Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Martinka (-13,3 kg): „Tento rok je hlavne o mne, už nie som na konci. O zmene k lepšiemu ja, mojich aktivitách, snoch a cieľoch.“

cvičenie doma

Pri takomto krásnom príbehu ani nechceme zdržiavať úvodom. Martinka sa do výzvy pustila s odhodlaním, so silným cieľom a bola vytrvalá. Táto kombinácia jej priniesla krásne výsledky.

Martinka, vieme, že novoročná výzva je vašou prvou výzvou, ktorú ste odcvičili úplne celú. GRATULUJEME 😊! Chceli by sme sa spýtať, aký je to pocit, dokázať takú úžasnú vec 😊.

Aký je to pocit? Musím povedať, že neopísateľný. Sama som tomu neverila.

Od roku 2017 som začala cvičiť výzvys Fitshakerom. Čo rok, to výzva, ani jednu som nedokončila. No vtedy som ešte nemala váhu 86,5 kg, takže ma to až tak netrápilo.

Rok 2021 bol však pre mňa iný, bola pandémia, v januári sa mi narodila dcérka. Nemala som na seba čas, keďže som slobodná mamina od jej narodenia. Dcérka a rodina boli na prvom mieste, ja som bola až na konci. Vždy som si povedala, že začnem v pondelok alebo zas v novom roku. Začal sa rok 2022, starkému zistili rakovinu, dcérka neustále chorá, takže ani tu som sa nepohla a zas som bola na konci.

V roku 2023 som starkého pochovala, dcérka bola už väčšia, len ja som bola neustále chorá a každý mesiac na antibiotikách, a moja váha sa vyšplhala na 86,5 kg. Snažila som sa cvičiť, raz váha klesla, raz sa vyšplhala hore. Z okolia som vycítila, že si myslia, že som tlstá a riadne pribratá. Keď som povedala, že začínam od pondelka alebo 1. deň v mesiaci, to bolo: „Veď sama tomu neveríš, toľkokrát si to povedala“. To ma veľmi zabolelo a od človeka, ktorý mi je najbližší. Tak som si povedala – a dosť.

Prišiel rok 2024, ja som sa naozaj zaprela a začala cvičiť každý deň podľa Fitshakera, pridala si 30 minút bicykel a 10 000 krokov.

cvicenie doma na chudnutie
cvičenie doma

Šli ste do toho s veľkým odhodlaním 😊. Napadlo by vám, že vaša premena bude taká skvelá? Prezradíte nám, koľko kíl a cm sa vám počas výzvy podarilo schudnúť 😊?

Neverila som, že to pôjde tak rýchlo od nového roka – -13,3 kg, a ak som to dobre zrátala dokopy, -74 cm. Najviac som dala z brucha, ktoré ma trápilo najväčšmi. Zle mi padlo, keď sa ma v potravinách alebo na pohotovosti pýtali: „Jéj, vy ste tehotná, a v koľkom ste mesiaci?“

Teraz vládzem utekať za dcérkou, už ma nebolí koleno a nie som unavená. Určite budem pokračovať v cvičení a aj v tom ostatnom ako od začiatku roka. Stále je čo zlepšovať. Konečne si dokážem zapnúť bundu či si obliecť šaty, ako keď som ešte nemala dcérku. A najkrajšie je, že si to všimlo okolie aj môj priateľ, ktorý mi povedal, že sa do mňa druhýkrát zaľúbil. Tu mi vyšla aj slzička.

Začala som na váhe 86,5 kg a teraz mám 73,3 kg. Viem, že teraz to pôjde ťažšie. No nie váha bude dôležitá, ale centimetre a konečne po 3 rokoch si oblečiem aj plavky a pôjdem na kúpalisko. Mojím snom je mať do konca roka 60 kg.

cvičenie doma s vlastnou váhou
program na cvicenie doma

Po koľkých dňoch, týždňoch ste na sebe začali pozorovať prvé zmeny? A kedy si ich všimlo okolie 😊?

Zmeny som si všimla až po mesiaci, keď sa mi zmenšilo brucho. Prvý týždeň cvičenia s Fitshakerom bol náročný, myslela som si, že to zabalím. Pohľad do zrkadla ma zas nakopol a povedala som si: „Čo ti šibe, Martina, zas chceš počúvať tie urážky a posmešky, že to nedáš a že okolie zas malo pravdu?

Ubehol druhý, tretí až posledný týždeň výzvy a mne bolo ľúto, že sa to už končí. Áno, po výzve som si dala 3 dni pauzu, no pokračovala som zas od 1. marca.

videa na cvicenie doma

Ako ste upravili svoje stravovanie?

Čo sa týka stravy, obmedzila som sladené nápoje, tých som dokázala vypiť kvantá za týždeň. Tiež som obmedzila vyprážané a mastné jedlá, už žiadne fast foody, žiadne sladkosti a dojedanie po malej, žiadne bravčové mäso.

Pridala som ovsené kaše na raňajky, ovocie každý deň, mám vyvážený obed a na večeru si dám proteínový jogurt. Váha išla dole, niekto povie, že rýchlo za taký krátky čas. Ale keď človek urobí zmeny, tak prečo nie.

Nedržím žiadne diéty, nemám kalorický deficit. Už sa nechcem vrátiť k starému ja, bola som ako veľryba, a keď pozerám fotky, zistila som, že vôbec nemám krk. A mrzí ma, že nemám žiadne fotky s dcérkou, kde by som ju držala, hrala sa s ňou. Nerada som sa fotila a to len preto, že som bola tučná.

chudnutie

Na záver nám prezraďte, či ostávate cvičiť aj naďalej s Fitshakerom a aké sú vaše ďalšie fitnes plány 😊.

Musím sa poďakovať ľuďom, čo za týmto projektom stoja, za úžasnú motiváciu ❤️, dokonca som sa prihlásila na ČSOB minimaratón (4 km) a aj na májový pobyt s babami a s Maťom Olejárom.

A viete, čo si teraz uvedomujem? Že tento rok to nie je len o dcérke, rodine a práci.

Tento rok je hlavne o mne, už nie som na konci. O zmene k lepšiemu ja, mojich aktivitách, snoch a cieľoch.

O spoznávaní nových ľudí. Už to nie je stereotyp ako kedysi. A keby žil môj starký, bol by na mňa určite hrdý ❤️.

kardio cvicenie doma

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Martinka.

cvičenie online
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.