Romankina premena: „Po 3 týždňoch som začala cítiť silu v rukách.“

Občas, keď niekoho oslovíme na rozhovor, stane sa nám, že sa naše Fitshakeráčky rozrozprávajú samé aj bez položenia otázok. Takto to bolo aj v prípade Romanky. Aj ona patrí k tým, ktoré s nami absolvovali Výzvu do plaviek 2019. Aj ona na ceste za zdravím JA mala prekážky, no nevzdávala sa a vytrvala. A to isté by chcela svojím príbehom odovzdať ďalej. Nežijeme totiž vo svete, kde z jedného cvičenia schudneme či naopak po zjedení jednej Horalky priberieme. Musíme si nastaviť systém, vytrvať a naša váha sa upraví. Nie je to ľahké, niekedy to bolí, potíme sa, fučíme, ale vieme, že to robíme pre seba a svoje zdravie. Jediný, kto stojí na tejto ceste proti nám sme my sami. Poď načerpať inšpiráciu a pracovať tiež na svojom zdravom JA. ;-)

Predtým, ako som spoznala Fitshaker

Študovala a bývala som v Bratislave. Moje dni v týždni vyzerali rovnako – škola, robota, fitko. Každý deň to isté, len v inom poradí. Tráviť čas na internáte ma nebavilo, a preto som sa snažila si nájsť čo najviac aktivít, aby som tam trávila čo najmenej času. Vždy som mala problém s nadváhou, no ten rok sa mi konečne podarilo zhodiť, vyzerať dobre a byť celkom spokojná sama so sebou.

Potom však prišlo písanie diplomovky, učenie sa na štátnice, času bolo menej a menej, sladkostí popri týchto činnostiach viac a viac. Váha šla teda veľmi rýchlo hore naspäť. Po ukončení štúdia som z Bratislavy odišla do svojho rodného mesta, kde som začala pracovať. Bola som veľmi šťastná, že som sa vrátila domov a že som si našla skvelú prácu. Problém bol ten, že práca bola sedavá, čo by samo osebe nevadilo, keby človek chodil poctivo cvičiť po práci. Na to som však energiu nemala. Bola som unavená, na cvičenie som nemala chuť ani energiu, navyše som do práce dochádzala, čo zabralo nejaký ďalší čas.

Postupom času som si na všetko zvykla a začala som cvičiť 2-3x do týždňa, čo však na chudnutie nestačilo. Bola som rada, že som sa začala hýbať aspoň trochu. V apríli sa mi naskytla nová pracovná príležitosť, vďaka ktorej som nemusela už viac za prácou dochádzať. Prijala som ju. Mala som oveľa viac času, a tým pádom aj viac energie. Deň pred začiatkom výzvy mi Facebook ponúkol reklamu s prihlásením do výzvy s tým, že “prihlasovať sa môžete do zajtra”. Povedala som si, že je to znamenie a do výzvy som sa prihlásila. Znamenalo to pre mňa nakopnutie, nečakala som zázraky, čakala som, že ma to konečne nakopne a že budem konečne na sebe makať.

výzva do plaviek

 

Prvé dva týždne boli veľmi ťažké

Dodržiavať stravu nebolo náročné. Ale cvičenie už áno. Stravu som dodržiavala poctivo, na moje počudovanie až príliš dobre. Samozrejme, sladkosti mi na začiatku chýbali, ale snažila som sa to nahradiť rôznymi zdravými alternatívami.

Prvý týždeň cvičenia bol super, no na druhý som cítila všade svalovicu, boleli ma kolená…

V druhom týždni som si dokonca pri cvičení štvrtkového HIITka s Olinkou poplakala :-D!

Bola som zúfalá, nevládala som stále viac a viac, a to som cvičievala aj pred výzvou. Nechápala som, ako to môžu cvičiť ženy, čo nikdy necvičili, nevedela som si predstaviť, ako to doma cvičia ony. Snažila som sa držať zubami nechtami, keď som nevládala, trochu som poľavila, lebo inak by som to vzdala.

Po troch týždňoch som začala cítiť silu v rukách, cítila som, že spravím viac kľukov, a to ma tešilo. Vtedy som si povedala, že to má význam, a že sa musím snažiť ďalej.

výzva na chudnutie

Stravu som dodržiavala počas výzvy poctivo, cvičenie viac – menej tiež. Spravila som si v ňom ale malé zmeny. Nebavila ma joga a pilates som si zacvičila raz za čas. Vždy som to ale niečím nahradila, šla som si von zabehať, alebo som si pustila nejaké iné video, na ktoré som mala chuť.

Spravila som si po čase z toho nejakú rutinu a každý deň som si naplánovala tak, aby som mala čas si zacvičiť. Dokonca ma neodradila ani dvojtýždňová odstávka teplej vody. Išla som cvičiť buď do fitka, alebo ku rodičom, kde som sa mohla potom osprchovať. Nikdy ma nebavilo cvičiť doma, lebo ma nemalo čo “donútiť”.

S Fitshakerom som si zvykla cvičiť doma a dokonca je mi to pohodlnejšie ako niekam ísť.

Najlepšie na cvičení bolo, že dĺžka cvičenia nikdy nebola viac ako polhodinu. A tých 20-30 minút si naozaj nájde každý, aj keď tvrdí, že nie. Dá sa to.

 

Prišiel deň D, posledný deň výzvy

Priateľ ma ráno odfotil a ja som chodila zdeptaná ďalšie tri dni. Nešlo dole ani jedno kilo, ani jeden centimeter (potom som zistila, že som sa zle odmerala – išli dolu 3 cm). Nevidela som vo fotkách žiadny rozdiel. Po tých troch dňoch, keď som si tie fotky dala vedľa seba, tak už som nejaký malý rozdiel videla.

Teraz vidím, že naozaj tam je pokrok a za dva mesiace je to super zmena, i keď kilá dole nešli. Samozrejme, viem, že dva mesiace je veľmi málo času na obrovské zmeny (ktoré by neboli v tak krátkom časovom úseku zdravé), a preto som sa snažila zachovať chladnú hlavu. Nie je však jednoduché neporovnávať svoj progres s ostatnými, keď vidíte čo pridávajú ostatné ženy do skupiny na Facebooku, koľko kg schudli ony, koľko km dokážu zabehnúť. Ja som mala taký svoj malý smutný svet, kde sa nič nezmenilo.

chcem schudnúť

Dnes už ale naozaj vidím, že som za dva mesiace spravila celkom pekný pokrok a neplánujem sa vzdať, plánujem pokračovať s cvičením a do budúceho roka mám ďalšie ciele, ktoré chcem dosiahnuť.

Môj odkaz pre všetkých je – nebuďte na seba príliš prísni a neberte život tragicky, ako ja :-). Všetko sa dá, aj keď to niekedy trvá dlhšie. Dá sa aj vstať pred robotou a ísť si zabehať, aj doma navariť zdravé jedlo a aj mať zdravých 8 hodín spánku, chce to len zvyk. Veľkým pomocníkom pre mňa boli aj knižky s receptami od Fitshakera, už mám doma všetky 3 špeciálne vydania. Sladké dobroty pečiem len z knižiek, návštevy si pochutnajú na zdravých snackoch a aj inšpirácie na obedy čerpám z kníh.

schudnut

Ďakujem Fitshakeru, že mi umožnil takto pohnúť so svojím životom správnym smerom.

 

Aj my ďakujeme Romanke, že sa s nami podelila o svoj príbeh. Ako môžeš vidieť, každé telo je iné, dôležité však nie je koľko kg ukazuje váha, ale to, že ty budeš na sebe cítiť zmenu. Mať viac sily, energie a cítiť sa celkovo fit nech je aj tvojím motivátorom. K tomu ti môžu pomôcť aj cvičenia s profi trénermi v našom online fitku Fitshaker:

cvicenie doma

 

Pozri si aj ďalšie premeny:

Markétka na váhe nezhodila ani 1 kg, napriek tomu je jej premena fantastická

Klaudia je mamička 3 detí, ako schudla po poslednom pôrode?

Ako sa Amy dopracovala k vysnívanej postave?

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 29/10/2019 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre