Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Nevynechaj strečing po cvičení! Tento ti nezaberie ani 4 minúty

strečing po cvičení
Po každom tréningu by sme mali venovať pár minút strečingu. Ak ho nevynechávame, pravidelným naťahovaním si zlepšíme rozsah pohybu, uvoľňujeme stuhnuté svalstvo, celkovo udržiavame naše telo flexibilnejšie. Zároveň nám efektívne pomáha odplavovať odpady látkovej premeny. Prinášame ti krátky 4-minútový strečing, ktorý si môžeš zacvičiť po tréningu aj ty. ;-)

# 1.cvik

Postavíme sa čo najširšie. Obidve chodidlá smerujú dopredu, tlačíme do vonkajšej hrany chodidla. Prenášame váhu zo strany na stranu.
Na každú stranu 8x.
strecing noh

# 2.cvik

Postavíme plank na vystretých rukách. Jednu nohu prenesieme medzi dlane tak, aby koleno na tejto nohe nepredbehlo špičku. Druhé koleno na vystretej nohy položíme na zem, špičku takisto položíme a ťaháme vzad, panvu tlačíme vpred a tak natiahneme predné stehno na zadnej nohe. S nádychom vytiahneme paže hore, spojíme dlahe a ideme do záklonu. Vydržíme zopár sekúnd. Vymeníme strany.
polmesiac

# 3.cvik

Plynule prejdeme cez vystreté nohy vpred, ostaneme v predklone. S výdychom pokrčíme kolená a čupneme si. S nádychom opäť vystrieme len nohy, tlačíme zadok hore.
Opakujeme aspoň 4x.
strečing na nohy

# 4.cvik

Prejdeme do pozície child pose – sadneme si na päty, bruško aktívne tlačíme na chrbát a ruky vystrieme pred seba. Dlane zatláčame pevne do podložky, lakte sú vystreté, hlava voľne položená na podložke.
regeneracia

# 5.cvik

Posadíme sa s nohami naširoko od seba. Chodidlá flexujeme a s výdychom ťaháme hrudník k zemi medzi nohy. Ak ťa nepustí rozsah, stačí ak precupitáš prstami na rukách čo najďalej ale chrbát držíš vystretý. Koho pustí rozsah, položí si lakte na zem a uvoľní aj hlavu.
Chvíľočku predýchame a pritiahneme sa k jednému kolenu, opäť vrátime cez stred a to isté k druhému kolenu.
strečing

# 6.cvik

Spojíme nohy, nadvihneme od zeme a ruky podsunieme pod kolená. Vyvesíme hlavu a necháme ju voľne padnúť ku kolenám.
strecing

# 7.cvik

Sadneme si do tureckého sedu, s nádychom vytiahneme ruky čo najvyššie, s výdychom zaguľatíme chrbát, ďalší nádych otvoríme paže a zadržíme dych. S výdychom uvoľníme. Zopakujeme 2-4x.
po cviceni
Posledný výdych ide len k čelu, nasleduje nádych, výdych k srdcu, nádych a s výdychom uvoľnenie.
trening
Ak ti viac vyhovuje video, pusti si ho a natiahni sa po tréningu. ;-)
 
 
Tento krátky strečing si môžeš dať po cvičení, alebo aj len vtedy, ak sa ti cvičiť nechce, ale chceš pre seba urobiť aspoň niečo. ;-)
Tréningy s Di, ale aj inými trénermi nájdeš v našom online fitku Fitshaker:
plan na chudnutie
 
Najprv si zacvič a potom si daj strečing:
10-minútový tréning na brucho od trénerky Diana Hô Chí
VIDEOTRÉNING: Cvičenie na spevnenie zadku a nôh
HIIT cvičenie na spodnú časť tela
Fotka autora
Diana Hô Chí
Inštruktorka vo Fitshakeri

Volám sa Diana Hô Chí, ale väčšina ľudí ma volá Di. Mám dva životy, kancelársky a trénerský. Keďže sama počas dňa zažívam to, čo mnoho z vás, sedím celý deň za PC, pohyb je pre mňa vyslobodením. Od malička som tancovala a pohyb sa stal pre mňa vášňou a závislosťou. Túto moju lásku chcem prostredníctvom mojich tréningov prenášať na čo najviac ľudí. Pretože cvičenie udržiava FIT nielen naše telo, ale čoraz viac ľudí potrebuje vypnúť hlavu, nemyslieť na starosti a práve pozitívna energia, ktorá v nás prúdi počas fyzickej aktivity, vyvoláva úsmev na tvári. Mojim cieľom je dosiahnuť, aby ste nebrali cvičenie ako niečo, čo MUSÍM ale ako niečo čo CHCEM a stalo sa tak súčasťou vášho životného štýlu. Som kondičná trénerka 1. kv. stupňa, licencovaná inštruktorka konceptov: bodyART, BAX, deepWORK, STRONG by Zumba, Jump Bungee Workout, POUND, na fitshaker.sk ma nájdete v progrem SexyBody. Som zároveň držiteľka ocenenia FIT leader 2018 v kategórii skupinový tréner nováčik.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.