Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Je disciplína len pre vyvolených alebo sa dá vypestovať?

motivácia na cvičenie
Disciplína znamená občas urobiť aj to, čo sa ti nechce.

Všetci chceme mať pevnú vôľu a hovoríme o nej, že ju nemáme. Všetci chceme byť disciplinovaní a máme pocit, že nie sme alebo sme, no nedostatočne. Všetci vieme, čo je správne, vieme, čo máme robiť, no nerobíme to.

Prečo sa nám nedarí mať disciplínu?

V prvom rade by si mala pochopiť, že vôľa a disciplína sa dajú pestovať. Nie je to niečo, s čím sa rodia len vyvolení a ty sa k tomu nikdy nedopracuješ. Práve naopak. Je to niečo, čo máme všetci, ale nie každý to rozvíja.

Je možné trénovať svoju vôľu a disciplínu, aby si bola mentálne odolnejšia, aby si bola schopná zvládať dodržiavanie čohokoľvek nielen vtedy, keď ti to ide s ľahkosťou, ale aj vtedy, keď cítiš krízu a je pre teba nesmierne náročné vôbec niečo také zvládnuť.

motivácia pri chudnutí

Ako to zmeniť?

Celý tréning sa začína v tvojej hlave, kde sa odohrá príhovor k sebe samej. Určite poznáš tú situáciu, keď vieš, čo je správne, vieš, čo máš robiť, ale hlava a tvoje myšlienky ťa presviedčajú o opaku. Povedia ti: „Dnes si daj voľno, dnes netrénuj,“ alebo „Jeden koláčik môžeš.“. Zastav to!

Najprv si uvedom tok týchto myšlienok v danej situácii a odstúp od nich. Nedaj im tú váhu, nepodriaďuj sa im. Zamietni ich. Vystúp z ich zovretia a ukáž im, kto je tu pán.

Nedovoľ týmto lacným myšlienkam, aby mali moc nad tvojou hlavou a ovládali tvoj život.

Verím, že chceš od života viac a chceš žiť slobodne. Chceš si splniť sny a konečne si užiť pocit úspechu. Máš na to. Zmeň svoj prístup a už nebuď obeťou týchto myšlienkových pochodov, ale prevezmi za ne plnú zodpovednosť. Je to tvoj život!!!

motivacia cvicenie

Makaj na svojej disciplíne a disciplína znamená urobiť to, čo je správne, hoci sa ti to nebude chcieť robiť. To je disciplína! Všetci sme silní, keď nám je fajn a všetko ide ľahko, ale keď sa okolnosti skomplikujú, koľkí z nás aj napriek nepriazni zotrvajú vo svojom režime?

Ale ty máš v sebe silu urobiť to, aj keď to nie je ľahké a život nie je podľa tvojich predstáv. Nečakaj na zmenu, ona nepríde sama, nečakaj na perfektnú chvíľu, ale tvor ju aj v ťažkých časoch. Keď to urobíš a zvládneš dodržiavanie aj v ťažkej chvíli, sama sebe dokážeš, že si to dala! Vtedy ti narastie sebavedomie a tiež pochopíš, že sa to dá! Že to je možné, nech sa deje čokoľvek!

A presne toto ty potrebuješ. Dokázať sama sebe, že to dáš aj v ťažkých časoch. To je disciplína!

Máš ju, verím v teba. Len ju v sebe objav a dokáž si to. Urob to, aj keď sa ti nechce, urob to, aj keď máš strach, urob to, aj keď sú okolnosti náročné, urob to, aj keď si neveríš, proste to urob a nerozmýšľaj nad tým. Je to tvoj život!!!

Ak je jedným z dôvodov, prečo sa ti nedarí ostať disciplinovaná v cvičení, za ktorým musíš dochádzať, ponúkame ti riešenie. Cvič doma s nami. Ľahšie to už nejde, stačí, že sa oblečieš do niečoho pohodlného, v čom sa ti bude dobre cvičiť a zapneš video. Nájdeš u nás už cca 900 tréningov:

online cvicenie
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.