Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Monikina premena: „Konečne môžem nosiť veci, ktoré mi roky ležali v skrini.“

cvičenie na doma
Jedného dňa sa mamina troch detí rozhodla, že zatočí s kilami navyše a ukáže im, kto je tu pán! Spolu s kamarátkou sa prihlásila do výzvy a začala sa s nami dennodenne potiť a makať. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a Monika sa už teraz teší zo zdravšieho tela. To, ako večer nezobkať sladkosti, ale aj to, aký bol prvý týždeň cvičenia sa dočítaš v tomto krásnom príbehu :-).

Po troch pôrodoch a kojení troch detí (teraz majú 8, 5 a 2 roky) bol môj metabolizmus úplne rozhádzaný.

Kilá sa na mňa lepili a druhé a tretie tehotenstvo som už začínala vždy s vyššou váhou. Nebola som so sebou spokojná. O Fitshakeri som nikdy predtým nepočula. Na "Plavkovú výzvu" som natrafila na Facebooku. Zaujalo ma to, ale nevedela som sa odhodlať.
Zlom nastal, keď som si vyberala šaty na svadbu, na ktorú sme boli s manželom pozvaní. Šaty, ktoré som predtým nosila mi vôbec nesedeli, niektoré som ani nezapla a v žiadnych som sa sama sebe nepáčila. Zdôverila som sa kamarátke Veronike a ona mi opäť preposlala odkaz na Plavkovú výzvu, a posmelila ma, nech do toho ideme. Tak som sa v poslednej chvíli prihlásila.
chudnutie na bruchu
 

Od začiatku som sa tešila na cvičenie a na to, že idem na sebe pracovať.

Bola som naozaj namotivovaná, najmä keď som si prečítala o všetkých úspešných premenách, ktoré sa žienkam vďaka Fitshakeru podarili. Veľmi sa mi páči, že videá sú 20-30 minútové a tak si viem aj pri troch deťoch nájsť čas a zacvičiť si. Do cvičenia som sa pustila naplno, hoci zo začiatku som fučala a ledva dýchala a po prvom týždni som mala takú silnú svalovicu, že schody a WC boli môj nepriateľ :-D.
Každý deň som cvičila video podľa plánu a pridala som si jedno alebo dve bonusové videá, podľa toho, ako som vládala. Niektoré cviky, ktoré som nedokázala odcvičiť som si nahrádzala jednoduchšími. Stále bojujem s diastázou, takže si cvičenie prispôsobujem tak, aby som si ju nezhoršila.
ako schudnut na bruchu
 

Čo sa týka stravovania...

Sledovaním môjho jedálnička som zistila, že počas dňa málo jem a nedostatok energie som po nociach kompenzovala čokoládami, gumovými cukríkmi a čipsami... Tak s týmto som spravila radikálny koniec. Začala som cez deň viac jesť plnohodnotné jedlá a s nočnou chuťou na sladké som bojovala tak, že som si hneď po večeri umyla zuby, alebo som sa išla obzrieť do zrkadla, aby som si pripomenula, prečo som šla do výzvy :-D.
Keďže nie som moc na diéty a ani tie moderné hyper-zdravé potraviny, ktorých názvy som si musela googliť :-), vyhovovali mi veľmi odporúčania a rady Margit, ktoré sa v podstate zhodovali s mojimi názormi na stravovanie. Doma sme aj predtým jedli "skutočné potraviny" a vždy sme sa snažili stravovať zdravo, tak, aby nám a našim deťom vo výžive nič nechýbalo.
Počas výzvy sme si obľúbili napríklad domácu granolu. No neodopriem si ani slaninu, vyprážaný rezeň, či klasickú domácu bublaninu. Samozrejme s mierou.
Inak bežne jeme pečivo, čerstvú aj grilovanú, či dusenú zeleninu všetkých druhov, ovocie, strukoviny, jogurty, tvaroh, syry, mäso - väčšinou kuracie, naše sladkovodné, mojím ocom chytené ryby, ale aj tuniaka z konzervy, polievky, zeleninové šaláty, vajíčka... Pijeme čistú vodu z vodovodu, prípadne deťom ochutíme ovocnou šťavou, čaje a občas vodou zriedené 100% džúsy... Nejeme takmer žiadne polotovary, nepijeme žiadne sladené nápoje a alkohol si dám len príležitostne.
dieta na chudnutie
 

Vďaka Fitshakeru sa mi podarilo vo výzve schudnúť 7 kíl.

Schudla som 14 cm z brucha, 8 cm z bokov a 3 cm zo stehien. Sama som bola prekvapená rozdielom, ktorý bol vidieť na fotografiách pred a po. Konečne môžem nosiť veci, ktoré mi roky ležali v skrini a cítim sa v nich teraz dobre. Zvýšilo sa mi sebavedomie, som spokojnejšia, som pyšná, že som dokázala poraziť svoju lenivosť :-).
Po skončení plavkovej výzvy som si nastavila novoročnú výzvu 2019 a pokračujem s cvičením. Baví ma prekonávať samú seba a posúvať svoje limity. Stále napríklad nedokážem spraviť poriadne "mužské" kliky. Ale už sa na tom pracuje... :-).
ako schudnúť z brucha
 

Čo by som odporučila dámam, ktoré ešte váhajú zmeniť svoj život?

K tomu môžem povedať jedine to, že je to celé na nich. Ony samy musia chcieť. Nikto sa za ne nerozhodne, nikto to za ne neodcvičí, nikto im nebude denne kontrolovať stravu a servírovať zdravé jedlá. Nik ich nedokáže motivovať, pokiaľ si samy nepovedia, že chcú zmenu.
Takže, žienky, ak ste nespokojné so svojím telom, nie je nič jednoduchšie ako si povedať: „Idem na to!“ Pokiaľ to budete myslieť skutočne vážne a budete vnútorne presvedčené o tom, že chcete zmenu, určite to dokážete ❤️.
rozhovor
Myslím že Monika tento príbeh ukončila za nás. Tešíme sa, že pomáhame ženám, ktoré namotivujú ďalšie kočky k cvičeniu. 
 
Nečakaj na nový rok, nový mesiac či ďalší pondelok. Začni ešte dnes. V našom online fitku Fitshaker máš na výber z cca 500 cvičení, kým začne nová Novoročná výzva 2020, môžeš si pustiť predchádzajúce výzvy alebo si vybrať iný program, ktorý ťa zaujme. Čo to bude? Pilates? Joga? SexyBody? 
domáce cvičenie
 
A tu sú ďalšie premeny:
Silvia má po 40-tke, 2 detičky a podarilo sa jej prácou na sebe schudnúť z veľkosti XL na veľkosť S
Klaudia je trojnásobná mamička. Aký postup zvolila, aby sa jej podarilo po poslednom pôrode schudnúť?
Markétka neschudla ani 1 kilogram, napriek tomu ti jej premena vyrazí dych
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.