Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kika (- 15 kg): „Predtým som tak nevládala, aj po schodoch vyjsť mi robilo problém, aj lenivá som bola.“

Občas stačí len začať. Presne tak to mala Kika − povedala si dosť, začnem na sebe makať 😊. Výsledok? Krásnych 15 kíl dole. Nie, nie je to nemožné, aj ty môžeš byť ako Kika, môžeš prestať začať hľadať výhovorky a dôvody, prečo nie. Pusti sa najprv do rozhovoru a potom do svojej premeny 😊.

Začiatky sú vždy ťažšie, ide to však, ak má človek pevnú vôľu. Ako to bolo s vami, Kika? Keď ste v decembri začali, boli ste skalopevne presvedčená, že to zvládnete?

Moje cvičenie sa nezačalo presne v decembri, ale tak koncom februára. Určite som nebola na sto percent presvedčená, že to zvládnem, no bola som pevne rozhodnutá, že do toho idem a, samozrejme, že dám do toho všetko.

Koľko kg a cm sa vám podarilo schudnúť od začiatku roka 😊?

Presne je to 14,7 kg a centimetre, žiaľ, neviem, nemerala som sa, ale určite dosť, keďže bruško mi pekne išlo dole.
ako schudnem
 

Vaša premena je krásna a viditeľná na prvý pohľad, ako ste sa počas tohto polroka stravovali? Mali ste upravenú stravu, alebo ste pokračovali v tom, čo ste mali nastavené predtým?

Samozrejme, k cvičeniu patrí aj upravená strava, ja som si ju upravovala podľa seba, veľa receptov som si vyhľadala na internete a tiež som sa inšpirovala knižkou, ktorú som si objednala − Fit recepty od Lucky Wagnerovej.
 

Aké tréningy a videjká u vás prevládali najčastejšie? HIIT? Dianka? Alebo pilates s Andrejkou 😊?

Všetky tréningy mi prirástli k srdcu, ale najviac Dianka a Maťko Olejár, a keď som sa chcela trošku ponaťahovať a zrelaxovať, Andrejka to vyriešila, pri nej sa moja myseľ a telo upokojili.
ako schudnut z brucha
 

Ako sa teraz cítite? Ste spokojná? Šťastná? Ako sa cíti človek, ktorý dokázal taký veľký kus cesty zvládnuť na jednotku 😊?

Ako sa cítim? Som šťastná, spokojná, cítim sa skvelo a hlavne sexi. Celé moje okolie pozitívne reagovalo na moju zmenu a veľmi mi to prialo a mnohí sa aj inšpirovali, že keď človek chce, dá sa to dosiahnuť. Predtým som tak nevládala, aj po schodoch vyjsť mi robilo problém, aj lenivá som bola. No táto plavková výzva ma úplne dostala, rozhodla som sa ísť do toho a urobiť všetko pre to, aby som sa cítila lepšie. A podarilo sa.
cvicenia na chudnutie
 

Čo by ste poradili žienkam, ktoré to zakaždým po pár dňoch vzdajú a už sa k cvičeniu nevrátia? Ako vytrvať 😊?

Čo im povedať? Hlavne ony samy si musia veriť, že to zvládnu. Samozrejme, aj u mňa boli začiatky ťažké, ale vždy som sa samej seba spýtala, či naozaj chcem takto navždy vyzerať, alebo sa prestanem ľutovať a plakať do vankúša a zdvihnem svoj lenivý zadok a niečo pre seba urobím. Som rada, že ten môj lenivý zadok a moje sebapresvedčenie ma nesklamali a spolu sme to zvládli 😊.
ako sa zbavit tuku na bruchu
 
Ďakujeme Kike, že si našla čas na zodpovedanie našich otázok a podelila sa so svojím príbehom. Držíme jej na jej ceste naďalej palce a rovnaké odhodlanie prajeme aj vám ostatným. Poďte schudnúť aj vy, naše výzvy na chudnutie sú vyskladané pre všetky ženy tak, aby ju zvládli (pre začiatočníkov vždy ponúkame ľahšie varianty, pre pokročilejších náročnejšie, nech si každý vyberie to svoje). Okrem toho v našom online fitku nájdeš ďalšie fit programy, zamerané aj na tvarovanie postavy, cvičenia pre zdravý chrbát, kardio tréningy a iné:
ako schudnut doma
 
Prečítaj si aj o ďalších fantastických premenách:
Petra: „Od skončenia výzvy si držím svojich 55,5-56 kg. Toľko som mala naposledy asi na strednej škole.“
Erika: „Ja osobne mám najradšej, keď pri tréningu vydám zo seba všetko.“
Silviina premena: „Môjmu starému ja by som odkázala, nech sa už nikdy v živote nevracia.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.