Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Elenka (-9 kg): „Oblečiem šaty, ktoré mi boli tesné aj pred tehotenstvom.“

ako zhodit brucho po porode

Tešíme sa, že môžeme začať zdieľať s tebou premeny z výzvy do plaviek. Nevieme sa vynadívať na všetky tie šťastné tváre a úsmevy.

Presne preto ti dnes prinášame premenu Elenky. Dokázala to 💪! Šla do výzvy s nasadením a to jej prinieslo sladkú odmenu v podobe krásnej postavy.

Elenka, kedy sa u vás zrodil nápad, že sa pridáte k nám do výzvy a idete zmeniť svoje telo? Ako si na to spomínate?

Dobrý deň. Fitshaker som poznala už pár rokov, ale necvičila som s ním dlhšie. Potom som skúšala Výzvu do plaviek 2020, ale tú sa mi nepodarilo docvičiť, bola som len pár mesiacov po pôrode, ale potom som sa nakopla s inými mamičkami a spolu sme sa dokopali do Novoročnej výzvy 2021. Už tam boli prvé výsledky a následne som automaticky išla aj do výzvy do plaviek a neľutujem.

Bolo treba telo znova nakopnúť, aby sa rozhýbalo a stratilo tých pár kíl, čo nabralo v tehotenstve.
chudnutie po tehotenstve

Už ste sa o zmenu postavy pokúšali? Ak áno, ako to dopadlo 🙂?

Áno, pokúšala som sa, keď som bola 4 mesiace po pôrode, aj som makala, ale, bohužiaľ, potom prišli prvé choroby malej plus zuby a všetko a nebola šanca dokončiť to, tak som si počkala.

Až rok 2021 mal byť zjavne tým rokom, keď začnem. Síce som aj predtým schudla pár kíl, ale išlo mi skôr o nabratie kondičky, keďže som ju počas tehotenstva stratila.

Páčila sa vám výzva, užili ste si ju? Aké z nej máte pocity?

Áno, páčila sa mi, ako aj všetky ostatné.

Veľmi sa mi páči ten koncept, že nemusím rozmýšľať nad zostavami na cvičenie, či to neprepálim napríklad 2 dni za sebou a aby bolo cvičenie komplexné.

V tomto mi to neskutočne vyhovuje, že len prídem večer k notebooku, zapnem video a už ma naviguje a ja „len cvičím“😂.

ako rychlo schudnut po porode

Kto si ako prvý všimol, že sa vám mení postava? Asi to budete vy, ale ako reagovalo vaše okolie 🙂?

Tak úplne prvý si to všimol krajčírsky meter 😄, ja som nevidela žiadnu zmenu, aj kilogramy šli dole pomaličky, ale centimetrov ubúdalo od toho januára parádne, čo ma veľmi tešilo. Postupne aj kilá išli dole a začali sa prvé ohlasy hlavne od kamarátok, s ktorými sme sa dlho nevideli, alebo od mojich spolubojovníčok mamičiek a potom postupne aj od najbližšieho okolia.

Upravili ste aj jedálniček? Strava je totižto veľmi dôležitá, je to tak aj u vás?

Samozrejme, s partnerom sme po pôrode radikálne zmenili naše stravovanie. Prestali sme jesť mäso a postupne sme si osvojili tzv. plant based stravovanie (WFPB), a veľmi nám to vyhovuje. Obaja sme schudli aj bez obmedzovania a cítime sa oveľa lepšie. Či už je to tým, že nezaťažujeme až tak trávenie, alebo inými zdravotnými benefitmi ako viac energie a rôzne možnosti stravovania.

Objavila som veľa potravín a receptov, ktoré by som pri masovom stravovaní nikdy ani nehľadala 😂, a to hovorím seriózne ako bývalá najväčšia uctievačka slaniny 😅😂. Teraz mi už vôbec nechýba a popravde som si veľmi odvykla, neplánujeme sa k tomu vrátiť. Páči sa mi, že nemusím používať kalorické tabuľky ani nič, lebo väčšinou po pár dňoch sa na zapisovanie a váženie potravín aj tak vždy vykašlem 😅.

Myslíte, že chudnutie takýmto pomalým spôsobom má väčší zmysel ako rýchle diéty, ktoré väčšinou prinesú jo-jo efekt?

Určite je takýto spôsob 100-krát lepší ako extrémne nízkosacharidové, bez tuku a iné rôzne rýchle diéty, ktoré nevydržíte dodržiavať dlhodobo.

Ja som si osvojila toto stravovanie aj s celou rodinou, a hoci cielene nechudneme, váha ide postupne dole prirodzene, až sa zastaví tam, kde sa má 🙂.

Plus keď sa k tomu pridá pohyb, je vyhrané, zdravý životný štýl ako lusk 😂.

Mne primárne nešlo ani o to, extra schudnúť, hoci aj to, samozrejme, poteší, ale chcela som, aby mala naša krpka dobrý základ a aby sme boli zdraví celá rodina a cítili sa najlepšie, ako sa dá. A veru už dlho som sa takto dobre necítila ako tento rok a nielen preto, že oblečiem šaty, ktoré mi boli tesné aj pred tehotenstvom 🙂.

ako schudnut z brucha po porode

Stalo sa cvičenie vašou každodennou súčasťou 🙂? Cvičili ste každý deň počas výzvy?

Snažím sa cvičiť najviac, ako sa dá, samozrejme, nie vždy len s Fitshakerom. Veľa chodíme, mám nastavených minimálne 10-tisíc krokov, ale tie mám pri dcére už doobeda, plus chodievame na bicykel a dostala som na narodeniny aj stacionárny, takže aj na ňom bicyklujem, keď je zlé počasie. Plus, samozrejme, Fitshaker a zdvíhačky 12-kilovej živej váhy sú na dennom poriadku.

Pre koho je podľa vás výzva určená? Komu by ste ju odporučili 🙂?

Podľa mňa je táto výzva (vlastne aj všetky vaše výzvy) veľmi širokospektrálna, a teda ju môžu cvičiť úplné začiatočníčky i mierne pokročilé, a pri niektorých cvičeniach by sa podľa mňa zapotili aj starí mazáci v cvičení. Ja vždy rada odporúčam, kade chodím, že toto je tiež možnosť.

Veľmi mi vyhovuje, že môžem hocikedy, hocikde a hocikoľko cvičiť, keď mi to okolnosti a chuť dovolia 🙂.

ako schudnúť

Z Elenkinho progresu sa veľmi tešíme a prajeme jej, aby jej toto nastavenie vydržalo už natrvalo.

Vyskúšaj cvičenie doma aj ty. Naše virtuálne fitnesko ti ponúka na výber z množstva programov s profesionálnymi trénermi. Či si začiatočníčka alebo pokročilá, či hľadáš kratšie cvičenia, ponaťahovanie stuhnutého chrbta, vybitie energie pri niečom dynamickom, spaľovanie tukov pri intenzívnom cvičku alebo hoci aj cvičenie pre deti, to všetko nájdeš pod jednou strechou.

Navyše, ak si nevieš vybrať, od pondelka 6. 9. 2021 ti ponúkneme mix cvičení, aby si sa naštartovala po lete a znovu nadobudla zvyk cvičiť pravidelne:

domáce cvičenie pre ženy
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.