Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Lenka (- 15 kg): „Chcela som sa cítiť lepšie, mať viac energie, byť pozitívnejšia. A to všetko sa podarilo.“

cvičenie na doma

Lenka je dôkazom, že ak to nevyjde v jednej výzve, stále sa dá začať s ďalšou 😉.

Lenka, kedy, ako a prečo ste sa rozhodli začať cvičiť s Fitshakerom 🙂?

Fitshaker som prvýkrát okúsila v januári 2023 v novoročnej výzve. Myslela som si, že som pripravená zmeniť troška svoje nastavenie a urobiť niečo pre seba. Ale mýlila som sa. Toto nastavenie mi vydržalo 2 týždne a potom som to celé vzdala. Viac som sa k tomu nevrátila. Až v septembri 2023, keď sa začala ďalšia výzva, a to Reštart po lete, som si povedala, že to skúsim a dám do toho maximum. A tak aj bolo. Moje odhodlanie bolo veľké, aj keď začiatky boli veľmi ťažké. Bolo náročné nastaviť si nejaký režim tak, aby som to všetko zvládala popri práci, ale na výhovorky nebol priestor.

O to lepší pocit som z toho mala, keď som videla pokroky – hoci zo začiatku malé, ale predsa len nejaké . Po skončení výzvy Reštart po lete som sa už nevedela dočkať januára, keď sa začne ďalšia výzva, do ktorej som sa tiež zapojila. Dôvodom, prečo som začala s Fitshakerom, bolo, že už som sa vo vlastnom tele necítila dobre. Potrebovala som dať nejaké kilá dole, chcela som sa cítiť lepšie, mať viac energie, byť pozitívnejšia. A to všetko sa podarilo.

chudnutie
cvicenie na doma

Keď si porovnáte svoje pocity, ktoré ste mali, keď ste s Fitshakerom začínali, s dnešnými, ako sa cítite 😊? Máte lepšiu kondíciu, cítite sa lepšie vo svojom tele?

Začiatky boli ťažké, nemala som takmer žiadnu kondíciu. Cvičenia som si odcvičila všetky, ale vo vlastnom tempe. Samozrejme, pravidelným cvičením sa kondícia zlepšovala. V októbri 2023 som k cvičeniu pridala aj beh. Skúsila som to, vôbec to však nešlo tak, ako by som chcela, ale nevzdávala som sa a teraz je beh mojou každodennou súčasťou. Pridala som aj viac prechádzok, do práce som začala chodievať peši a všetko išlo tak, ako malo. Takže vo svojom novom tele a so svojou kondíciou sa cítim oveľa lepšie.

Aké zmeny nastali? Môžete spomenúť aj váhový úbytok?

Ja som si u seba dlho takmer žiadne zmeny neuvedomovala. Všimli si ich ľudia okolo mňa, ktorí ma na to upozorňovali. Bolo príjemné počúvať to, ale nejako som si neuvedomovala, že je to naozaj tak. Uverila som tomu až vtedy, keď som si chcela obliecť svoje obľúbené rifle, sukňu, kraťase a iné oblečenie a bolo mi veľké. Vtedy som si uvedomila, že moja práca nebola márna a prinieslo to ovocie, ktoré som chcela. Samozrejme, zo svojej premeny som si urobila aj nejaké fotky a na nich sa potom tiež ukázalo, že nastala pozitívna zmena. Od septembra 2023 doteraz som schudla 15 kg.

cvicenie na doma

Ako sa vám s nami cvičí, ste s Fitshakerom a jeho výzvami spokojná 😊?

Na Fitshakeri sa mi páči rôznorodosť. Je tam veľa skvelých trénerov, takže si je z čoho vyberať. Výzvy sú podľa mňa veľmi dobre spracované, mám ich rada, mám rada nejaký režim a motiváciu odcvičiť si každý deň a to mi tieto výzvy ponúkajú. Ak sa stane, že mi cvičenie nevyhovuje, stále je tam možnosť nahradiť si ho, čo je výborné.

Kedy počas dňa ste si vyhradili čas na cvičenie? Cvičilo sa vám lepšie ráno či večer?

Keďže som učiteľka v špeciálnej materskej škole, čas na cvičenie som si vyhradila až po práci. Cvičila som väčšinou niekedy okolo 5 a tak to mám vlastne doteraz. Samozrejme, záleží aj na tom, akú mám službu v práci, aký bol deň, a podľa toho si to nejako prispôsobím. Cez víkendy si niekedy zacvičím aj doobeda, podľa toho, ako sa mi chce.

cviky na doma
cvicenie

Akých trénerov ste najprv nevyhľadávali a teraz sú vaši obľúbení?

Zo začiatku som sa dosť vyhýbala Olinke a Honzovi. Pre mňa boli na začiatok dosť nároční, ale našli sme si k sebe cestu 😄. Olinku teraz dosť vyhľadávam a preferujem jej cvičenia, aj keď stále nie všetky dávam úplne v jej tempe 😀. Ale rada cvičím napríklad aj s Verčou alebo Maggie. Po horších dňoch v práci mi veľmi dobre padne aj pilates s Andrejkou.

Upravili ste počas premeny aj stravu? Aké veci ste z jedálnička vylúčili, čím ste sa inšpirovali?

Stravu som upravila skôr len v tom, že som si naozaj dala záležať na pravidelnosti jedenia, a to 3-krát do dňa. Varila som si doma a jedlo krabičkovala, čo robím vlastne stále. Nemusela som viac-menej vylúčiť nič, pečivo som dosť obmedzila už aj pred tým, ako som sa dala na túto cestu. V rámci možností som sa stravovala zdravo aj v minulosti, ale nepravidelne. Neodopieram si ani slané, ani sladké, ak mám na to chuť, ale, samozrejme, s rozumom.

Na záver sa vás opýtame, aké sú vaše ďalšie fitnes ciele 😊? Pokračujete v cvičení s Fitshakerom?

S Fitshakerom pokračujem ďalej, teším sa na ďalšiu výzvu. Cieľom je dostať sa na váhu 68 kg a tú si udržať, spevniť troška telo.

Život je plný výziev a nie vždy sa všetko podarí na prvý pokus. Nevzdávaj sa pri prvom neúspechu, ale hľadaj spôsoby, ako to skúsiť znova, efektívnejšie a lepšie.

Nájdi si systém, ktorý funguje práve pre teba a vyber si cvičenie podľa svojich možností a cieľov spomedzi našich programov 👇.

cvicenie na doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.