Všetky

Jednoduchá sladká batatová polievka s hruškou

Recepty
30 min
4 porcie
batatová polievka
Potrebujeme:
  • 1 lyžicu olivového oleja
  • pór
  • 2 stredne veľké bataty
  • 500 ml vývaru
  • 1 hrušku
  • 2 lyžičky nastrúhaného zázvoru
  • morskú/himalájsku soľ

Mám pre teba super tip na jednoduchú jesennú polievku. Je zdravá, výživná a pripravíš ju za 30 minút. Neobsahuje mliečne výrobky a vyrobená je iba z piatich ingrediencií!

Ako na to?
1
V hrnci si zohrejeme olej a dozlata opečieme na kúsky nakrájaný pór. Pridáme na kocky nakrájané bataty, zalejeme vývarom a varíme.
2
Keď sú zemiaky uvarené, pridáme na kocky nakrájanú hrušku, zázvor a soľ a všetko spolu rozmixujeme dohladka. Konzistenciu si môžeme upraviť podľa vlastnej chuti. Ešte chvíľku povaríme a môžeme servírovať.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

139 kcal

586 kJ

T:

2 g

B:

2 g

S:

27 g

V:

2 g

zdrava batatova polievka

Nech ti chutí 😊.

Ulahoď svojmu telu nielen skvelým jedlom ale tiež pohybom. Práve pre teba pripravujeme našu výzvu Harmóniu tela a duše 2023.

Čaká na teba 35 dní plných príjemného cvičenie jogy a pilatesu. Začíname už 6.11. tak neváhaj a zapoj sa ešte dnes.

výzva
Antónia Smetanková
Redaktorka vo Fitshaker
Jedlo a fotografia je úžasný kreatívny priestor, v ktorom rada tvorím, experimentujem, skúšam nové veci a rada sa s nimi podelím. Varenie ma baví a je to moje hobby. Vyrastala som na dedine, preto dávam prednosť domácim sezónnym surovinám a poctivým výrobkom. Uprednostňujem jednoduchú prípravu a dostupné suroviny, spájam tradičné s moderným a milujem voňavé korenie. Pestrosť a farebnosť pokrmov ma zaviedlo na cestu fotografie jedla a všetkého čo je s ním spojené. Môj blog: pekneajedlo.blogspot.cz

Kategórie

ReceptyBezlaktózovéPolievkyRýchle obedy či večere do 30 minút