Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Tatiana (- 6 kg): „Človek sa musí prispôsobiť podmienkam, ak chce mať výsledky.“

Tatianu na výzvu nahovorila sestra 😊. Ach, ešte že tie sestry máme, tie vedia, čo je pre nás najlepšie. Na tomto rozhovore ma zaujala naviac veta: „Človek sa musí prispôsobiť podmienkam, ak chce mať výsledky.“ Ako sa mamičke dvojičiek so súťaživou povahou podarilo zhodiť za 50 dní 6 kíl sa dočítaš v tomto rozhovore. 😊

Tánička, ako sa vám ako mamičke dvojičiek podarilo nájsť si čas na seba a pustiť sa s nami do výzvy?

Veľmi pekne vám ďakujem za možnosť podeliť sa o moje pocity, môj príbeh ❤️. Pustiť sa do výzvy bolo pre mňa celkom jednoduché rozhodnutie. Potrebovala som so sebou niečo robiť :-D.
Pracujem z domu, deti nastúpili do škôlky, tak som si povedala, že ak už teraz nebudem mať čas na seba, nepríde to asi nikdy v živote. A koniec koncov, ide leto, rifle som si už nezapla a bola som nešťastná sama zo seba. Vďačiť môžem aj sestre za túto výzvu, nakoľko ona do mňa hučala, aby som sa s ňou zapojila, že to vyhráme... Som typ človeka, ktorý rad súťaží, rád sa zatne a maká na sebe, ak je úplne odhodlaný. Fitshaker som predtým nepoznala, sestra ma s ním oboznámila :-).
premena
 

Keď sme už pri výzve, ako sa vám páčila? Ako ste boli spokojná s videami, cvičiacimi či stravovacími, ktoré sme si pre vás pripravili?

Výzva bola úplne super. Milujem krátke cvičenia, ktoré nezaberú hodinu, nakoľko časovo niekedy, ak mám deti doma, je to ozaj náročné. Niekedy som cvičiť nevládala, dala som si pauzu, alebo som si zmiernila tempo a makala som ďalej, inokedy som si pridala, keď som cítila, že mi bolo málo. Neprišla som na chuť joge, ale myslím, že to vôbec nevadí.
Čo sa týka stravy bolo všetko pekne rozpísané, aj receptíky, ktoré dávajú žienky do skupiny sú super, veľmi mi to pomohlo. Mám problém dodnes zladiť niečo, čo by muž aj deti zjedli, nakoľko manžel nepríde asi nikdy v živote na chuť zdravším jedlám a deti samozrejme opakujú. 😊 Pre mňa bolo stravovanie a varenie celkovo asi najťažší oriešok, kde som väčšinu voľného času strávila v kuchyni.
 

Naučila vás výzva niečo nové? Ste teraz viac disciplinovaná alebo vás jednoducho výzva naučila nájsť si čas na seba?

Výzva mi dala veľmi veľa... hlavne sebavedomie, ktoré som strácala, nový pohľad na stravovanie, začala som sa stravovať pravidelne a zvládla som zlepšiť aj pitný režim. Nakoľko predtým som mala veľmi veľký problém dostať do seba viac ako pol litra vody. Dnes bez problémov zvládnem 2-2,5 litra :-). Veľmi sa tomu teším.
Keď vidím tie premeny, som stále viac a viac motivovaná. Niekedy už necvičím ani podľa videí, ale len sama, cviky obmieňam, teraz keď mám deti doma, tiež som si ich zapojila do cvičenia a používam ich ako moje závažie. Nemám pocit, že si už na seba neviem nájsť čas.
Človek sa musí prispôsobiť podmienkam, ak chce mať výsledky.

 

Otázka, ktorá nás zaujíma asi najviac :-). Koľko kg a cm sa vám počas výzvy podarilo schudnúť?

Dokopy počas výzvy "len" -6 kg, boky -5 cm, stehno -6 cm, pás -15 cm.
ako schudnúť z brucha
 

Zmenili ste počas výzvy aj stravu? Inšpirovali ste sa receptami v skupine či na blogu? :-)

Určite, strava si myslím, že je 80% z toho, kým sme. Doma kváskujem, takže pečivo papáme domáce špaldové, sladkému sa snažím vyhýbať, stravujem sa podľa svojej ruky. Čiže, aj keď sme niekde mimo, aby som sa neprejedala, mám odmerku v ruke :-). Recepty poväčšine sledujem vo Facebookovej skupine, úprimne, blogy veľmi nesledujem.
 

Čo povedalo na vašu zmenu okolie? Kto si to začal všímať ako prvý? No a po akom čase ste na sebe začali pozorovať prvé výsledky vy?

Prvé výsledky boli zhruba po 2 týždňoch, človek ako keby odpuchne :-D. Najbližší príslušníci a samozrejme aj ja sama sme si všimli zmeny, keď mi začali byť veci veľké. Kolegovia si tiež zmenu všimli a samozrejme držia mi prsty v mojich snoch.
 

Ak by ste mohli Fitshakeru niečo popriať alebo odkázať, čo by to bolo? :-)

Odkázať vám chcem, aby ste boli takí skvelí ako ste teraz. Som veľmi šťastná, že ste mi prišli do života, pretože meníte životy každej jednej z nás. Šírte svoje posolstvo aj naďalej.
Osobne si myslím, že všetci vo Fitshakeri majú obrovskú radosť, keď zmenia život hoci len jednej z nás, naše sebavedomie a celkovo šťastie. Za mňa veľké ďakujem :-)!
ako schudnut
Tatiane ďakujeme za krásne „nakopnutie“ a motiváciu. 😊
 
Poď pracovať na tele, v ktorom sa aj ty budeš cítiť úžasne, zdravo a fit! Už 11.januára 2021 začína nová Novoročná výzva 2021. Pridáš sa k nám?
domaci trening
 
Aj pri týchto premenách si povieš WAU:
Erikina premena (- 13 kg): „Že sa dojčením chudne nemusí byť vždy pravidlom. Ja som tak neschudla ani kilo.“
Peťkina premena (- 4 kg): „V hlave som si nastavila, že budem makať a pôjde to.“
Ľubkina premena (- 9 kg): „Môj najväčší úspech je asi to, že sa mi začína rysovať bruško, o čom som doteraz len snívala.“
Barborkina premena: „Premena mi dala veľa, hlavne zdravie a tých –18 kg je len bonus.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.