Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Soňa (- 3 kg): „Konečne sa nebojím pozerať do zrkadla a cítim sa príťažlivejšia.“

Soňa premena

Sonička je krásnym príkladom toho, že lenivosť sa poraziť dá. Okrem toho opäť objavila svoju starú lásku k športu a zapojila aj svoju rodinku. Poď sa inšpirovať jej príbehom 🥰.

Sonička, 4. 9. u vás nastal zlomový deň. Povedzte nám aj čitateľkám, prečo bol zlomový a aký bol váš život, čo sa týka cvičenia a zdravej stravy, pred týmto dátumom a aký po ňom?

Šport bola vždy moja vášeň a mám veľmi rada výzvy a ich prekonávanie. Do cca svojich 17 rokov som hrávala hádzanú, takže láska k športu bola vo mne, keď som však skončila, kilá sa nabaľovali. Popri štúdiu na VŠ a neskôr popri práci som nemala príliš veľa času ani vôle sa zdravo stravovať a ani športovať. Úprimne povedané, zlenivela som. Mala som pár pokusov s diétami, ako napr. Dukanova, a aj som krásne v krátkom čase schudla, ale v takom istom krátkom čase som to aj pribrala naspäť.

Neskôr prišlo prvé dieťa, ďalšia rýchla diéta, ďalšie priberanie. Potom sa nám narodila druhá dcérka a po pôrode som schudla zo 102 kg (pred pôrodom) na 88 kg, ALE ako to veľa mám pozná, prebdené noci a starostlivosť o dve deti a domácnosť si vybrali svoju daň a pribrala som 10 kg v priebehu roka.

cvicenie na doma
cviky

Pred 4. 9. som si celé leto vravela, že by som mala so sebou niečo robiť, a aj som si dala predplatné Fitshakera, ale nedokázala som sa k tomu dokopať. Nemala som totiž nastavenú hlavu na to, že by som mala zmeniť svoje doterajšie návyky. Ešte v auguste som sa prihlásila do výzvy REŠTART PO LETE, ale stále som váhala a valcovala ma moja lenivosť. V to septembrové ráno som odniesla staršieho krpca do škôlky, a keď som prišla domov, začala som sa obzerať v zrkadle, a teda vôbec sa mi ten pohľad nepáčil 😔.

Tak som si povedala, že to skúsim, že tentoraz rozumne zmením stravu a pridám cvičenie. Nebudem klamať, bolo to náročné, variť sebe zvlášť + čas na cvičenie. Pri cvičení som však dlho nevydržala... Myslela som si, že som nemotorná a neschopná. Našťastie stravu som si stále držala. Zmenšila som porcie, pomyselne som si rozdelila tanier na 3 hlavné časti, ale dopriala som si v podstate všetko, čo mám rada, ale s mierou. Potom sme spolu s rodinou začali aktívne bicyklovať. A sem-tam som si zacvičila. Ale vedela som, že musím v ďalšej výzve (januárovej) zamakať, bála som sa totiž, že v zime znovu skĺznem k svojej lenivosti. A tak som sa prihlásila a ešte aj zadala miery do súťaže, aby som sa motivovala vydržať. A podarilo sa 😊. Novoročnú výzvu som začala s váhou 85,5 kg a podarilo sa mi schudnúť na 82 kg, čo nie je veľa, ale úbytok v cm je veľký a zároveň, keď vidím ten pokrok v kondícii a v správnom predvedení cvikov, som nadšená.

Ako hodnotíte výzvy vo Fitshakeri? Ako sa vám páčia?

Výzvy sú veľmi premakané, až ma to prekvapilo, aj keď ma niektoré druhy cvičení nie úplne bavia. Na základe motivačných videí a článkov som pochopila, že napr. aj taký pilates je pre telo veľmi dôležitý. Síce to nie je cvičenie, pri ktorom z vás leje pot (čo mám veľmi rada), ale učí nás vedome pracovať s telom a dychom. Myslím, že najväčší pokrok je v mojej mysli, a to vďaka novoročnej výzve.

Vy ste začali s výzvou Reštart po lete, ale nedokončili ste ju, no cvičiť ste neprestali a takisto vám ostala zdravá strava. To je skvelé, mnoho žienok to vzdá a už sa k cvičeniu nevráti, ako sa to podarilo vám 🙂?

Myslím, že som pochopila, že vďaka zdravej a vyváženej strave a nie diéte mi kilá išli dolu bez toho, aby som si odopierala napr. pečivo alebo prílohy či sladké (prevažne zdravšie). Ako kilá ubúdali, cvičilo sa mi ľahšie, viac ma to začalo baviť a hlavne sa do športovania zapojila aj moja rodinka. Aktívne sme sa do novembra bicyklovali každý víkend. Jedna bicyklovačka mala cca 30-35 km. Musím však podotknúť, že bez podpory a uznania môjho manžela by to nešlo, vždy ma úprimne pochváli a je rád, že som si našla záľubu v tom, čo ma napĺňa.

cvicenie pre zeny
chudnutie

Ako ste upravili stravu? Čo ste vyradili a čo, naopak, pridali do svojho jedálnička 😊?

Nevyradila som nič, len som asi o polovicu zmenšila porcie a pridala viac zeleniny, zaradila viac strukovín a snažím sa jesť a variť zdravšie. Niekedy podľa Fitshaker receptov a niekedy si aj niečo vymyslím. Často klasický recept robím v zdravšej verzii a chutí nielen mne, ale aj rodine. Počas novoročnej výzvy som, bohužiaľ, zistila, že mi vadia mliečne výrobky, a tak som zatiaľ na vegánskych náhradách, aj keď to s nimi nepreháňam, keďže aj to vedia byť kalorické bomby. Občas si však dám aj rezeň, ale len polovicu a k tomu kopec zeleniny, nech mám uspokojené chúťky. Z mojich minulých diétnych pokusov som totiž vypozorovala, že ak si niečo dlho odopieram, po schudnutí sa toho neviem dojesť.

Veľmi nás zaujíma, ako sa cítite v novom tele. Ste spokojnejšia, cítite sa lepšie, viac vládzete, čo ste vypozorovali 😊?

Cítim sa super, konečne nechodím len v legínach, znovu som vytiahla veci zo svojich chudších čias (už mi aj tie začínajú byť veľké), začala som sa krajšie obliekať a viac o svoje telo dbať, ale čo je najlepšie, aj o svojho ducha. Mám viac energie, stíham viac vecí, viac vládzem s deťmi a na každé cvičenie sa teším, hlavne keď viem, že si zamakám. Konečne sa nebojím pozerať do zrkadla a cítim sa príťažlivejšia. A keďže sa nám začala bicyklová sezóna, neskutočne sa na ňu teším. Znovu som objavila svoju starú lásku k športu ❤️.

cviky na doma
online cvicenie

Ak by ste sa mali sama seba opýtať, či by ste sa k Fitshakeru v septembri pred rokom pridali opäť, aká by bola vaša odpoveď 🤗?

Jednoznačne áno, ale priebeh aj s neúspechom by som určite nemenila, keďže práve tie ma posunuli vpred. Som vďačná, že existuje takýto program, kde môžem cvičiť, vzdelávať sa a meniť svoje stereotypy z pohodlia domova, keďže pre mňa s dvoma deťmi, domácnosťou a manželom, ktorý veľa pracuje, je nereálne pravidelne chodiť do fitneska.

online cvicenie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.