás pozná situáciu, keď ho prevalcovali vlastné emócie. Niekedy je náročné im porozumieť a ešte ťažšie ich prejaviť tak, aby došlo k porozumeniu na oboch stranách. No v tomto videjku sa pokúsime pomôcť ti v tom a posvietime si na túto tému. Kúsoček z videjka si môžeš pozrieť aj teraz:

Kompletné videjká a obrovskú dávku inšpirácie nájdeš priamo v Novoročnej výzve 2024. Bude to parádna jazda, to ti sľubujeme. Štartujeme už 8. januára. Pridaj sa k tisíckam odhodlaných žien i ty a naštartuj svoju premenu. Veľmi radi ťa v tom podporíme 😊.

Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktorka vo Fitshakeri

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.