Všetky

Fantastický recept na ovsené muffiny s čučoriedkami

Recepty
4. aug 2023
Viktória Janov
20 min
12 ks
ovsene muffiny recept
Potrebujeme:
  • 1 väčší banán, cca 200 g
  • 1 väčšie vajíčko
  • 150-200 ml mlieka, môže byť aj rastlinné
  • 150 g pomletých ovsených vločiek
  • 1 kypriaci prášok bez fosfátov
  • 20 g kvalitného kakaa
  • 120 g čučoriedok
  • 20-30 g postrúhanej horkej čokolády na posypanie (nemusí byť)

Receptov na dobré muffiny nikdy nie je dosť, však? Počas leta sú super, pretože si ich mô-žeme zobrať na výlety a vlastne kamkoľvek so sebou. V recepte sú použité čučoriedky, možno však použiť aj iné bobuľové ovocie.

Ako na to?
1
V miske vidličkou popučíme banán a pridáme vajíčko. Poriadne premiešame a pridáme mlieko. Pridáme najprv 150 ml mlieka, a ak po zmiešaní so suchými surovinami bude konzistencia hustejšia, doplníme zvyšok mlieka.
2
V druhej miske zmiešame pomleté vločky, kypriaci prášok a kakao.
3
Opatrne zmiešame obe zmesi a pripravíme si formy na muffiny. Výbornou voľ-bou sú silikónové, ktoré sa nemusia potierať a muffiny sa z nich ľahko vyklo-pia.
4
Naplníme košíčky cestom asi do polovice. Do stredu každého dáme 1-2 čučo-riedky a zalejeme cestom do 3/4. Vrch posypeme čučoriedkami, a ak chceme, aj postrúhanou čokoládou.
5
Pečieme na 180 ˚C cca 20 minút. Po vychladnutí muffiny vyklopíme.

Tip: V recepte nie je použitý cukor, pretože banán a čokoláda nám cesto osladia. Ak však preferujeme sladšie cesto, môžeme si ho osladiť či už medom, alebo trsti-novým cukrom. Postačí nám 30 g.

Výživové hodnoty na 1 ks:

115 kcal

485 kJ

T:

3 g

B:

3 g

S:

18 g

V:

2 g

muffiny s čučoriedkami
čučoriedkové muffiny

Príjemné maškrtenie 😊.

Okrem skvelých receptov na našom blogu si už o chvíľu môžeš začať užívať aj ďalšiu výzvu! Už 4.9. totiž štartujeme Reštart po lete ! Poď sa pridať a vyformuj svoju postavu snov. Bude to spoločná, energiou nabitá jazda, ktorá ťa zaručene bude baviť. Už sa na teba tešíme ❤️!

cvičenie doma pre ženy
Viktória Janov
Redaktor vo Fitshaker
Volám sa Viki a som fotografka a blogerka. Mojím najväčším hobby je okrem jogy a cvičenia aj varenie/pečenie a fotenie, takže Fitshaker je super miestom, kde to všetko môžem zrealizovať a podeliť sa s vami o recepty či tipy v kuchyni. Milujem zdravé varenie, kvalitné a sezónne suroviny, rada podporujem domácich dodávateľov a výrobcov potravín a snažím sa vytvárať chutné a výživné recepty. Jedlo je dôležitou súčasťou nášho života a ako sa vraví, sme to čo jeme, takže by nám na tom malo záležať. :-) Môj instagram @viktoria.janov

Kategórie

ReceptySladkosti bez cukruBezlepkovéDesiataFitnes dezertyBábovky a iné sladké pečivomuffiny receptmuffiny