Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Denisa (-6 kg): „S ubúdajúcimi kilogramami a pri pohľade do zrkadla to za to stojí.“

ako schudnem

„Všetko je to v hlave, kto sa ako nastaví a čo od toho očakáva. Dôležité je zotrvať, vytvoriť si návyk a pôjde to samo. Sú jednoducho horšie i lepšie dni, niekedy idete z posledných síl, ale stojí to isto za to.“ S týmito slovami Denisky musíme súhlasiť – ak naozaj túžiš po zmene, žiaden zlý deň alebo krátkodobé zlyhanie ťa nezastaví 😊. Je to len na tebe a my vieme, že dokážeš všetko, čo chceš 😊.

Deniska, vaša premena v novoročnej výzve bola skvelá. Ako ste si výzvu užili, čo sa vám na nej páčilo 😊?

S Fitshakerom som začala prvýkrát cvičiť v roku 2016, bolo to po prvom pôrode, keď sa ku mne dostala info o výzve, neváhala som a prihlásila som sa. Bolo to skvelé, veľa som sa naučila a dostala sa k vytúženej postave.

Po druhom pôrode a po ročnom dojčení som vedela, že v januári 2021 je výzva istá.

Keďže som už dlhšie nebola so sebou spokojná, novoročnú výzvu som si užila naplno.

Veľmi mi vyhovuje striedanie rôznych cvičení, inštruktorov a vždy sa teším, čo ma čaká, keď si pustím videjko.

Ostali ste verná pohybu a cvičeniu aj po výzve?

Počas výzvy som začala večer chodiť aj na rýchlochôdzu. Bol to pohyb navyše a aj príjemná psychohygiena, keďže sme boli 3 do partie.

V januári som si jednoducho povedala DOSŤ, teraz budem myslieť hlavne na seba, a potvrdzujem – šťastná mama, šťastná celá rodina.

Zrazu som mala energie na rozdávanie. Po výzve som si dala minuloročnú výzvu a v cvičení pokračovala. Trošku ma vyradili členky, zrazu bolo toho pohybu asi moc, aj keď som sa cítila skvele, že vládzem všetko, telo dalo signál, že potrebuje odpočinok. Chvíľu som necvičila. A to je moja slabá stránka. Len čo som prestala cvičiť, samozrejme, som zlenivela, siahala viac po sladkom, lebo veď som mala zrazu viac času, káva, keksík a pohodička.

Ale toto ma, našťastie, rýchlo opustilo. Členky sa zahojili a opäť som začala s pohybom, ale už opatrnejšie. V súčasnosti som z walkingu prešla postupne na beh, bicyklujem a opäť cvičím v plavkovej výzve. Cítim sa skvele, opäť nabitá energiou a tá spätná väzba od okolia, že vyzerám super, je na nezaplatenie.

Koľko kíl sa vám počas novoročnej výzvy podarilo schudnúť 😊?

Počas novoročnej výzvy som schudla 6 kg a v súčasnosti je to dokopy mínus 9 kg od januára.

Cvičili ste pravidelne každý deň? Mali ste aj obľúbeného trénera? Ktoré videjká vám vyhovovali najviac?

Snažila som sa o prísnu pravidelnosť, keď som náhodou na deň vypadla, na druhý deň som sa to snažila odcvičiť. Som typ človeka, ktorý ide naplno stoj čo stoj.

Cvičím cez obed, keď ide mladšia dcérka spinkať. Tak mi to vyhovuje, mám pokoj a čas iba pre seba.

Tréneri sú všetci super a to nastavenie výzvy je úplne perfektné. Precvičí sa celé telo, rôzne partie.

Mám rada dynamické cvičká, po ktorých môžem žmýkať tričká, ale taká joga a pilates sú skvelé na ponaťahovanie a celkovú relaxáciu, cítim sa po nich ako znovuzrodená. Tu absolútne nie je čo vytknúť. Je to dobre nastavené, vďaka vám, Fitshaker, že ste, a za to, čo robíte.

Myslíte, že je výzva vhodná pre každého 😊? Že si v nej každý nájde svoje?

Určite je vhodná pre každého, kto sa chce nakopnúť a robiť pre seba niečo, či už schudnúť, vyformovať, alebo si len uchmatnúť chvíľku pre seba a cítiť sa skvele.

Mali ste občas chvíle, že sa vám nechcelo ani do cvičenia, ani do prípravy zdravšej stravy? Ako ste to riešili? Čím ste prekonali tieto chvíle 😊?

Jasné, že boli chvíle, že bolo toho veľa. Počas výzvy mala dcéra online vzdelávanie, do toho domácnosť, varenie, pečenie, cez obed odcvičiť, potom spraviť úlohy, kým mladšia spala, poobede prechádzka s deťmi a večer opäť kopec povinností.

Ale dá sa to, človek sa hlavne cíti skvele s ubúdajúcimi kilogramami a pri pohľade do zrkadla to za to stojí. Oblečiem si veci, ktoré som už vyradila s tým, že do toho sa už asi ťažko navlečiem.

Mám za sebou 2 cisárske rezy, ale neprestávam dúfať, že raz aj to moje brucho bude vyzerať dobre. Proste netreba sa zbytočne stresovať, že som 2-3 dni necvičila, nevadí, keď to tak cítim, pokojne si dám pauzu, ale vždy sa k cvičeniu vrátim, pretože tie benefity sú na nezaplatenie.

A keď sa mi nechce, spomeniem si, že počas výzvy som si niekedy ani nestihla sadnúť. Bolo super, keď som si predstavila, ako sme to s dcérkami dávali, prídem si ako superžena. Domáce vzdelávanie, popritom varenie, 4 roky aktívne kváskujem, chlebík musí byť niekoľkokrát do týždňa, rady vypekáme domáce sladkosti, cvičenie, úlohy, prechádzky, stále sme boli v jednom kole a proste sa to dalo.

Vďaka patrí aj môjmu manželovi, ktorý s domácnosťou pomohol, keď nebolo všetko na 100 percent. Keďže som sa dala JA na prvé miesto, nepoľavím, pokiaľ nebudem so sebou úplne spokojná.

Čo sa týka stravy, deťom sa snažím variť, zdravo, ľahko a jednoducho. Keď mám na niečo chuť, čo deťom nedávam, uvarím si pre seba. Vtedy zvolím vhodný time management, sledujem počasie, keď viem, že bude pršať, naplánujem si niečo zložitejšie alebo naše milované vypekanie. Mojou slabosťou je čokoláda, takže tú vysokopercentnú kvalitnú mám vždy doma, väčšinou postačí :))))) (niekedy nie, ale veď treba sa aj odmeniť raz za čas).

Na záver mám už len jedinú otázočku – pustili by ste sa do výzvy znova? Bol to pre vás dobre strávený čas 😊?

Jednoznačne ÁNO. To som vedela, už keď som bola tehotná s druhou dcérkou, že s Fitshakerom pôjdem opäť do toho. A znova sa potvrdilo, že ste proste skvelí. Nám mamám na materskej, pokiaľ bývame na dedine a nemáme fitnesko za rohom, je to neskutočne ušetrený čas a, samozrejme, i financie.

Všetko je to v hlave, kto sa ako nastaví a čo od toho očakáva. Dôležité je zotrvať, vytvoriť si návyk a pôjde to samo. Sú jednoducho horšie i lepšie dni, niekedy idete z posledných síl, ale stojí to isto za to. Detičky sú malé iba raz a potrebujú spokojnú a vyrovnanú mamu. Ja môžem s hrdosťou povedať , že od januára sa tak cítim. Ešte raz vďaka, Fitshaker!!!

Máme pre teba tip, ako sa udržiavať v kondičke aj v letných mesiacoch, kedy radi trávime čas aj pri iných aktivitách. Vyskúšaj program Fit in 15 min., kde nájdeš krátke, zvyčajne 15-minútové, tréningy:

krátke tréningy
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.