Obohať cviky na brucho o tento od Zuzky Light – VIDEOTRÉNING vo vnútri

Dochádzajú ti nápady na cviky na brucho? Čo tak dať si cvik, s ktorým precvičíš komplet všetky brušné svaly? Zamakajú i bočné brušné svaly či hlboký stabilizačný systém (core). Zacvič si ho so Zuzkou Light – jednou z najpopulárnejších fitness tréneriek sveta. Ale pozor, tento cvik je určený pre pokročilejších, ktorým nerobí problém cvik doska (plank). Ak medzi nich patríš, poď na to! :-)

Tento cvik má domácky názov “Žaba na doske”. Dobre chápeš, bude zložený:

1.) Z dosky (planku),

2.) z bočnej dosky (aby sme zapojili i bočné brušné svaly),

3.) a zo “žaby”.

Čiže cvik 3 v 1.

cviky na brucho

 

Ako cvičiť tento cvik?

  1. Začíname v pozícií doska. Dlane máme pod ramenami, odtláčame sa dlaňami od podložky. Hlava v predĺžení chrbtice, nepadá nadol. Nohy máme vystreté, chodidlá takmer spojené, stiahnuté bruško i sedacie svaly.

 

  1. Z polohy dosky ideme do bočnej dosky, v ktorej si dáme ruku za hlavu a pritiahneme koleno. Pozor, boky ťaháme nahor, nepadajú nám v bočnej doske dole, opäť máme stiahnuté brušné svaly a s priťahovaním kolena sa snažíme udržať rovnováhu.

 

  1. Z bočnej dosky ideme späť do dosky a následne skočíme chodidlami vpred tak, že chodidlá nepoložíme na zem (stojíme na špičkách) a kolenami sa jemne dotýkame lakťov. Následne odskočíme späť do dosky.

ako schudnúť z brucha

 

Ako pri cviku dýchať?

V pozícií doska sa nadýchneme, pri príťahu kolena vydýchneme. V polohe doska sa nadýchneme a v skoku do žaby vydýchneme. Ak ti toto dýchanie robí problémy, dýchaj voľne, určite však nezadržiavaj dych.

 

Koľko opakovaní cvičiť?

Môžeš začať s ôsmimi opakovaniami a postupne pridať i viac. Je to úžasný funkčný cvik, ktorý môžeš cvičiť v rámci svojho tréningu na bruško, alebo ho zaradiť do svojho intervalového tréningu.

 

Chceš cvičiť so Zuzkou Light?

Teraz sa podrž! Táto celosvetová hviezda natočila exkluzívne pre nás cvičebné videá a od polovice septembra si s ňou môžeš zacvičiť aj na Fitshakeri! Videá sú v češtine a nie sú určené pre ľudí, ktorí sa boja kvapiek potu, svalovky, či efektívneho spaľovania za krátky čas. Máš sa rozhodne na čo tešiť!

A teraz si zober podložku, zahrej sa a poď si zacvičiť Žabu na doske so Zuzkou. Maj krásny spokojnosťou zo seba naplnený deň! :-)

 

Páčila sa ti táto ukážka? Potom zavítaj na našu stránku a nájdi program Intense with Zuzka Light, kde podobných cvikov nájdeš omnoho viac. ;-)

cvicenie doma

 

Chceš začať radšej najprv niečím pre začiatočníkov? 

Cviky na posilnenie CORE tela od trénera Jakuba

Cviky na brucho od trénerky Jany Earl + VIDEONÁVOD

Účinné cviky na bruško s trénerkou Saškou

Cviky na brucho od trénerky Maggie, ktorú poznáš z programu SixPack

Lucia Švaral

Článok bol pridaný dňa 20/09/2018 a zaradený do kategórie: CvičeniePre fitmaminky   |   Autor: Lucia Švaral

Komentáre