Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

5x joga pre zlepšenie nálady! + MEDITÁCIA

Zmeň depresívne premýšľanie a smutnú náladu a prebuď radosť. Zacvič si túto jogovú zostavu a na záver si sprav jednoduchú meditáciu na vnútorný úsmev. Je to to najmenej, čo môžeš pre seba skúsiť urobiť. ;-)

# 1: Poloha dieťaťa

Posaď sa na päty, polož hlavu na podložku tak, aby sa čelo dotýkalo podložky. Zavri oči, vystri ruky pred seba. Uvoľni celé telo. Ak ti táto poloha nie je pohodlná, daj nohy mierne od seba, prípadne pod hlavu môžeš použiť joga blok. Chrbát musí byť úplne uvoľnený.
Benefity:

  • Zmierňuje stres a únavu, pretože naťahuje dolnú časť chrbta a bokov.


 

# 2: Poloha kobry

Prejdeme do ľahu na bruchu, podložíme si dlane pod ramená a lakte blízko pri tele. S nádychom sa pomaly zdvíhame hruďou nad zem a podržíme. V polohe plynulo dýchame do brucha. Potom klesneme a položíme hlavu do strany.
Benefity:

  • Prebúdza energiu.

  • Zlepšuje náladu.

  • Spevňuje chrbát.


kobra
 

# 3: Poloha mostíka

V ľahu na chrbte pritiahneme chodidlá k panve. Dlane položené na zemi, s nádychom zdvihneme panvu vysoko hore. Podržíme aspoň 8 nádychov.
Benefity:

  • Upokojuje mozog.

  • Pomáha zmierniť stres a miernu depresiu.

  • Stimuluje brušné orgány, pľúca a štítnu žľazu.


 

# 4: Poloha bojovníka I

Postavíme sa na koniec podložky a vykročíme pravou nohou dopredu. Ľavú nohu nasmerujeme do rohu karimatky, prednú nohu pokrčíme v kolene. Vytiahneme ruky vysoko hore, spevníme brucho a chrbát narovnáme. Vydržíme aspoň 5 nádychov. Potom nohy vymeníme.
Benefity:

  • Zmierňuje stres a úzkosť, pretože posilňuje nohy a centrum tela.

  • Otvára hrudník, prebúdza energiu v tele.


 

# 5: Poloha mŕtvoly

Ľahneme si pohodlne na chrbát a a privrieme oči. Uvoľníme celé telo do zemi. Zhlboka sa nadýchneme a vydýchneme ústami všetko napätie z tela. Ostaneme ležať a len pozorujeme telo ako dýcha. Necháme ho postupne oťažieť od chodidiel až k hlave. Keď sa budeme cítiť zrelaxovane, natiahneme ruky za hlavu a zhlboka sa nadýchneme. Postupne sa prebudíme.
 

Meditácia na vnútorný úsmev

Sadneme si do pohodlného sedu, môžeme si podložiť panvu vankúšom, aby sa nám dobre sedelo. Vyrovnáme chrbát a zhlboka sa nadýchneme a vydýchneme. Privrieme oči a predstavíme si ako sa zoširoka usmievame. Precítime ten úsmev vo svojom vnútri. Postupne sa budeme usmievať na svoju myseľ, potom srdce a nakoniec sa usmejeme na svoje brucho.
Potom spojíme úsmev do celého tela a vnímame ho ako jeden uvoľnený a radostný celok. Precítime radosť a spokojnosť vo svojom vnútri.
Nech ťa zlá nálada obchádza míľovými krokmi. A keď budeš mať pocit, že sa blíži, skús ju poraziť cvičením a meditáciou. ;-)
 
Jogu nájdeš aj medzi cvičeniami na Fitshakeri. A okrem nej ďalších 16 druhov cvičení s viac ako 600 cvičebnými videami. Staň sa PREMIUM členkou a cvič ešte dnes s nami!
joga na doma
 
Mohlo by ťa zaujímať aj:
Cvičenie joga na uvoľnenie a relaxáciu
Diéta a dobrá nálada zároveň, dá sa to vôbec? Tipy ako si udržať úsmev na perách aj počas radikálnej zmeny životosprávy
Ako si pomôcť, keď ma niečo nahnevá? Pozri našich 6 tipov
Prečo je dobré z času na čas robiť úplne NIČ? My sme našli 7 dôvodov, prečo ti to prospeje
Fotka autora
Nikol Chovancová
Trénerka jogy vo Fitshaker

Som mamou dvoch synov, inak tiež jogínka a koučka, ktorá miluje život. Viac ako 10 rokov sa intenzívne venujem práci na mojom osobnostnom raste. Absolvovala som množstvo seminárov a workshopov. Cvičím jogu a využívam rôzne formy meditácií na svoj sebarozvoj. Pochopila som, že pre život v rovnováhe a radosti je dôležité byť v spojení so svojím telom, ovládať svoju myseľ a neustále na sebe pracovať. Ak by ste si chceli so mnou zacvičiť, moje videá nájdete aj na Fitshakeri. Ak sa potrebujete v živote posunúť ďalej, zvládnuť ťažké obdobie alebo chcete žiť naplno a v radosti, rada sa stanem vašim osobným koučom. Mojim klientom ponúkam bezpečný a dôverný priestor na rozhovor, v ktorom sa zastavíme a preskúmame život z rôznych uhlov. Viac o mne a mojich aktivitách: www.nikolchovancova.sk.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.