Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Monika: „Konečne som si s vami vybudovala zvyk, hýbať sa, cvičiť, robiť niečo pre svoje telo.“

Upokojiť myseľ a telo sa hodí každej z nás. Preto sme si na dnes pripravili krásny rozhovor s Monikou, ktorá s nami absolvovala Harmonickú výzvu 2019.😊 Vyberali sme ho zámerne preto, lebo Monikina rodinka je prekrásnym príkladom, že cvičiť sa dá aj spolu. Ako trávite rodinný čas spolu u vás?

Monika, ako ste sa dozvedeli o Harmonickej výzve a čo bolo pre vás tým rozhodujúcim ÁNO, idem do toho? 😊

O Fitshakeri som sa dozvedela cez Facebook. Kamarátim sa s vami už od r. 2018 a začínala som vtedy tiež Harmonickou výzvou. Natoľko sa mi zapáčila, že som pokračovala s vami aj ďalej Novoročnou výzvou a Výzvou do plaviek. Fitshaker je už takým mojím verným priateľom :-).
Na vašich cvičeniach sa mi veľmi páči tá pestrosť, možnosť výberu cvičení, cvičenie z pohodlia domova, nikam nemusím cestovať. Takže, keď mám chuť, začnem cvičením aj ráno, alebo keď potrebujem na konci dňa vybiť stres, doprajem si cvičenie s Janym, ktoré ma ohromne baví.
A konečne som si s vami vybudovala zvyk, hýbať sa, cvičiť, robiť niečo pre svoje telo. V minulosti som veľakrát začínala rôznymi cvičeniami vo fitkách, ale vždy som to skončila po 2-3 mesiacoch.
cvicime doma
 

Ako si spomínate na svoje prvé odcvičené video, prvý týždeň, dva... Ako ste sa cítili? Mali ste pokojnejšiu myseľ a boli ste viac v pohode?

Keďže som už mala nejaké skúsenosti s jogou a pilatesom, znovu som si to všetko s radosťou zopakovala a cítila som sa veľmi príjemne. Bol to príjemný relax a ja som si navyše celkovú atmosféru zlepšila so sviečkami a aróma vôňami :-).
Joga je najúžasnejšia vec na to, ako sa upokojiť, hlavne svoje myšlienky. I keď v začiatkoch to nie je až také ľahké. Ja som celkovo pohodový človek, len tak ľahko ma nič nevyvedie z miery a myslím, že to je práve aj jogou.
 

Cvičili ste sama, bola to len chvíľka pre vás? Alebo ste mali pri sebe niekoho z rodiny, kto sa k vám pridal?

Prvý rok som cvičila sama, bola to príjemná chvíľka len sama so sebou. Ale v tejto poslednej harmonickej výzve sa ku mne pridal manžel, (ktorému po úraze bola odporúčaná joga a pilates, čiže harmonická výzva padla vhod aj pre neho) a syn.
pilates
 

Wau, to je úžasné, že aj syn cvičil s vami. Pridal sa k vám sám od seba?

Pridal sa ku nám sám, bez toho, aby som ho zavolala. Najskôr sa chodil len pozerať ako s manželom cvičíme a neskôr sa pridal. Tešila som sa z toho, lebo pred dvoma rokmi mu diagnostikovali skoliózu a odporúčali mu cvičiť. Chodila som s ním na rehabilitáciu a keď som videla tie cviky, ktoré s ním robili, boli takmer všetky z jogy.
Mám obrovskú radosť z toho, že som ich oboch inšpirovala.
 

Čo vám výzva dala, ako vás zmenila?

Čo mi vaša výzva priniesla do života? Vybudovala som si krásny zvyk, robiť pravidelne niečo pre svoje telo, lebo pohyb je benzínom pre mozog. Po každom cvičení sa cítim spokojná, vyrovnaná, po dynamických cvičeniach nabitá energiou. Výzva priniesla veľa benefitov celej rodine. Zdravšie sa stravujeme aj vďaka vašim odporúčaniam z výzvy a skvelým receptom a pravidelne cvičíme.
 

S kým si užijete svoju výhru? A kedy sa tam chystáte? 😊

Určite s rodinou. Zaslúžime si to všetci traja :-).
Radi by sme šli v máji, keď bude všetko krásne zelené, teplúčko, aby som si tam mohla pozbierať aj nejaké bylinky a určite dáme aj nejaké prechádzky a túry po okolí.
(Pozn. redakcie: Monika odpisovala na otázky ešte pred vypuknutím aktuálnej situácie a prijatím súčasných nariadení.)
joga
Celej rodine prajeme len krásne dni a veľa zdravia! Ďakujeme za rozhovor! 😊
 
Aj ty môžeš vyskúšať harmonickú výzvu z pohodlia svojho domova. Pondelok 9.11.2020 štartuje už jej tretí ročník, nenechaj si ho ujsť:
výzva
 
Aj tu nájdeš zaujímavé príbehy žien, ktoré sa dali na cvičenie podľa videí na Fitshakeri:
Ako chrípka zmenila pani Ľubici život a ako jej pomohla Harmonická výzva?
Miška (45 r.): „Ja som si tiež myslela, že som už na cvičenie stará, že je už neskoro.“
Peťkina premena (- 4 kg): „V hlave som si nastavila, že budem makať a pôjde to.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.