Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako si splniť svoje sny a ciele? Kde hľadať motiváciu?

motivácia
Hovorí sa že motivácia je základ. Ale, čo skutočne motivuje ľudí?
Každého motivuje niečo iné, ale základ máme všetci rovnaký, a tým je predstava. Pokiaľ si predstavuješ svoj cieľ, tak práve táto predstava ťa dokáže nadchnúť. A presne toto nadchnutie je vlastne taký IMPULZ a týmto impulzom spúšťame motiváciu človeka.

Je to až smiešne jednoduché, ale v skutočnosti to fakt funguje. Veľa ľudí sa čuduje, ak sa medzi nami nachádza človek, ktorý je schopný dosahovať svoje ciele. Ktorý nemá problém ráno vstať a byť plný energie, nadšenia vykročiť vpred do nového dňa a všetku svoju energiu využíva práve na to, aby si plnil svoje sny.
sny
 

Odkiaľ berie tento človek ENERGIU?

Práve predstavivosť, vízie, sny a myšlienky tohto človeka sú jeho vlastným motorom. Je to energia, ktorá je v podstate nevyčerpateľná. Je to niečo, s čím môžeš pracovať, čo ti dodá toľko energie ako žiadna iná strava. Je to doslova a do písmena vnútorná energia, takzvaný generátor, ktorý môžeš používať celý svoj život. Ktorý môžeš dokonca vylepšovať a zefektívňovať. Je to len na tebe, či sa rozhodneš a začneš využívať tento princíp a začneš si každý deň predstavovať svoje ciele a sny.
Túto techniku môžeš využívať kedykoľvek a kdekoľvek a je úplne zadarmo. Je dostupná a k dispozícii pre absolútne všetkých. Stačí len začať snívať, veriť v tieto sny, vízie a pravidelne to trénovať. Takže, ak si ich budeš vo svojej hlave predstavovať, neustále premietať a túto predstavu skutočne aj prežiješ, budeš v ňu veriť a budeš ju prežívať takým spôsobom, ako keby už bola realitou, tak to skutočne aj dosiahneš. Pretože začneš podľa toho žiť a robiť veci, ktoré ťa k tomu priblížia.
motivacia

Môžeš to aplikovať na akúkoľvek oblasť svojho života, či už ide o chudnutie, alebo ide o vzťahy, rodinu, financie, prácu, čokoľvek. Jednoducho, tvoje vízie sa stanú realitou, pokiaľ si budeš pravidelne vizualizovať svoje sny.Čo je ale dôležitejšie, tieto vízie potom potrebuješ premieňať aj do praxe. A takto sa vlastne tvoje sny zhmotnia. Potrebuješ dennodenne pracovať na svojich snoch a približovať sa k nim.

V podstate potrebuješ robiť každý deň maličký krôčik, ktorý ťa k splneniu tvojich snov dovedie.Takže, odteraz vždy, keď budeš mať chvíľku čas, či už počas cesty do práce, alebo keď niekde sedíš a na niečo čakáš, alebo tesne pred spaním, keď zaspávaš, alebo ešte lepšie hneď ráno ako vstaneš, si predstav svoje sny, uver v nich a začni deň tak, že urobíš aspoň jednu maličkosť, ktorá ti tvoj sen postupne naplní. ;-)

Prajem ti veľa úspechov!

Je tvojím snom schudnúť, formovať postavu, začať sa lepšie stravovať a pravidelne hýbať, cítiť sa o svojom tele viac fit a byť zdravá? Tak sa pridaj k nám a cvič v pohodlí domova v našom online fitku Fitshaker.sk. Môžeš si vybrať, či budeš cvičiť jogu, pilates, TABATU,HIIT a pod.

domáce cvičenie
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.