Všetky

Milan „Docentko“ Sedliak: Vplyv cvičenia na naše hormonálne zdravie

29. sep 2023
Andrea Peniaková
hormonalna rovnovaha

Milan Sedliak, športový vedec, docent na FTVŠ Univerzity Komenského v Bratislave, nám odborne, ale aj prakticky objasnil, čo sú hormóny, ako fungujú aj aké dysbalancie môžu nastať.

Dôležitú úlohu tu zohrávajú cvičenie/pohyb, životospráva, kvalitný spánok. „Keď ste zdraví, telo má optimálne hladiny hormónov.“

Koľko a aký druh cvičenia je (týždenne) optimálny pre zdravie? Cvičiť aj počas menštruácie? Čo pomáha v menopauze? Nutričná deficiencia vo vrcholovom športe a jej vplyv na hormonálne zdravie. Toto sú niektoré zo zaujímavých tém, ktoré sme otvorili.

Príjemné počúvanie!

Okrem rozhovorov s ďalšími odborníkmi a výživovými poradcami u nás nájdeš aj viac ako 1000 cvičebných videí s profesionálnymi trénermi, vďaka ktorým si vieš vytvoriť tréningový plán podľa svojich potrieb!

Poď s nami pracovať na svojej postave a zdraví 💚. Už sa na teba tešíme:

cvičenie doma
Andrea Peniaková
Inštruktorka vo Fitshakeri
Som inštruktorkou cvičení Pilates a Mindfulness Yoga v Bratislave (www.peniakova.com, www.fb.com/cviceniaba). Zacvičiť si so mnou môžeš ale aj cez Fitshaker. 😊 Tiež som lektorkou cvičenia BabyBalance, ktoré je určené pre maminy s deťmi do 3 rokov a ktoré učí správne a hravo stimulovať dieťa po všetkých stránkach. Môj život ma baví a snažím sa žiť úprimne, s radosťou a ľudsky. Tiež sa usilujem žiť s vďačnosťou za to čo už mám, zatiaľ čo pracujem na tom, čo chcem zmeniť a dosiahnuť.

Kategórie

Fitshaker podcastyhormonálny systémhormonálna rovnováhahormonálna nerovnováhacvičenie žiendomáce cvičeniesilové cvičenie