Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kde si zdravo a chutne zamaškrtiť, zajesť a nakúpiť? – ŽILINA

zdravé maškrty
Či už si Žilinčanka, študuješ tu, dovolenkuješ alebo je Žilina tvojou krátkou zastávkou, tipy na dobrý obed, kávičku a zdravý koláčik sa ti určite zídu! Preskúmali sme za teba, čo ponúkajú tie najobľúbenejšie žilinské podniky a obchodíky. Tu nájdeš našich favoritov, ktorých by si pri potulkách mestom určite nemala obísť.

1. Fresh and Tasty

Najesť sa rýchlo a zdravo počas prestávky v práci alebo v škole? Že to nejde dohromady? Aj my sme boli na pochybách, kým sme neochutnali dobroty z Fresh & Tasty! Čerstvé šaláty, ktoré si namiešaš sama, výživné polievočky, perfektné hlavné jedlá a zdravé dezertíky. Priamo v Auparku nájdeš medzi „fast foodmi“ jeden, kde si určite pochutnáš.  Nezáleží na tom či ješ všetko, si vegetariánka alebo celiatička. Vždy sa nájde niečo vhodné a navyše bez výčitiek. Maličkosť na záver, ktorá nás dostala – šalátiky a ovocné poháre so sebou. Do kabelky ako stvorené! Jednoducho tak vyriešiš desiatu, olovrant alebo raňajky, keď nestíhaš.
fresh-and-tasty-2

2. Cafe Gusto – Earth friendly bistro

Po návšteve Cafe Gusta sme si istí, že fráza „Nedá sa vyhovieť všetkým“ nemôže byť pravdivá! Podnik, ktorý je rajom pre všetkých vegan, raw, gluten-free a fitness nadšencov sa právom pýši spojením „Earth friendly“. V príjemnom prostredí si môžeš vychutnať koláčik, rýchly obed alebo snack či experimentovať s dobrotami, ktoré si ešte neochutnala. Vďaka praktickým baleniam plnohodnotných jedál a snackov sa už nikdy nebudeš môcť vyhovoriť na to, že nemáš čas. Všetko ti vojde pohodlne do kabelky.
cafe-gusto

3. Kvetiareň

Koncept kvetinovej kaviarne je perfektným nápadom! Nevieme si predstaviť krajšie miesto na rande než v kvetiarničke, kde sa spája výnimočná ponuka dobrôtok a neobyčajných nápojov s nádhernými živými kvetmi, ktorými môžeme byť ihneď obdarované. Okrem krásneho prostredia nezabudli šikovníci ani na bezlepkáčov a veľkých maškrtníkov. Parádna ponuka nápojov ťa zohreje aj v najtuhšej zime, osvieži v najväčšej horúčave a prekrásne kvety ťa prenesú na akékoľvek výnimočné miesto, ktoré ti určite pripomenú.
kvetiaren

4. Cukráreň Evellin

Premýšľala si niekedy, kam by si si zašla pochutnať na fantastickom koláčiku po nákupoch s kamarátkami, cez víkend s detičkami alebo na rande s polovičkou? My ti jednoznačne odporúčame cukráreň Evellin. Prekrásne vyzerajúce koláčiky v sebe neukrývajú žiadne podfuky. Lacné suroviny nemajú pri prísnych nárokoch tímu cukrárne šancu. Naše srdce si získali svieže koláčiky s tvarohom, mascarpone a čerstvým ovocím. Mňam! Vaše srdcia si možno ukradnú bezlepkové a DIA zákusky, fantastické poháre, alebo výborná káva či svieže drinky. V Evellin nezabudli na nikoho. :-)
cukraren-evelin

5. Verticcio

Nie každé mesto sa môže pochváliť tým, čo Žilina – vlastná pražiareň kávy! Ak kvalitnú kávu zbožňuješ tak ako my, určite by si nemala vynechať Verticcio. V predajničke na Bulvári nájdeš skvelý výber kávy, čajov a všetkého, čo budeš na dokonalú šálku kávy potrebovať. Bez ohľadu na to, či si chceš kúpiť balenie kávy, vziať si coffee 2 go so sebou cestou do práce alebo školy, môžeš si byť istá, že bude úžasná. Určite ti ju totiž pripravil skutočný odborník. Musíme ťa ale upozorniť, že káva na mlynčeku sa každý týždeň mení. Môže sa tak stať, že Verticcio budeš navštevovať veľmi často. Objavovaniu nových chutí sa proste nedá odolať!

verticcio-1

6. Vege Bistro a Cafe Slnečný dvor

„Zdravo stravovať sa dá aj bez utrpenia zvierat.“ Takto zhrnula myšlienku, kvôli ktorej vzniklo toto bistro jeho majiteľka a my jednoznačne súhlasíme. Dodali by sme jedine, že takéto "jedlo bez krutosti" je navyše aj úžasne chutné. Šikovný tím si dáva každučký deň záležať na tom, aby si si mohla vybrať spomedzi polievky, dvoch hlavných jedál, dezertíkov a šalátov. Mysleli dokonca aj na to, že cez obednú prestávku sa ponáhľaš a nie každý deň si rovnako hladná. V Slnečnom dvore sa vďaka tomu môžeš cítiť ako doma – sama si naberieš koľko zvládneš zjesť z toho, na čo máš práve chuť :-).

vege-bistro

7. SanusVita

Každý v Žiline pozná Bulvár – ulicu Antona Bernoláka. Práve na tejto ulici nájdeš obchodík so zdravými potravinami, v ktorom si nakúpiš aj za pár drobných. Je to tak kvôli skvelým cenám a tiež šikovným mladým ľuďom, ktorí to tam majú pod palcom. S nadšením ti poradia a ty si nakúpiš len to, čo chceš a potrebuješ, nie to, čo ti ktosi nanúti. Svoju kuchyňu môžeš obohatiť o kvalitné suroviny, nápoje, sušené plody, zdravé dochucovadlá a o ďalšie super vychytávky. Nájdeš tu dokonca aj prírodnú kozmetiku, knihy a (náš tip) parádne maškrty. Bez ohľadu na to, či sa radíš k fit nadšenecom, celiatikom, vegánom, diabetikom alebo inej špecifickej oblasti. V Sanuse nakúpi skutočne každý.

sanus-vita-3

Veríme, že ti naše tipy pomohli a do nejakej z vybraných prevádzok aj zájdeš. Poraď nám svoje obľúbené podniky v tvojom meste a my si s nimi radi pokecáme a odporučíme ich ďalším Fitshakeráčkam, ktoré o nich možno nevedeli. Určite budú vďačné. A my tiež :-)!

Príjemné vychutnávanie :-).

banner-fitness-zapisnik3
Fotka autora
Baška Línek
Redaktor vo Fitshaker

Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych. Milujem hory, jógu, bike, bežky, dlhé prechádzky, beh, turistiku, komiksy, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov. Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.