Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

3 tipy, ako byť v živote viac vďačný

Veľa ľudí v dnešnej dobe akosi zabúda na základnú pozitívnu vlastnosť, vďačnosť. Je veľa vecí, za ktoré môžeme byť vďační, no v dnešnej dobe berieme skoro všetko ako samozrejmosť. Občas (ideálne každý deň) treba aj poďakovať, a tým nemyslím poďakovať kolegyni, že aj tebe urobila kávu. Aj keď za to sa samozrejme má povedať ďakujem. Myslím tým poďakovať za veci, ktoré sa dejú každý deň, ale ich krásu si ani neuvedomuješ. Východy a západy slnka, dobrý obed, ktorý si si dala, to, že tvoje dieťa spí o dve hodiny dlhšie ako inokedy. Všetko sú to maličkosti, ale keď sa naladíš na pozitívnu vlnu, uvidíš ich srdcom a nie očami. Na začiatok si zapamätaj, že prvým krokom ako byť vďačný je byť pozitívny.

dakujem
 

 

 

3 jednoduché tipy na nepokazenie si nálady a prejavenie vďaky

 

# 1: Prestaň myslieť negatívne

Vonku prší, jasne, to je na prd. Zmoknú ti topánky, účes či kabát. Ty však môžeš zmeniť pohľad a brať dážď ako niečo pozitívne. Prší, aby bolo dostatok vlahy pre zem.
Alebo ťa nahnevá státie v dlhej kolóne. Jasne to by nahnevalo nejedného človeka. Zamysli sa však, to, že sa budeš zlostiť a nadávať, s tou kolónou pohne? Nie. Iba sa naštveš ty a pokazíš si celý deň. Pretože o tom budeš rozprávať v práci, prečo si pol hodinu meškala, potom o tom budeš hovoriť kamoške pri obede a nakoniec manželovi doma. V podstate sa k tomu budeš celý deň vracať a pripomínať si to.
Skonči s tým. Pokús sa v každom okamihu a myšlienke nájsť aspoň malú pozitívnu drobnosť.
Nebude to mať skvelý dopad len na teba, ale aj na tvoje okolie. Pretože, čo zaseješ, to sa ti vráti. Nezabúdaj na to, že dobrá nálada je nákazlivá. Čo je lepšie ako nakaziť ľudí okolo seba smiechom a dobrou náladou?
pro náladu
 

# 2: Buď vďačná, dávaj dôvod k vďačnosti

Začni u seba a začni tým, že budeš príkladom pre iných. Ak sa niečo podarí tvojej kamarátke, pochváľ ju. Ak sa jej pokazí žehlička, požičaj jej svoju a ak sa jej zlomí opätok, podopri ju a krivkajte ulicou spolu. :-) Ver tomu, že ona ti bude za to všetko vďačná, a tým sa v tebe prebudí dobrá nálada, čiže aj pozitívna energia.
Opakujem sa, viem, ale je to vážne jeden začarovaný kruh. No ak do neho raz vstúpiš, tvoj život bude lepší. Prestanú ta hnevať maličkosti a teba bude tešiť aj to, že si môžeš kúpiť nejaký dobrý koláčik. Budeš nadšená z toho, že nová aviváž vonia naozaj krásne. Je veľa vecí, ktoré časom objavíš a zistíš, že takto sa cítiš oveľa lepšie.
dakujem ze si
 

# 3: Ak to inak nejde, odíď

Môže sa ti stať, že ty sa budeš snažiť, ale druhí ľudia (napr. tvoja mrzutá kolegyňa) sa nebudú vedieť dať nainfikovať tvojou dobrou náladou. Priam naopak, môžu tej svojej negatívnej vysielať až príliš veľa. Nenechaj sa takými ľuďmi pohltiť. Ak to inak nejde, odíď. Môžeš ich vyskúšať rozveseliť neskôr, alebo aj nemusíš. Je to na nich, kedy si uvedomia, že je lepšie mať úsmev na perách, ako hnev v očiach.
nalada
Čo som týmto všetkým chcela povedať? Skús každé ráno vstávať s vďakou za nový deň a zaspávať s úsmevom na perách a vymenovaním si vecí, za ktoré si vďačná. Zmeň svoje myslenie, ono ti to časom začne pripadať ako samozrejmá vec. Prestaň sa hnevať na maličkosti a buď viac vďačná. ;-)
dobrá nálada
 
Ak ešte len na tejto ceste, aby si sa menej hnevala, pracuješ, skús sa inšpirovať aj týmito tipmi. Môžu ti na tvojej ceste pomôcť. ;-)
Tipy na bleskové zlepšenie nálady
Ako si zlepšiť náladu do 1, 5 alebo 10 minút?
Meditácia pre vnútorný úsmev + joga cviky na zlepšenie nálady
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.