Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Chcem schudnúť, ale chýba mi pevná vôľa. Viem s tým niečo urobiť?

Začnem otázkou, čo je vlastne pevná vôľa? Možno si väčšina z nás predstaví nejaký nehmotný, vnútorný, možno aj duchovný hnací motor, ktorý podľa masy ľudí majú niektorí od narodenia a majú ho viac a iní ho zase majú menej... Laicky názor vyzerá nejako takto, ale aká je realita? Je to fakt tak, že sa človek s pevnou vôľou rodí, alebo existuje nejaký spôsob, ako si môžeme pevnú vôľu posilniť? Vylepšiť?

Môj názor a moja prax mi jasne dokazujú, že na pevnej vôli môžeme pracovať a môžeme ju budovať. Môže byť silnejšia ako kedykoľvek predtým, ak zvolíme ten správny prístup.
Ak sa vrátime k otázke, čo je pevná vôľa, môžeme ju veľmi jednoducho zadefinovať:
Je to schopnosť dlhodobo dodržiavať úlohy, ktoré vedú k naplneniu cieľov.

ako schudnut
 

Naozaj ľudia zlyhávajú, lebo nemajú pevnú vôľu?

Najväčší problém nespočíva v tom, že ľudia nemajú pevnú vôľu, ale v tom, že si ľudia určia nereálne ciele a nie sú schopní ich dodržiavať a potom zlyhávajú. A vieš čo povedia, keď zlyhajú? Že „nemajú pevnú vôľu“.
Pritom by to tak vôbec nemuselo byť. Stačí sa na celú problematiku pozrieť inak. Stačí si jednoducho určiť reálnejšie ciele a tie malé úlohy, ktoré k ním vedú by mali byť tak nastavené, aby si bola schopná ich denne dodržiavať.
ciele
Vieš si predstaviť takú úlohu, ktorá je pre teba až smiešne jednoduchá? Takú, ktorá je ľahká, ktorú nemáš problém každý deň dodržiavať a takto posilňuješ svoju vôľu, približuješ sa k svojmu cieľu a cítiš sa skvele.
Nie je to o tom, tvrdo na sebe makať, ale rozumne.

Urob to tak, ako nikdy predtým, zjednoduš to. Urč si menšie ciele a urč si jednoduché úlohy, ktoré tieto ciele naplnia. Budeš oveľa spokojnejšia, sebavedomejšia a šťastná, pretože sa ti začnú plniť tvoje sny.
Čo je lepšie? Dať si obrovský cieľ a po chvíli vyhorieť, stratiť nádej a vieru v to, že sa ti to niekedy podarí? Neustále padať a vstávať, alebo to urobiť inak? Dať si menší cieľ, ktorý určite zvládneš a potom si dáš ďalší menší a nakoniec dosiahneš všetko, čo si zaumieniš. ;-)
motivacia
Vôľa sa dá trénovať, dá sa vylepšiť, dá sa posilniť, len to urob inak. Rozumne a jednoducho. Splniteľné ciele, splniteľné úlohy a nakoniec vznikne splnený sen. :-)
 
Ak je tvojím cieľom schudnúť, prípadne si vyformovať postavu, pridaj sa k tisíckam žien do nášho online fitka Fitshaker.sk, kde za jedno členské získaš prístup k obsahu s vyše 700 tréningami s profi trénermi. Takto si vieš v pohodlí domova cvičiť pilates, jogu, ale aj posilňovacie či kardio tréningy, dokonca aj vysoko intenzívny HIIT tréning:
účinné chudnutie
 
Aj tieto príbehy sú o tom, že človek má pevnú vôľu:
Jožko si dal osobnú výzvu, že v priebehu 1 roka zabehne každý deň aspoň 10 km. Nevyhováral sa ani na zlé počasie či výron kotníka
Výživová špecialistka Ivka Eľková potrebovala kedysi schudnúť, sama sa naučila, ako na to ísť, aby to bolo trvalo udržateľné
Slávka má doma 5 detí a manžela, aj popri starostlivosť o celú domácnosť a rodinu si našla čas na seba a schudla 17 kg
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.