Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Jeden expander – cviky na celé telo

expander cviky

Ja volám expandery a všetky gumy na cvičenie zaváraninové :-D. Moja bujná predstavivosť ide na plné obrátky na každom tréningu. Dostala som krásne Fitshaker expandery, tak som ich hneď vyskúšala a zopár cvikov tu mám aj pre vás. Prejdeme si celé telo.

Odporúčam nadstaviť si interval: 40-50 sekúnd práca, 10 sekúnd prestávka. No a koľko opakovaní si dáte, je na vás. Ale skúste aspoň 4 :-).

1) Odskok v medveďovi („medveď jack“) a unoženie

Expander si dáme tesne nad kolená a zaujmeme pozíciu na všetkých štyroch (dlane, kolená). Kolená vytiahneme tesne nad podložku, s nádychom odskočíme nohami od seba na šírku podložky a s výdychom opäť bližšie k sebe tak, aby bol expander stále našponovaný. S ďalším nádychom jednu nohu unožíme do strany hore. Pokračujeme skokom a druhou nohou s unožením.

Na čo si dať pozor? Dlane držíme priamo pod ramenami, prsty otvorené naširoko od seba. Hlava je v predĺžení chrbtice.

cviky na brucho s expanderom

2) Dvíhanie nôh zo zeme v ľahu na bruchu

Expander máme tesne nad kolenami. Ľahneme si na bruško, preložíme dlaň na dlaň, lakte smerujú ku krajom podložky. Na dlane položíme bradu alebo čelo. Nohy pokrčíme v kolenách a nadvihneme nad zem. S nádychom ťaháme nohy od seba a s výdychom púšťame k sebe (opäť tak, aby bol expander stále napnutý).

Na čo si dať pozor? Pohyb robíme pomaly a bruško tlačíme do chrbta.

cviky s expanderom na nohy

3) Kľuk s rukou vpredu a unoženie

Expander máme na členkoch. Kolená položíme na zem a sme v pozícii „do kľuku“. Jednu ruku vytiahneme diagonálne vpred, položíme do rohu podložky a s nádychom spravíme kľuk. S výdychom vrátime do štartovacej polohy a spravíme vzápätí kľuk s druhou vytiahnutou rukou vpred. Po 2 kľukoch vytiahneme kolená z podložky a unožíme najprv jednu nohu do strany (špička sa dotkne zeme), potom druhú.

Na čo si dať pozor? V kľuku spevníme sedacie svaly, bruško a nezabudneme spustiť aj zadok smerom k podložke.

expandery na nohy

4) Kľuk v streche a zanoženie

Expander umiestnime buď na členky, alebo až na chodidlá. Zaujmeme pozíciu strechy, ruky sú na šírku ramien a nohy na šírku expandera v napätí. S nádychom spravíme kľuk v streche, s výdychom sa vrátime do strechy. S ďalším nádychom zanožíme jednu nohu – natiahneme ju s expanderom diagonálne za seba. Nasleduje opäť kľuk a zanoženie druhej nohy.

Na čo si dať pozor? Prsty na rukách sú otvorené, získame väčšiu stabilitu. Bruško tlačíme do chrbta a kostrč v streche ťaháme smerom do stropu.

expander na nohy

5) Twist a pritiahnutie nôh v loďke

Posadíme sa, kolená máme pokrčené a pritiahnuté k hrudníku. Expander držíme na chodidlách, spevníme tak aj nohy. S výdychom vytočíme trup do jednej strany, ruky sa dotknú v strane podlahy. Plynule prejdeme do twistu na druhú stranu. Vrátime trup na stred a s nádychom vystrieme v loďke nohy, dotkneme sa dlaňami špičiek.

Na čo si dať pozor? Pohyb v twiste spravíme celý, teda naozaj dotyk prsty a zem.

cvičenia s expanderom

6) Skracovačky s vystretými nohami

Expander držíme v napätí okolo chodidiel. Nohy sú vystreté a odlepené z podložky, zo zeme. S výdychom sa jemne nadvihneme chrbtom od zeme a potiahneme vpred. S výdychom sa opäť uvoľníme, ale nohy neklesajú.

Na čo si dať pozor? Nohy sa snažíme držať vystreté, bruško spevnené.

cviky s expanderom

Cviky sme si predstavili, teraz si na rade ty. Ideš cvičiť?

Ak chceš cvičiť s expandermi aj ty, odteraz si ich môžeš objednať aj v našom e-shope:

Nezabudni, že už zostáva len pár dní na prihlásenie sa do našej Výzvy do plaviek. Začíname 2. 5.

Klikni na banner nižšie a makaj s nami na svojom zdravšom JA. Tešíme sa na teba 😊!

Vyzva do plaviek 2023
Fotka autora
Diana Hô Chí
Inštruktorka vo Fitshakeri

Volám sa Diana Hô Chí, ale väčšina ľudí ma volá Di. Mám dva životy, kancelársky a trénerský. Keďže sama počas dňa zažívam to, čo mnoho z vás, sedím celý deň za PC, pohyb je pre mňa vyslobodením. Od malička som tancovala a pohyb sa stal pre mňa vášňou a závislosťou. Túto moju lásku chcem prostredníctvom mojich tréningov prenášať na čo najviac ľudí. Pretože cvičenie udržiava FIT nielen naše telo, ale čoraz viac ľudí potrebuje vypnúť hlavu, nemyslieť na starosti a práve pozitívna energia, ktorá v nás prúdi počas fyzickej aktivity, vyvoláva úsmev na tvári. Mojim cieľom je dosiahnuť, aby ste nebrali cvičenie ako niečo, čo MUSÍM ale ako niečo čo CHCEM a stalo sa tak súčasťou vášho životného štýlu. Som kondičná trénerka 1. kv. stupňa, licencovaná inštruktorka konceptov: bodyART, BAX, deepWORK, STRONG by Zumba, Jump Bungee Workout, POUND, na fitshaker.sk ma nájdete v progrem SexyBody. Som zároveň držiteľka ocenenia FIT leader 2018 v kategórii skupinový tréner nováčik.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.