Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Júlia (-33 kg): „Prvý mesiac bol asi najťažší, nevidela som hneď tú zmenu.“

chudnutie

Keď sledovanie ručičky na váhe vystrieda skvelý pocit z cvičenia, vytvoril sa v tele návyk 😊. Julke začal robiť pohyb radosť a každý deň sa tešila na cvičenie, pohyb či prechádzku. A to je skvelé, pretože zmena postavy a úbytok váhy na seba nedali dlho čakať 😊.

Julka, váš rok 2021 bol rokom zmien, je to tak?

Áno, bol to zaujímavý rok.

Začala sa táto vaša premena klasicky novoročným chudnutím? Kedy ste si povedali, že od prvého januára idete do toho? Alebo to prebiehalo úplne inak?

Snažila som sa začať cvičiť už skôr, ale občas chýbala vôľa, potom zas niečo iné. Nevedela som sa nakopnúť. Nebolo to klasické novoročné predsavzatie.

Začali ste úplne radikálne alebo ste na to šli postupne a pozvoľna?

Pri mojej začiatočnej váhe to vyzerá, že radikálne 😅. Ale nie, šla som na to postupne. Potrebovala som si vytvoriť návyk na cvičenie. A to som nevedela hneď a zaraz.

Upravili ste teda aj jedálničiek? Pridali doň zdravé dobroty alebo ste sa zdravo stravovali stále?

Moja životospráva nebola práve najlepšia. Buď som sa prejedla, alebo som zabúdala jesť. To bol veľký problém. Teraz sa už snažím jesť pravidelne a zdravšie. Hoci občas si aj zamaškrtím a objednám si pizzu a hranolky 😅.

Teraz je v mojom jedálničku rozhodne viac zeleniny a často sa aj inšpirujem vašimi receptami. Kamarátka zas rada vypeká zdravé koláče od vás. To k nej vždy rada zájdem 😊.

Koľko kg sa vám teda za rok podarilo schudnúť?

Vyše 30 kíl. A verím, že to ešte pôjde dole.

Ako vyzerá váš tréningový plán? Koľkokrát do týždňa cvičíte a dopriavate si aj rest day?

Väčšinou 5 dní. Každé ráno pred tým, ako idem do práce. Povzbudí ma to a dodá energiu 😊. Zvlášť mám rada tabatu. Vo voľnom čase som zas začala chodiť na dlhšie prechádzky so svojím štvornohým parťákom Robinom. 15-16 km je už pre nás nič 😊.

Ako by ste podporili alebo motivovali žienku, ktorá po mesiaci cvičenia a zdravej stravy nevidí na sebe žiadne veľké zmeny?

Mesiac je podľa mňa ešte krátky čas, treba vytrvať, vytvoriť si správne návyky a hlavne nepozerať každý deň na váhu 😅.

Máte nejaké tajomstvo, ako sa vám podarilo uspieť a vytrvať?

Prvý mesiac bol asi najťažší, nevidela som hneď tú zmenu. Koľkokrát som sa musela nútiť do cvičenia. Nechcelo sa mi. Ďalší mesiac to už išlo ľahšie a potom som si zrazu uvedomila, že sa každý deň teším na cvičenie. Bola som so sebou spokojná, koľko už vládzem. Pozrela som si staršie fotky a tam už bolo vidieť zmenu. Aj keď sa ručička na váhe občas nepohla, ja som sa cítila lepšie a už mi nešlo ani tak o váhu, ale o môj pocit. Dokonca aj svalovicu som si začala užívať 😅.

Začni pracovať na svojej premene aj ty. Pridaj sa do výzvy, ponúkame ti návod, ako na to:

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.