Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Veronika (-4,5 kg): „Rovnako mi niektoré cviky nejdú ešte na 100 %, ale aj 70 % je viac ako nula.“

Veronika v tomto rozhovore spomína, že Fitshaker je pre všetkých, aj pre začiatočníkov. Veta: „Rovnako mi niektoré cviky nejdú ešte na 100 %, ale aj 70 % je viac ako nula,“ ma neuveriteľne potešila. Pretože vždy je lepšie pomalými krokmi sa dostať k svojmu cieľu, ako sa na tú cestu ani nevydať.

Veronika, prečo ste sa rozhodli prihlásiť do novoročnej výzvy? Kedy ste si povedali, že idete do toho, že chcete začať cvičiť?

No... Minulý rok som si dala záväzok, že začnem cvičiť. Pekný záväzok, však? Po zdravotných ťažkostiach a lenivom štýle života sa na mňa toho nalepilo až-až 😁. Ale čo čert nechcel, prišlo zatváranie všetkého a všetkých. Tak som si povedala, veď teraz máš čas cvičiť, výhovorky neobstoja, ideš na to.
Ale povedzme si úprimne, dnes je všetko zahltené všetkým. Nikdy neviete, čo presne si máte vybrať. Pretože ľudí, čo ponúkajú cvičebný plán, pomoc pri cvičení a kadejaké návody na zázračné chudnutie, je neúrekom.
Tak som začala hľadať. A keďže som človek súťaživý, zapáčila sa mi myšlienka výzvy. Nebrala som to tak, že idem súperiť s ostatnými ženami/mužmi. Ale že idem do výzvy sama so sebou. Zakúpila som si, myslím, že 10. 1., členstvo, a šup na novoročku s Fitshakerom 😁. Už som sa nemohla vyhovárať, keďže som to zaplatila, proste som sa musela „hecnúť“ a ísť do toho!
rady ako schudnut
 

Boli ste vždy športovo aktívna alebo ste lásku k pohybu objavili až s nami 🙂?

Voľakedy dávno, pradávno áno 😁. Chodila som na aerobic, zumbu, hrávala som volejbal, ale to naozaj veľmi dávno. Keď sa mi narodila prvá dcéra, chodila som sem-tam na zumbu, ale viac-menej to bolo len príležitostne. Keď sa človek dostane do istého kolobehu, a veľmi pohodlného, odvykne si od akejkoľvek športovej aktivity. Ak sa tam neráta prechádzka s kočíkom alebo skok cez lego, prípadne beh na záchod 🙂. Čiže obľubu v cvičení som po rokoch naozaj objavila až spolu s vami, za čo som vďačná.
 

Bola výzva úspešná? Ako sa cítite teraz na konci? Čo vám týchto 50 dní dalo?

Či bola výzva úspešná, neviem celkom dobre posúdiť. Som na seba veľmi prísna, takže keď som po dokončení prvého mesiaca zistila, že som dala dolu len nejaké 2 a pol kila, bola som zo seba sklamaná. Pretože, veď ide mi o váhu, nie? Ale veľmi mi v tomto pomohli dievčatá v skupine Fitshakeru. Pripomenuli mi, že sval je ťažší ako tuk, a to, že nejdú kilá dolu raketovou rýchlosťou, neznamená, že to nejde vôbec. Čomu v konečnom dôsledku nasvedčovali aj centimetre, ktoré mi ukázali, že sa nemusím báť, ono to naozaj funguje. Pretože niekedy je demotivujúce, keď mesiac potím rezne z Vianoc a nevidím na váhe, že by sa hýbala podľa mojich predstáv 🙂.
chudnutie online
 

Najviac nás zaujímajú čísla. Koľko kg a cm sa vám podarilo schudnúť 🙂?

Zatiaľ je to takto:
Prsia -8 cm
Brucho -17 cm
Zadok -9 cm
Stehno -8 cm
Váha -4,5 kg
redukcia hmotnosti
 

Novoročná výzva sa skončila, ostáva pár týždňov do výzvy do plaviek. Budete aj počas týchto týždňov cvičiť? Ak áno, ktorý náš tréner sa vám dostal pod kožu tak, že si ho budete vyberať vo videjkách najviac?

Už som začala 🙂! Pustila som si najprv bonusový týždeň, potom som skúsila aj jedno video z Master Pack, ale nakoniec som presedlala do minuloročnej výzvy.
Mne sa vo všeobecnosti veľmi páčili cvičenia a tréneri 🙂, ale najviac asi Matej a Dianka, čo sa týka videí „dajme si do tela“, a potom Andrejka a jej podanie jogy a pilatesu. Z Mateja a Di som občas chytala astmatický záchvat a kŕč v jednom, ale bola to „pecka“ 😁! Matej a jeho humor a Di a jej charizma a energia rakety mi veľmi pomáhali pri cvičeniach, a to sa hneď ľahšie cvičilo 🙂. Joga a pilates boli pre mňa úplne novinky a nemyslela som si, že by ma mohli osloviť. Ale veľmi som si ich obľúbila a hlavne Andrejku a jej energiu.
 

Kto bol vašou najväčšou oporou a motiváciou, keď ste mali zlý deň alebo sa vám nechcelo cvičiť?

Popravde, za celú výzvu som nemala ani jeden takýto deň 😁, ale, samozrejme, že mojou najväčšou oporou je moja najbližšia rodina a blízki priatelia. Opora a podpora je veľmi dôležitá a potrebná pre psychickú pohodu, bez ktorej by sa nedalo fungovať. Keďže som vo výzve cvičila aj so staršou dcérou Lili, boli sme si oporou vzájomne. Najťažšie bolo pre nás stravovanie. Obe sme maškrtné, a tak bol sem-tam menší boj s chuťami 😁, ale zvládli sme to a ja som na ňu nesmierne pyšná, že dala celých 50 dní so mnou a aj pokračuje ♥.
motivácia na chudnutie
 

Ak by ste sa spätne obzreli na začiatok výzvy, ste rada, že ste s nami do toho šli?

Samozrejme, a nemenila by som. Pretože som si na cvičenie zvykla a vôbec ho nerobím z donútenia alebo že musím. Robím to preto, že chcem hlavne pre svoje telo to najlepšie. Čiže keby teraz bolo opäť 10. 1. a ja by som sedela v obývačke na gauči a lustrovala Fitshakerom s kreditkou v ruke, neváhala by som a opäť sa prihlásila 😁. A preto by som odkázala každému jednému, čo váha, skúste to, aspoň na mesiac. A uvidíte, že sa to naozaj oplatí a stojí to za to. A nebojte sa, s Fitshakerom cvičia aj úplní začiatočníci, tak ako som ešte stále aj ja. Rovnako mi niektoré cviky nejdú ešte na 100 %, ale aj 70 % je viac ako nula. A aj tých 70 % vám možno dopomôže k tomu, aby ste sa vy sami cítili dobre a boli so sebou spokojní 😉.
účinná diéta
Veronika to zhodnotila úplne dokonale. Nemusíš robiť všetko perfekcionisticky, aby to fungovalo. Dôležité je, že sa hýbeš vpred 😉!
 
Vyskúšaj aj ty cvičiť doma napríklad niektorú z našich predchádzajúcich výziev. Od 10.5.2021 sa veríme vidíme aj v novej Výzve do plaviek 2021:
výzva na chudnutie
 
Inšpiruj sa aj v ďalších motivačných rozhovoroch:
Majka: „Podarilo sa mi schudnúť 7 kg a 66 cm z celého tela.“
Simonka (-20 kg): „Pracujem ďalej na sebe a užívam si svoje nové, krajšie a zdravšie JA.
Angelika (-4 kg): „Jednoducho som si povedala, že tú polhodinu proste zvládnem.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.