Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kristínka (- 5 kg): „Chcela som zistiť, čo dokážem a kam sa môžem pravidelným cvičením a dobrou stravou posunúť, a to nielen fyzicky“

cvičenie doma

Kristínka, povedz nám niečo o sebe, čo máš rada, aké máš hobby a aký si mala odmala vzťah k športu 😊 .

Ahojte, fitshakeráci! Som taký bežný človek, väčšinu dňa trávim v práci, potom sa venujem domácnosti, rodine a psíkovi. Tieto bežné dni som si chcela spestriť a presne vtedy som objavila Fitshaker a cvičenie s vami, ktoré dnes považujem za svoj koníček.

Odmala ma lákal tanec a tomu som sa zopár rokov venovala. Dodnes pri tanci a hudbe cítim neskutočný príval energie a radosti 😊.

Veľa ľudí si pri tvojej fotke pred premenou povie, prečo si sa do projektu premena prihlásila, keďže máš krásnu postavu 😊. Povedz nám, aký bol tvoj cieľ?

Ďakujem pekne za kompliment. Myslím si, že my ženy sme dosť sebakritické, a aj ja osobne som videla a vidím miesta, na ktorých sa vždy dá pracovať. Musím spomenúť, že pred týmto projektom som s vami cvičila pravidelne už 4 mesiace a práve počas nich sa mi podarilo zhodiť najviac kíl.

V prvom momente, ako som videla dotazník na projekt premena, som si pomyslela: „Prečo nie? Veď aj tak ma nevyberú.“ Jedného dňa v práci, takto pred rokom, mi zazvonil telefón a bol to Fitshaker. V tom momente som zabudla aj svoje meno 😄. Dovtedy som neuvažovala nad dôvodom, prečo som sa prihlásila – iba som to urobila.

Neskôr som si uvedomila, že je to obrovská príležitosť, a brala som ju ako svoju vlastnú výzvu.

Chcela som zistiť, čo dokážem a kam sa môžem pravidelným cvičením a dobrou stravou posunúť, a to nielen fyzicky.

január 2023

jún 2023

Podarilo sa ti splniť svoj cieľ počas dvoch výziev s Fitshakerom 😊?

Mojím jediným cieľom od začiatku premeny bolo dodržiavať cvičenie 100 % a naozaj dbať na vyváženú, zdravú stravu. Zamerala som sa skôr na tréning sebadisciplíny než na úbytok kilogramov a centimetrov a sama som bola na foteniach zvedavá, či uvidím rozdiel pred a po.

Takže áno, podarilo – cvičila som poctivo a v jedle som síce mala zopár prešľapov, ale brala som to tak, že som tiež len človek.

január 2023

jún 2023

Zaujíma nás aj tvoje stravovanie, zmenila si ho nejako alebo si sa dala inšpirovať napríklad stravovacími videami 😊?

Od začiatku svojej cesty som pozorne počúvala každého hosťa v jednotlivých výzvach a stravovacích videách. Skúšala som veľa receptov z Fitshaker blogu aj z vašich kníh.

Prvý raz v živote som vlastne začala premýšľať nad tým, čo si dávam na tanier, a nebolo mi to jedno. Celkovo som zvýšila príjem ovocia a zeleniny, obmedzila sladkosti a junk food (čo bolo pre mňa najťažšie, lebo som milovníčka pizze a hamburgerov).

Na raňajky som pečivo vymenila za rôzne kaše, biele jogurty. Na obed som pridala zeleninovú prílohu namiesto tých bežných. Nebola to žiadna veda, ale myslím, že aj takéto malé kroky mi pomohli.

program na cvicenie doma

Ako si si celý projekt, fotenie, cvičenie a iné užila? Páčil sa ti polrok s nami 😊?

Som veľmi vďačná, že ste si ma vybrali. Spoznala som skvelých ľudí, od mojich spolubojovníčok, s ktorými sme sa postupne zblížili, až po Fitshaker tím – ľudí, ktorí naozaj milujú svoju prácu a je to aj vidno.

Fotenia boli pre mňa výzva, keďže patrím skôr k hanblivejším, nenápadným ľuďom 😄. Samozrejme, boli to aj náročné časy. Vedela som, že to nemôžem vzdať a že chcem sama vidieť nejaký pokrok. Že je to úžasná príležitosť, vďaka ktorej môžem aj iné žienky motivovať a byť dôkazom, že sa to dá zvládnuť. Veľakrát som musela zaťať zuby a jednoducho makať, makať...

Motivácia a správne nastavenie je niečo, čo majú mnohé žienky len chvíľku, z rôznych dôvodov ich potom strácajú. Ako ich však nestratiť? Ako sa to podarilo tebe 😊?

Som človek, ktorý sa do niečoho pustí buď naplno, alebo vôbec. Ku všetkému odjakživa pristupujem veľmi zodpovedne. K mojej motivácii v premene, samozrejme, prispelo aj to, že som bola „na očiach“ a že v celom procese som nebola sama a cítila som podporu okolia.

Na otázku, ako nestratiť motiváciu, odpoveď, bohužiaľ, nemám a rada by som ju mala. Sama sa musím bežne reštartovať, pripomínať si svoje dôvody a tú motiváciu hľadať. Pre mňa je to dlhodobý proces, keď nestačí iba schudnúť kilá a môžem sa vrátiť k starým zvykom. Snažím sa to brať tak, že aj keď zídem z cesty, treba sa vrátiť čo najskôr späť a netreba si to vyčítať 😊.

Keďže sa blíži novoročná výzva, zaujíma nás, či budeš jej súčasťou aj ty 😊.

Budem úprimná, po skončení projektu som zvoľnila tempo a moja postava nie je úplne taká, akú ju vidíte na fotkách. Aj preto sa chcem zapojiť do novoročnej výzvy. Teším sa na nové cvičiace aj stravovacie videá, super komunitu ľudí a extrémnu dávku motivácie od vás všetkých 😊.

V januári štartujeme NOVOROČNÚ VÝZVU 🤩!

Čaká na teba nielen nádielka nových tréningov, ale aj motivačné a stravovacie rozhovory s odborníkmi. Táto výzva ťa naozaj od začiatku roka poriadne nakopne a rozpumpuje tvoju energiu. Nezabudni, začíname už 8. januára.

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.