Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Vianočné müsli – originálny darček vo vrecúšku napríklad pre maminu či starkú

15 min
1 vrecúško
originálny darček
originálny darček

Najkrajší darček je ten, ktorý daruješ zo srdca. Aby to však nebola iba fráza, je dôležité, aby si do darčeka nevložila iba peniažky, ale aj svoje srdce :-). To dokážeš jednoducho tak, keď si pri výbere spomenieš na človeka, ktorého chceš obdarovať. Ja mám rada „chutné darčeky”. Preto som pri vytváraní tohto „vianočného mixu“ zvažovala, aké chute sú pre moju maminku najviac vianočné. Inšpiruj sa alebo si premysli, aké chute a vône chceš vo vrecúšku darovať ty :-).

Čo budeme potrebovať na 1 vrecúško?


  • 150 g vločiek (ja som použila ovsené)

  • mix vianočného korenia − podľa chuti − ja som použila škoricu, zázvor, aníz, pomarančovú a citrónovú kôru (ak robíme recept pre deti, vynecháme zázvor)

  • 4x sušené figy

  • 4x sušené datle

  • 4x sušené slivky

  • 50 g lieskovcov

  • 50 g mandlí

  • 50 g sušených hrozienok

  • 20 g kornfleksov


Ako budeme postupovať?

1. Ovsené vločky opražíme na suchej panvici.
2. Keď sú vločky opražené dozlatista, stiahneme ich zo sporáka a pridáme zmes korenia. Poriadne premiešame, aby sa vône spojili.
3. Figy, datle a slivky nakrájame na malé kúsky.
4. V miske zmiešame vločky, nakrájané sušené ovocie s orieškami, hrozienkami a kornfleksmi.
5. Zabalíme a darujeme :-).
darček pre maminu
domace musli

Prajem ti čarovné Vianoce a veľ skvelých nápadov, čím potešiť najbližších. Skvelým tipom na darček sú napríklad aj darčekové poukážky na členstvo v našom online fitku, či také kuchárske knihy pre mnoho novej zdravej inšpirácie.

Nahliadni do nášho e-shopu a vyber svoj fit darček:

fit recepty
Fotka autora
Baška Línek
Redaktor vo Fitshaker

Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych. Milujem hory, jógu, bike, bežky, dlhé prechádzky, beh, turistiku, komiksy, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov. Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.