Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Janka (-12 kg): „V živote by mi nenapadlo, že cvičenie doma bez dozoru trénera môže mať taký úspech.“

cvičenie doma

Jedna veta v rozhovore s Jankou nás veľmi potešila: „V živote by mi nenapadlo, že cvičenie doma bez dozoru trénera môže mať taký úspech, mne sa do novembra podarilo dať dole 12 kíl a celkovo 37 cm.

Ako vyzerala jej cesta? Čo upravila v jedálničku? A ako dokázala vytrvať? Čítaj a dozvieš sa 😊.

Janka, kedy ste sa rozhodli, že nastal čas na zmenu? Kedy ste sa prihlásili do Fitshakera a aká výzva bola vaša prvá 😊?

No u mňa to bolo tak akosi všelijako. Pri prvom synovi som začala chudnúť po roku, pribrala som 25 kg, čo nie je málo, a každý ma uisťoval, že nejaké to kilečko nechám v nemocnici a nejaké pri dojčení. No ani jedno nebol môj prípad. V nemocnici som nechala ledva váhu malého a pri dojčení som skôr priberala. Čo už. Ale vrátim sa späť. Tak teda po roku som sa rozhodla, že idem chudnúť, asi ako každá jedna som chcela schudnúť rýchlo a bez roboty. Podarilo sa mi to za 3 mesiace – 12 kg. Ueeej, super! No nebolo to super, lebo som sa skôr trápila – žiadne cvičenie, sem-tam do seba nahádzať jedlo a to bolo všetko.

Áno, kilá išli dole, ale vypýtalo si to svoju daň, lebo nie všetko, čo ide rýchlo, je aj dobré. Keďže sme tu viac-menej mamičky a vieme, čo so sebou prináša dojčenie, rýchle chudnutie a žiadne cviky (prsia po kolená 😀, ale je to tak, všade samá koža). A prečo to píšem – aby ani jedna nešla touto cestou, tzv. skratkou.

No vtedy som si povedala, že po druhom pôrode už túto chybu neurobím. 31. 10. 22 sa mi narodil druhý syn, pribrala som pri ňom 17 kg, no váha mi ostala 72-73 kg a nejako som to neriešila. Cca od marca na mňa stále vyskakovala stránka na Fitshakeri – buď niekto o tom rozprával, alebo to niekto zdieľal, až som si jedného dňa povedala, že prečo nie. Na posilku som nemala v žiadnom prípade čas, tak reku idem do toho.

A presne 2. mája 2023 som odštartovala svoju prvú výzvuVÝZVU DO PLAVIEK 2023.

cvičenie doma pre ženy

Začiatky bývajú niekedy ťažké a mnoho žienok to po týždni vzdá. Bol to aj váš prípad? Ako ste dokázali vytrvať a nevzdať sa 😊?

U mňa práveže nebol problém, že by som to chcela vzdať. Už len z jedného dôvodu – že už vtedy som vedela, že sa to určite neskončí ako môj prvý pokus o chudnutie, keďže na stránke Fitshakera nájde vážne každá jedna žienka to, čo jej pasuje. Jasné, boli obavy, no skôr z toho, že moja kondička ostala niekde v mojom JA, keď som mala o 8 rokov menej.

Tak to aj bolo, už po prvej rozcvičke som vypľúvala dušu, a to som nezačala ešte ani daný cvik, takže po 30 minútach cvičenia som vyzerala, ako keby som prekonala infarkt. No najviac som sa bála, kam tie cvičenia počas dňa vtesnám. Doma polročný syn a ten toho veru moc nenaspal, takže koľkokrát som aj 30-minútové videjko cvičila na 3-krát. A potom 3-ročný syn, ktorému sa nedajú vybrať baterky.

No to pozná asi každá druhá mamička, ale aj napriek tomu som to dávala, či ráno, počas obedných spánkov, alebo večer, keď už chlapci spali.

Určite veľká VĎAKA patrí aj môjmu manželovi, lebo nie raz ma odbremenil od malého, aby som mala čas na svoju polhodinku cvičenia, aj keď muži sa na to pozerajú inak. Nie raz povedal, načo to robím, že to nepotrebujem, no povedzme si úprimne, my ženy viac riešime, ako vyzeráme, a, samozrejme, ja som nebola výnimka.

Takže keď som si pri výzve urobila svoju prvú fotku, bola som zhrozená a povedala som si, že to musím zmeniť nie kvôli môjmu mužovi, nie kvôli niekomu inému, ale kvôli SEBE, lebo aj napriek tomu, že som, samozrejme, bola vďačná, že som porodila dvoch zdravých synov, som sa chcela na svoje telo pozerať s láskou a nie pomedzi prsty. Po jej skončení a urobení druhej fotky som neverila vlastným očiam, hlavne to začínajúce sa spevňovanie a rysovanie určitých partií tela, nehovoriac o kilách, ktoré išli dole ❤️.

A vtedy bolo rozhodnuté – idem ďalej, no už nie preto, že idem niečo skúsiť, ale preto, že sa to stalo mojou súčasťou.
tipy na cvicenie doma

Ako sa vám páči výber tréningov a trénerov vo Fitshakeri 😊? Vyberie si u nás naozaj každý? Ktorý bol váš obľúbený?

K tomuto poviem len toľko, že tomu, kto povie, že si tu nenašiel nič, žiadny cvik ani program, sa buď nechce, alebo si stránku poriadne neprelustroval, lebo vážne je tam toho neúrekom, či už obtiažnosť, zameranie na danú partiu tela, s pomôckami či bez nich, takže veta – nič mi tam nesadlo – v tomto prípade neexistuje.

A čo sa týka trénerov, nebudem klamať, každý z nich má niečo do seba a osobne som skúsila aspoň jeden cvik každého trénera na Fitshakeri, no mne osobne najviac sadli Matej Olejár a Honza Kempa. Nielen cvikmi, ale aj ich neskutočným humorom, ktorý mi je veľmi blízky, a energiou, ktorú do toho dávajú. Že aj keď sa ti vážne nechce, po spustení ich videí sa ti chuť zrazu vleje do žíl. No moja srdcovka je Di ❤️.

cvičenie doma s vlastnou váhou

Strava ide ruka v ruke so zmenou životného štýlu. Ako sa zmenila tá vaša? Upravili ste jedálniček? Vyradili ste z pôvodného niečo?

Tak u mňa boli vždy problém sladké vody. To bol môj najväčší kameň úrazu, čistá voda bola tabu a celkovo dodržiavanie pitného režimu. Stravu som nikdy nemala nejako zle nastavenú, sladkosti tiež u mňa neboli veľký problém, takže tu som zmeny nerobila. Akurát naučiť sa dodržiavať ten pitný režim s čistou vodou chcelo nejaký čas, no podarilo sa.

Sladké vody sú u mňa fakt už len výnimočnosť, no keď mám na nejakú chuť, tak si ju bez výčitiek dám. A ešte sušené ovocie a orechy večer pri telke. Juuj, tohto sa asi nikdy nedokážem vzdať, aj keď to nie je už v takom množstve. U mňa bol skôr problém nájsť si nejaký systém jedenia, keďže ráno, keď vstanem, potrebujem ako prvé kávu, a teda raňajky sa posúvajú a vlastne všetko sa posúva.

A práve na tomto som musela zapracovať. Raz, keď som na FB lustrovala stránku Cvičíme doma s Fitshaker, písala tam jedna žienka o prerušovanom pôste, tak som si niečo o tom naštudovala a skúsila to. Prišla som na to, že mi to úplne sadlo, momentálne mám prerušovaný pôst 14/10 a za mňa je to top.

program na cvicenie doma

Koľko kíl sa vám podarilo schudnúť od začiatku cvičenia s Fitshakerom? Prezradíte nám to 😊?

V živote by mi nenapadlo, že cvičenie doma bez dozoru trénera môže mať taký úspech.

Mne sa do novembra (čo je od začatia presne pol roka) podarilo dať dole 12 kíl a celkovo 37 cm.

Úprimne, neverila som, že je to možné, lebo vyslovene som cvičila len s Fitshakerom výzvy a cez leto len 15-minútové videá, keďže som celé prázdniny mala oboch chlapcov doma a to bol tréning sám osebe. Takže áno, ide to.

Mnohé žienky po výzve s cvičením končia, čo je veľká škoda. Vy ste po plavkovej výzve neprestali. Poradíte žienkam, ako vytrvať 😊?

Hm, to je ťažké, každá sme iná a na každého platí niečo iné. Ja viem len jedno. Že každá si musíme úprimne odpovedať, pre koho to robíme. Áno, teraz si každá povie, že jasné, že to robí pre seba, pre koho iného. No nie je to tak vždy, teraz hovorím za seba.

Keď som začala chudnúť prvýkrát, robila som to kvôli tomu, čo si budú myslieť o mne druhí, keď prídem na kúpalisko a dám sa do plaviek. Lebo povedzme si úprimne, je taká doba.

Všade, kam sa pozrieme, vidíme ľudí prezentovať sa v úplnej dokonalosti a každý sa chce na každého podobať, ako keby nikto nechcel byť sám sebou (takže áno, aj ja som spadla do sveta, v ktorom som sa na niekoho chcela podobať). A práve preto, keď som teraz začínala, mala som v tom jasno.

 
Robím to pre seba, preto, aby som bola na seba hrdá, preto, aby som zase milovala svoje telo či už zvonka, alebo zvnútra, ale hlavne preto, že zakaždým, keď sa ráno zobudím a pozriem do zrkadla, uvidím v ňom Janu z Prievidze a nie nejaké dievča zo sociálnej siete alebo z časopisu ❤️.
videa na cvicenie doma

V januári sa chystá už klasicky novoročná výzva, pridáte sa 😊?

Jednoznačne áno. Už je to mojou súčasťou. A hlavne preto, že to bude moja prvá novoročná výzva.

Pod stromček vieš sebe a svojím blízkym darovať aj poriadnu dávku motivácie. Namixuj fit darčeky pod stromček s Fitshakerom. Navštív náš eshop a daruj šancu byť fit 🎁. Nájdeš u nás nielen chutné zdravé dobroty na raňajky, ale aj pomôcky a doplnky pre tvoje domáce fitnesko a skvelé kuchárske knihy 🙂.

fit darčeky
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.