Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

We lift Together: Jeden bez druhého si tréning už ani nedokážeme predstaviť!

Premýšľala si niekedy, aké by to bolo, spojiť lásku k partnerovi a športu? Aké by to bolo, robiť všetko spolu, dosahovať ciele, tráviť čas pri aktivite, ktorú miluješ a ako bonus – vyzerať fantasticky? Ak po tom túžiš, no predstaviť si to nevieš, ukážeme ti dokonalý príklad fitness páru „ako z titulky“, ktorý začínal presne tam, kde si bola ty a tvoja polovička! :-) Prečítaj si príbeh Patris & Stanleyho, ktorých pozná celé Slovensko ako We lift Together!

Pre fanúšikov fitness & zdravého životného štýlu nie sú Patris & Stanley neznáme mená. Už vôbec nie vaša značka We lift Together. Ak by sa ale predsa len našiel niekto, kto o vás nikdy nepočul, ako by ste sa mu predstavili?

Sme mladý posadnutý pár, ktorý spája obrovská vášeň k športu. A to najmä v oblasti fitness, zdravého životného štýlu, voľnočasových aktivít, ale aj zdravých a zároveň chutných receptov. :-)
we lift together
 

Kedy a ako ste si našli cestu jeden k druhému a kedy sa začala vaša spoločná cesta za krásnym a zdravým telom?

Ako veľa vecí, aj naše stretnutie sa odohralo náhodne (i keď ani jeden z nás na náhodu neverí ;-D). Zoznámila nás naša spoločná kamarátka a onedlho sme na seba natrafili vo fitku, kde sme spolu začali následne trénovať a rýchlo sme si k sebe našli cestu aj mimo fitnesscentra.
 

Mali ste k pohybu pozitívny vzťah vždy, alebo ste si ho vybudovali neskôr?

Obaja sme boli od malička športové typy - Patris sa roky venovala bojovým športom a Stanley našiel záľubu v cvičení už v 15-tich. Môžeme teda povedať, že práve vďaka športu sa naše cesty skrížili.
 

Predpokladám, že takýto „fitness modelkošovia“  ako z titulky ste neboli vždy. Ako si spomínate na začiatky?

Samozrejme, začiatky bývajú väčšinou ťažké, človek sa musí vypracovať a oťukať. Spočiatku sme sa v gyme hanbili fotiť a shootingy sme si plánovali v časoch, kedy bolo vo fitku najmenej ľudí. Časom si na nás ľudia zvykli, takisto ako aj my na nich. Teraz je pre nás fotenie už samozrejmosťou, ktoré aspoň predlžuje pauzy medzi sériami. :-D
plank
 

Aké sú podľa vás výhody cvičenia so svojou polovičkou?

Toto by mohol byt článok sám o sebe. Je toho naozaj veľa. Spoločne sa ťaháme, podporujeme, pri cvičení a foteniach si užijeme kopec srandy. Jeden bez druhého si tréning už ani nedokážeme predstaviť. Je to totiž neoceniteľné, ak je Váš partner a najlepší kamarát zároveň aj sparing partnerom.
 

Je vždy všetko spolu „ružové“? Alebo aj pri cvičení, či varení vznikajú nezhody či hádky?

Ďalšia téma, ktorá by mohla mať vlastný článok. :-D Ale nie, žartujeme. Celkom dobre spolu ladíme, i keď obaja sme osobnosti, ktoré si radi presadzujú vlastný názor. V 99-tich percentách sa dopracujeme ku kompromisu, z ktorého vznikajú úžasné nápady.
patris
 

Mnohé páry si cvičenie spolu nevedia predstaviť. Buď cvičí len jeden z nich, prípadne si cvičí každý svoje. Čo by ste odporučili tým, ktorí začať chcú, no nevedia ako?

Ako sme už spomínali vyššie. Je to všetko o kompromisoch. Ak chcú partneri spolu tráviť čas, môžu ho tráviť kdekoľvek. Aj v posilke. Ak sa jeden z nich už nejaký ten čas cvičeniu venuje, je to o to jednoduchšie zaučiť svoju polovičku. Prípadne, ak sú obaja partneri v tejto oblasti neznalí, môžu využiť služby profesionála. Napríklad Stanleyho, ktorý sa špecializuje na cvičenie a tréningy pre dvojice a páriky. ;-)
 

Líši sa váš tréning? Alebo zvládate všetky jeho časti spolu?

Snažíme sa o to, aby sa líšil čo najmenej. Je jasné, že pre zachovanie mužských a ženských proporcií je potrebný aj rozličný prístup, ale vždy sa dá nájsť nejaká alternatíva, aby sa naše tréningy čo najviac podobali.
fitness
 
posilka
 

Ako motivujete jeden druhého?

Ono to ide tak nejako samo. Ak sa nám nechce ísť cvičiť, stačí, ak sa o tom začneme iba baviť a zrazu balíme tenisky a o pár minút sme už v gyme. Veľkú úlohu zohráva aj naša stránka We lift Together, ktorá nás motivuje v tom smere, aby sme nesklamali svojich fanúšikov. :-)
 

Kto kraľuje vo vašej kuchyni?

Myslíme, že fungovanie v kuchyni máme pekne podelené, ale závisí to od toho, kto sa chystá ukuchtiť aj nejaký ten zdravý koláčik. V tom prípade sa ten druhý dostáva do pozície asistenta šéfkuchára. :-D
zdrave recepty

 

Kedy vznikla myšlienka navrhnúť si vlastnú kolekciu fitness oblečenia?

Chceli sme viac ukázať, že patríme k sebe, a to nielen vo fitku. Tak sme si navrhli zopár vlastných kusov oblečka, ktoré onedlho naši fanúšikovia chceli nosiť s nami. Je to super pocit, keď na ulici stretneme človeka v našom oblečení. :-)
 

Viem, že si na materiáloch, dizajne a spracovaní dávate veľmi záležať. Čo všetko musí spĺňať kúsok oblečenia, ktorý vypustíte do sveta so svojou značkou?

Presne tak, pri všetkom, na čom sa podieľame, si dávame veľmi záležať a chceli sme, aby to tak bolo aj pri našej kolekcii oblečenia. Naše veci sú vyrobené, šité a potlačené na Slovensku. Každý jeden kus prejde našou kontrolou a je balený s láskou, čo je cítiť vo finálnom produkte. :-)
tricka we lift together
 

Kde čerpáte inšpiráciu na všetky fajnové receptíky, ktoré nájdeme na vašom blogu a Instagrame?

Častokrát improvizujeme, čo sa nám aj občas vypomstí a nepodarky skončia v koši. Keď sa však podaria, o to originálnejšie sú. :-)
Nápady čerpáme odvšadiaľ. Napríklad aj zo starých kuchárok a snažíme sa vytvoriť zdravšie verzie známych receptov a koláčov.
láska
 

Páry, ktoré spolu cvičia a makajú by mali spolu aj oddychovať a relaxovať. Akú formu odporúčate a prečo?

Šport. Ale nieee, my osobne preferujeme skvelé párové masáže, výletíky, občas nejaké to kino a vychutnávanie si skvelého jedla pri romantickej večeri. ;-)
masáž
 
spoločný kúpeľ
 

Aké záujmy máte okrem cvičenia a ako radi trávite čas?

Počas nášho vzťahu sme nazbierali naozaj veľa zážitkov. Je to z časti aj vďaka našej stránke, ktorá nás "núti" prinášať stále nove veci. Raz za čas skúšame aj poriadne extrémnosti ako zoskok z lietadla, potápanie sa s korytnačkami či jazda vo vysokorýchlostnom člne po otvorenom mori... Život musí byť jednoducho o zážitkoch. ;-)
dovolenka
 
cyklistika
 
turistika
 

Aký je váš recept na zdravie, úspech a lásku? Čo by ste na záver odkázali všetkým Fitshakeráčkam a ich polovičkám? :-)

Podľa nás je človek naozaj šťastný, ak robí to, čo ho baví, čo ho napĺňa a ak miluje celým svojim srdcom. To ostatné už príde samo. :-)
vášeň
Patris & Stanleymu zo srdca ďakujeme za to, že si popri náročných tréningoch, návrhu kolekcie, potápaniu s korytnačkami a ďalších aktivitách našli čas na odpovede! Prajeme im veľa lásky, skvelých nápadov a spokojných fanúšikov, zákazníkov a klientov. :-)
 
Prečítaj si aj ďalšie inšpiratívne rozhovory:
Rozhovor s fitness párikom Gabi Švorcovou a Frantom Hofmanom
Fit môžeš byť aj po 60-tke!
Začni chudnúť po pôrode
Fotka autora
Baška Línek
Redaktor vo Fitshaker

Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych. Milujem hory, jógu, bike, bežky, dlhé prechádzky, beh, turistiku, komiksy, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov. Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.