Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

10 dôvodov, prečo cvičiť doma podľa videí od Fitshaker

cvičenie
Až 60 % mladých dospelých ľudí nie je spokojných so svojím telom, niektorí cítia až pocit hanby. Takto by to vôbec nemalo byť. Každý človek by sa mal cítiť zdravo, spokojne, a mal by byť pyšný na seba a na svoje funkčné telo. Práve každodenným cvičením v kombinácii so zdravým stravovaním a sebadisciplínou môžeš aj ty ovplyvniť svoj život a to, ako sa v ňom cítiš. Ak stále rozmýšľaš, či ísť do toho, prečítaj si 10 dôvodov, prečo cvičiť doma, ktoré jasne kričia „ÁNO“!

1. Šetrenie času

V dnešnej rýchlej dobe máme všetci veľa každodenných úloh, povinností (či už pracovných, študijných, rodinných a pod.) a občas je nadľudský výkon nájsť si čas na seba a na cvičenie. Ak ťa odrádzajú dlhé prípravy a cestovanie do fitness centra, ktoré v poobedných špičkách nie je naozaj ničím lákavým, cvič doma podľa videí s Fitshakerom. Nie je nič ľahšie ako prezliecť sa do pohodlného oblečenia, zaregistrovať sa (registrácia Ti zaberie maximálne 45 sekúnd), spustiť obľúbené video v predvolenom programe a ísť naplno do toho. Ušetríš tým kopec času, ktorý môžeš potom investovať do inej činnosti. Napríklad do zdravého varenia.

2. Možnosť výberu cvičenia

Všetci členovia Fitshakera majú k dispozícii veľa typov cvičení. Záleží len na Tebe, či chceš spaľovať kalórie, formovať bruško, relaxovať, odstrániť bolesti chrbtice, ponaťahovať svalstvo alebo sa poriadne potiť, zlepšiť kondičku a formovať postavu. Nájdeš tu videá s intervalovými tréningami HIIT, Toning Interval, Dynamic Pup na efektívne formovanie postavy. Videá Sexy body a Six pack v jemnejšom tempe, ale za to tiež s účinnými cvikmi na bruško, zadok, či iné problémové partie. Cvičenia Pilates, Yoga a PorDeBras pre príjemný relax a strečing celého tela. Ale ajvideá pre budúce mamičky, ktoré môžu byť fit aj s rastúcim bruškom a tiež videá, ktoré mamičkám pomôžu dostať sa do formy po pôrode bez starostí o bábätko. Cvičenie v pohodlí domova, ťa nikdy neomrzí, pretože videá sú vždy aktualizované a pravidelne pridávame nové a nové videá.

3. Cvičenie s top slovenskými a českými trénerkami

prečo cvičiť doma

4. Šetrenie peňazí

Cena za členstvo vo fitness centrách, v skupinových cvičeniach a fitness programoch sa pohybuje mesačne vo vysokých cenách a len ťažko sa k cvičeniu dá dostať každý deň a členstvo využiť naplno.

Mesačné členstvo vo Fitshakeri ťa bude stáť len 5,90 € (cca dve kávičky v meste, alebo cca 1 vstup na klasickú hodinu cvičenia vo fitku). Takto sa stávaš tzv. PREMIUM členom Fitshakera. Za túto cenu môžeš cvičiť koľko len chceš a kedy len chceš. Čiže presne vtedy, keď ti to tvoj harmonogram dovolí a nie iba vtedy, keď je fitko otvorené,alebo prebieha akurát tvoja obľúbená lekcia vo fitku. Fitshaker je "otvorený" nonstop. Cvičenia sú rôznorodé, zostavené tak, aby si každý našiel to svoje a mohol na sebe každodenne pracovať bez výhovoriek.

5. Stravovanie

Zdravý životný štýl nie je len o pravidelnom cvičení, ale zo 70 % ide predovšetkým o zdravé stravovanie. Stačí otvoriť Fitshaker blog a nájsť si to, na čo máš práve chuť. Nájdeš tam recepty rozdelené do mnohých kategórií - bezlepkové recepty, fitness dezerty, bezmäsité alebo mäsité recepty, raňajky a iné. Ak máš práve docvičené, tak sú ideálnou voľbou potréningové recepty. Všetky recepty sú zdravé, overené a chutné.

Ak vyskúšaš recept z kuchyne Fitshaker, fotku môžeš zdieľať na Instagrame s #fitshaker. Budeme len radi :-).

bezlepkové muffiny

6. Motivácia

Každému sa stane, že ho opustí motivácia k cvičeniu. My ti však budeme pravidelne posielať motivačné e-maily, aby sa tak nestalo. Taktiež na našich sociálnych sieťach (Instagram, Facebook) nájdeš množstvo motivácie, skvelých receptov a užitočných informácií. Postačí sa zdarma na Fitshaker registrovať alebo byť followerom na sociálnych sieťach. Okrem toho na náš blog každodenne pridávame pestrý obsah článkov s rôznymi témami. Tu okrem receptov nájdeš rôzne rozhovory, motivačné príbehy zo života iných žien, ktoré dokázali zmeniť svoj život, informácie o potravinách, reportáže z udalostí a iné zaujímavosti zo sveta zdravého životného štýlu.

7. Špeciálne výzvy

Dvakrát ročne spúšťame špeciálnu výzvu na chudnutie a formovanie postavy, ktorá Ti pomôže prísť k vysnívaným cieľom, samozrejme bez drastických diét, tabletiek na spaľovanie tuku a hladoviek, ktoré spôsobujú JOJO efekt. To sú ďalšie dôvody, prečo cvičiť doma. Každá výzva je plná spoločného cvičenia, zdravých receptov, hlavne vzájomnej motivácie, vypotených kilogramov a záverom super výhier, o ktoré sa oplatí zabojovať. K výzve je vždy vytvorená udalosť na Facebooku, kde okrem každodenných aktualít a motivácie, môžeš nájsť aj svojho sparing partnera.

prečo cvičiť doma

8. Progres

Pri každom videu je uvedené aj množstvo kalórií, ktoré spáliš zvoleným cvičením. Množstvo spálených kalórií sa Ti bude ukladať v tvojom profile. Okrem daných videí si môžeš pridať aj iné aktivity mimo kalendár - prechádzka do práce, domáce práce, bicyklovanie atď. Do profilu si môžeš nahrať aktuálnu fotku svojej postavy a zapísať miery. Po určitom čase si môžeš jednoducho pozrieť koľko kalórií máš spálených a ako sa tvoje telo formuje.

9. Živé prenosy

Súčasťou každého konta sú aj živé prenosy ZADARMO. Živé prenosy sú plné nielen cvičení, ale aj prednášok o zdravej výžive, či iných zaujímavých podujatí. Ak Ti časy prenosov nevyhovujú a si PREMIUM člen, stačí prejsť do archívu, kde nájdeš viac ako 110 hodín videí z cvičení aj prednášok plných užitočných informácií - kedykoľvek len chceš.

prečo cvičiť doma

10. Domáce fitko so srdcom

Fitshaker sme vytvorili s obrovskou vášňou pre pohyb a zdravý životný štýl. Veľmi si prajeme, aby mohli cvičiť naozaj všetci, aj ľudia ktorí sú časovo obmedzení, nebývajú v meste, nemajú na cvičenie dostatočný rozpočet, alebo sa hanbia ísť do fitka. V našom Fitshaker tíme sú taktiež samí skvelí ľudia, ktorí majú radi svoju prácu. Ak potrebuješ s čímkoľvek poradiť, napíš nám e-mail a odpovedať ti bude naša manažérka šťastia. Pretože chceme, aby každý Fitshaker člen bol u nás maximálne spokojný :-).

peter-svaral-a-lucka-meresova-470x348

Cvičiť doma s Fitshakerom je jedno z najlepších rozhodnutí pre tvoje zdravie a zdravý životný štýl! Poď do toho s nami :-). 

Fotka autora
Petra Ryšková
Redaktorka vo Fitshaker

Som nadšencom zdravého životného štýlu a rada hľadám nové inšpirácie a teórie z tejto oblasti, ktoré hneď skúšam aplikovať v "praxi" - v kuchyni, cvičení, nákupoch... Najlepšie sa cítim v prírode (prechádzky so psom, behanie, bicyklovanie), kde sa vždy nadopujem pozitívnou energiou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.