Zojkina premena: „Bolo načase odložiť výhovorky a začať makať!“

Zojka si ma získala svojou energiou a dobrou náladou. Aj keď jej občas niečo nevyšlo, alebo to bolo ako na hojdačke, nikdy to nevzdala, vždy sa zaťala a šla makať. Verím, že nie som sama, pre koho sú takéto príbehy inšpiráciou. Poďme sa už pustiť do samotného rozhovoru, už na teba netrpezlivo čaká.

Zojka, na úvod sa všetkým predstav a napíš nám, čo bolo spúšťačom tvojej premeny?

Nikdy som nepatrila medzi tie šťastné, ktoré môžu zjesť čokoľvek a kedykoľvek bez toho, aby sa to neodrazilo na ich postave!!! Keď som chcela nejako vyzerať, musela som si to vždy pekne odmakať!! Dôležitá bola pre mňa vždy motivácia, ktorá má posúvala vpred. Moje telo zažilo už hádam 1 000 000 šokov.

Najskôr to bola predpríprava do svadobných šiat, potom prišlo tehotenstvo a s ním aj “krásnych” +28 kg navrch. Nevýhodou bolo, že som ostala tehotná po vianočných sviatkoch, cez ktoré som stihla na seba nabaliť takmer 7 kg.

Tak nejako som sa dopracovala na pôrodnú váhu 95 kg, čo pri mojej výške 159 cm bolo nepredstaviteľné. Nechcela som takto vyzerať do konca života, preto som si 7 mesiacov po pôrode povedala dosť. Hľadala som rôzne informácie a nápady na internete, keďže som vedela, že návšteva fitnes centra pri malom bábätku bude takmer nemožná. Vtedy som objavila stránku Fitshaker, kde som sa dočítala o Výzve do plaviek :-). S počiatku sa mi nechcelo moc veriť, že niečo také môže u mňa fungovať, ale bolo načase odložiť výhovorky a začať makať!

motivácia na cvičenie

 

Spomenieš si ešte na svoje začiatky?

Začiatky boli veľmi náročné, no cieľ bol v mojej hlave jasný. Do roka a do dňa od pôrodu sa musím obliecť do oblečenia, ktoré som nosila pred otehotnením.

Tým, že poznám svoje hranice, viem, že ten cieľ bol reálny. Toto bol môj začiatok, keď som sa rozhodla, že musím so sebou niečo robiť. A zhodou okolností to bolo tesne pred Výzvou do plaviek 2019.

Keď výzva skončila, bola som nad mieru spokojná, ale vedela som, že ešte nie som na konci a že na fotení s mojou malou princeznou chcem vyzerať dobre. Až do vianočných sviatkov 2019 som si svoju váhu aj režim ako tak držala. Kolísalo to 1-2 kg hore dole. Ale po vianočných sviatkoch to bolo horšie. Pekne som sa vypapkala a pribrala takmer 5 kg.

chudnutie po pôrode

 

Takže si začínala nanovo?

Presne tak. Nerobila som si z toho stresy, pretože som vedela, že od 8.1. začína Novoročná výzva 2020, do ktorej som sa určite chcela zapojiť. Výzvu som úspešne zvládla a aj moja postava je na tom oveľa lepšie. Zas a opäť som bližšie k cieľu. Počas výzvy som zhodila takmer 5 kg. No a s určitosťou môžem povedať, že už teraz sa teším na Výzvu do plaviek 2020.

výzva
Naľavo je Zojka fotená v januári 2020 pred začiatkom Novoročnej výzvy a napravo je fotená na konci februára 2020 po skončení výzvy.

 

Čo bude teraz? Keď je výzva na konci? Končíš aj ty?

Aj keď Novoročná výzva už skončila, naďalej budem na sebe makať. Od 1.3. sa zúčastňujem programu B56 s Janym, ktorého som si vo vašich videách veľmi obľúbila. A popri tom mám v pláne cvičiť program Sexy body a čakať na deň, kedy opäť začne Výzva do plaviek.

výzva do plaviek
Porovnanie apríla a septembra v roku 2019.

 

Povieš nám niečo aj o svojom stravovaní pred a po výzve?

Predtým bola moja strava otrasná. Samé biele pečivo, rýchle občerstvenia, veľa sladkostí, sladené nápoje a vlastne všetko najhoršie, čo si vieš predstaviť. Najväčší kameň úrazu bola čistá voda, nikdy som si nevedela predstaviť, že by som ju mala piť. Teraz si už neviem predstaviť život bez nej. 😊

Každé ráno nalačno vypijem pol litra teplej vody a až potom raňajkujem. Kedysi som jedla 2-3 jedlá denne ale v obrovských porciách. Teraz jem 5-6 krát za deň malé a rozumné porcie.

dieta na chudnutie

 

Aká bola tvoja motivácia? 😊

Vydala som sa na východ za najlepšieho muža na svete. On je prirodzene štíhly a to je moja motivácia. Prečo by som ja mala vyzerať ako slon? :-D

No a ďalšia motivácia boli prsia. Rozhodla som sa, že si dám spraviť umelé prsia a k malej mohutnej postave by mi nepristali. No a v neposlednom rade ma motivovala moja mladšia sestra, ktorá tiež schudla 20 kg.

premena

 

Aké máš plány do budúcna a čo by si chcela odkázať všetkým čitateľkám na záver?

Na moje 30. narodeniny som si dobehla svoj pól maratón. To bol môj osobný rekord. Aj keď bruško už nikdy nebude ako pred tým, nevzdávam to a makám ďalej. Do budúcnosti plánujem ešte jedno dieťa, tak si opäť zamakám a za odmenu si dám tú škaredú kožu určite odstrániť.

Ešte taká rada pre niektoré kočky, ktoré naivne veria, že si kúpia nejaké tabletky na chudnutie a bude to fungovať. Bohužiaľ, takto to nefunguje. Keď som bola mladá a vadili mi moje kilá navyše, no nechcela som opustiť svoju komfortnú zónu, verila som a dúfala, že sa nájde niečo zázračne. Preto som si pokúpila kadejaké hlúposti, rôzne tabletky na chudnutie a pod., ale samozrejme, že sa žiadna paráda nekonala. Pochopila som, že tadiaľ cesta nevedie.

chudnutie

 

Čo viac dodať, Zojka sa na záver rozhovoru rozlúčila so slovami: „Dala som akurát maličkú spať, tak idem využiť chvíľku voľna a zacvičiť si nejaké to videjko s Fitshakerom.” To hovorí asi za všetko. :-)

Ďakujem za čas a ochotu Zojka! 😊

 

Ak si aj ty chceš pustiť program výzvy (či už Novoročnej alebo do plaviek), vyskúšať spomínaný program Sexy body, alebo si doma zacvičiť hocičo iné (pilates, HIIT, jogu, dynamické cvičenia, aerobik a pod.), vyskúšaj naše online fitko pre ženy:

 

A tu sú aj ďalšie príbehy žien, ktoré vyskúšali naše výzvy:

Barborka: „Premena mi dala veľa, hlavne zdravie a tých –18 kg je len bonus.“

Ako začať chudnúť po pôrode? O svoj návod sa podelí mamička Martinka

Peťka (-4 kg): „Nikdy som sa necítila tak dobre, ako počas výzvy.“

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 03/03/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre