Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Stanka (- 6,5 kg): „Verím, že sa spevním natoľko, že sa úplne zbavím bolesti a budem príkladom pre svoje deti“

cvicenie doma

Stanka je mamička troch detí. Po treťom pôrode jej ostali nejaké kilá, s ktorými nepočítala, nezvesila však hlavu a rozhodla sa zapojiť do výzvy s Fitshakerom 😊. Ako to dopadlo? Podľa nás skvelo 😊!

Bol reštart po lete vaša prvá výzva alebo ste sa do nejakej zapojili už aj predtým 😊?

S Fitshakerom som sa zoznámila v roku 2020, keď som potrebovala schudnúť po druhom tehotenstve. Vtedy som sa zapojila aj do výzvy do plaviek, ale dlho som nevydržala. Až v reštarte po lete som bola celý čas a využívala som aj podporu fitshakeráčok cez FB skupinku, čo ma tiež dosť motivovalo.

S akým očakávaním alebo plánom ste sa do výzvy zapojili a ako to nakoniec dopadlo? Podarilo sa vám schudnúť alebo zlepšiť kondíciu 😊?

Do výzvy som sa zapojila s tým, že už so sebou potrebujem niečo robiť. Po treťom pôrode mi ostalo dosť kíl (14 kg navyše v porovnaní s obdobím pred tehu), ktoré som potrebovala dať dole, aby som sa cítila lepšie. Vďaka strave a cvičeniu sa mi podarilo zhodiť počas výzvy 6,5 kg. Pokračujem však ďalej a aktuálne som na váhe 73 kg.

tipy na cvicenie doma

Cvičili ste pravidelne každé videjko? Alebo ste ho občas vymenili za prechádzku či inú aktivitu?

Pri troch deťoch nie je ľahké nájsť si čas na cvičenie, ale snažila som sa rodine vysvetliť, že aj mamka potrebuje chvíľu pre seba, a manžel ma v tom podporil.

Nielen že je to pre mňa fyzický relax, ale aj psychický. Neodcvičila som úplne každé video, ale snažím sa chodiť pešo všade, kam môžem, takže aj keď sa nepodarilo odcvičiť videjko, mala som nejakú tú prechádzku na konte.

náradie na cvičenie doma

Ktorý tréner bol ten váš naj? Mali ste nejaké tréningy tak rada, že ste sa vždy potešili, keď na vás zasvietili v kalendári 😊?

Veľmi som si obľúbila Diankine videjká. Je veľká škoda, že nás opustila. Vždy ma pozitívne naladila a aj rozosmiala (jej panický strach z chrobákov 😊), verím, že nám zhora drží palce.

Kedy ste si našli čas na cvičenie? Ráno alebo večer?

Cvičila som vždy večer, keďže som potrebovala, aby manžel dohliadal na deti a ja som mala „nerušený“ čas na cvičenie. Keď sa to vlastne dá nazvať nerušeným časom 😁. Niekedy tie cvičenia vyzerali veľmi zábavne, keď sa deti motali popod nohy. A občas sa aj pridali 😊.

cvičenie doma pre ženy

Upravili ste popri cvičení aj stravu?

Áno, bez toho by tie kilá nešli dole. Ja som dosť na sladké, v mojom starom jedálničku figurovali viac sacharidy, takže som musela komplet zmeniť skladbu stravy.

Od výživového poradcu som mala hodnoty a pomery makroživín, takže som si to nastavila podľa toho. A zo začiatku som využívala kalorické tabuľky, tie mi dosť pomáhali s vyváženým jedálničkom. Viem, že to nie je pre všetkých, ale mňa to motivovalo a vždy som vedela po celom dni, čo večer pridať, prípadne ubrať.

Aký program ste si nastavili po výzve? Pokračujete s cvičením?

Áno, pokračujem vo výzve Sexybody. Aktuálne tiež bojujem s vyskočenými platničkami a potrebujem si spevniť celé telo, hlavne svaly na bruchu a chrbte, aby som sa zbavila bolesti krížovej oblasti. Verím, že s Fitshakerom sa mi to podarí.

Už v januári sa začína novoročná výzva, pridáte sa aj do nej 😊?

Áno, určite budem vo výzve s vami. Kondička bude už tiež lepšia, takže budem aj viac vecí zvládať lepšie. Verím, že sa spevním natoľko, že sa úplne zbavím bolesti a budem príkladom pre svoje deti.

Vianoce sa blížia a ty premýšľaš čím môžeš obdarovať svojich blízkych? U nás v e-shope nájdeš aj menšie aj väčšie maličkosti. Nahliadni 😉.

fit darček
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.