Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Milan „Docentko“ Sedliak: Vplyv cvičenia na naše hormonálne zdravie

hormonalna rovnovaha

Milan Sedliak, športový vedec, docent na FTVŠ Univerzity Komenského v Bratislave, nám odborne, ale aj prakticky objasnil, čo sú hormóny, ako fungujú aj aké dysbalancie môžu nastať.

Dôležitú úlohu tu zohrávajú cvičenie/pohyb, životospráva, kvalitný spánok. „Keď ste zdraví, telo má optimálne hladiny hormónov.“

Koľko a aký druh cvičenia je (týždenne) optimálny pre zdravie? Cvičiť aj počas menštruácie? Čo pomáha v menopauze? Nutričná deficiencia vo vrcholovom športe a jej vplyv na hormonálne zdravie. Toto sú niektoré zo zaujímavých tém, ktoré sme otvorili.

Príjemné počúvanie!

Okrem rozhovorov s ďalšími odborníkmi a výživovými poradcami u nás nájdeš aj viac ako 1000 cvičebných videí s profesionálnymi trénermi, vďaka ktorým si vieš vytvoriť tréningový plán podľa svojich potrieb!

Poď s nami pracovať na svojej postave a zdraví 💚. Už sa na teba tešíme:

cvičenie doma
Fotka autora
Andrea Peniaková
Inštruktorka vo Fitshakeri

Som inštruktorka cvičení Pilates, Mindfulness Joga a Gravid Joga v Bratislave a online (www.fb.com/cviceniaba, IG: @andrea_mindfulflow). Som tiež maminou 3-ročnej dcérky. Viesť cvičenia mi vždy dávalo veľký zmysel, pretože sú súčasťou starania sa o svoj fyzický aj duševný wellbeing. Postupom času sa stále len viac utvrdzujem, že Pilates aj Joga sú úžasné nástroje na to, ako sa cítiť vo svojom tele dobre, zdravo a vitálne. Či už je to vaše primárne cvičenie, alebo ako doplnok a podpora k ostatným športom a druhom pohybu, ktoré robíte. Teším sa na vás vo videjkách na Fitshakeri!

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.